کتاب کار زبان دهم با جواب – تدریس کامل درس2 کتاب کار زبان پایه دهم

یکی از سوالات مهم اخترشناسان این بود که آیا یک سیاره بزرگ و یخی میتواند در منطقهای فراتر از مدار نپتون وجود داشته باشد؟ گروه جدیدی از اجرام مختلفی اضافه شدند و مبنای اضافه کردن این اجرام تاثیری بود که آنها بر نپتون میگذارند. توجه داشته باشید که به علت زاویهای که صفحه مدار زهره با مدار زمین می سازد همیشه شاهد گذر سیاره زهره از مقابل خورشید نخواهیم بود.

این گذرها از نظر علمی بسیار مهم هستند؛ زیرا کمک می کند تا فاصله ناهید و زمین نسبت به یکدیگر دقیقتر مشخص شود. جرم آن دقيقا مشخص نيست . هنوز به طرز دقیقی مشخص نشدهاست که چگونه سیارهها شکل گرفتهاند.نظریهای متداول وجود دارد که آنها در طول فروپاشی یک سحابی در داخل یک دیسک گاز و غبار شکل گرفتهاند.از طریق رشد ذرههای خاک(طی یک برخورد چسبان) در این دیسک، جرم به طور پیوسته جمع میشود و اجرام بزرگتر را تشکیل میدهد. همین زمینه سبب شدهاست نیروی گرانش بیشتری در سطح مریخ وجود داشته باشد.

بدون تحقیقات سازمانیافته و محاسبات جدید مبتنی بر وجود این سیاره در فضای فرانپتونی بسیار سخت و دشوار است که محققان و ستاره شناسانی که در این زمینه مشغول به کار هستند بتوانند به طور قطع درباره ویژگیهای سیاره نهم اظهار نظر کنند. دانشمندان امیدوار هستند که شاید وجود این ستارگان و به دست آوردن اطلاعات از این هاله ستارهای بتواند اطلاعات بسیار مهمی را از گذشته در اختیار آنها قرار بدهد.

Planet Gold Rush – استودیو Truly Social Games نسخه جدید بازی اندروید هجوم به سیاره طلا را جهت گوشی و تبلت های اندرویدی ارائه کرد. میتوان گفت در این مدارهای جدید 1S می شود S3 وبرعکس. بسیاری از دانشمندان معتقدند که نشانههای وجود چنین سیاره عظیمی در دادهها به صورت آشکار وجود ندارد اما میتوان با تحلیل و تجزیه دادهها به نتایج مبهی دست پیدا کرد. هیدروژن موجود در این سیاره، در لایههای مختلف وجود دارد و این هیدروژن در لایههای نزدیکتر به سیاره، چگالتر میگردد.

فرسایش در سطح زهره،فرآیندی بسیار کند است زیرا آب وجود ندارد.قرائنی از حرکت باد همراه با غبار و شن موجود است.دهانه های ناشی از برخورد شهاب سنگ های بزرگ و محدود است ولی همگی حاکی از آن اند که سطح سیاره به لحاظ زمین شناختی،جوان است. 200b، بنابراین دمای سطح بسیار بالا 1200 درجه سانتیگراد است و اگر می توانید منظره ای از آسمان پرستاره را از این سیاره تصور کنید ، سپس (تصویر توسط هنرمند موجود در تصویر) از این سیاره می توانید یک ستاره بومی بزرگ درخشان و یک نقطه نورانی کوچک (در گوشه سمت راست بالای تصویر) – خورشید ما را مشاهده کنید.

53. در جمله زیر یک غلط علمی وجود دارد آن را اصلاح کنید. روزهای مریخ ۲۴ساعت و ۳۷ دقیقه طول میکشد ،از آنجا که محور سیاره مریخ مانند زمین °۲۴ درجه کج است در این سیاره نیز فصل های سال وجود دارند،اما هر سال در مریخ دوبرابر سالهای زمینی طول میکشد یعنی هر سال مریخی برابر است با ۶۷۸ روز. بطلمیوس گمان میکرد که سیارات در حرکتهایی در فلکهای حامل و تدویر به دور زمین میگردند.

اگر از بالای قطب شمال نگاه کنیم خواهیم دید که اکثر سیارات و قمرهای منظومه شمسی به دور محور خود چرخیده و در جهت عکس عقربههای ساعت به دور خورشید در حال گردشاند. از سوی دیگر سیاره یک جرم آسمانی است که ثابت است و مدار مخصوص به خود را دارد و بر روی محور خود می چرخد ، اما نور را از یک منبع خارجی منعکس می کند. 10. عناصر تشکیل دهنده خورشید را نام ببرید و درصد ان را مشخص کنید ؟ مشخص شده است که هستهی جامد درونی نسبت به هستهی بیرونی و گوشته در حال چرخش است.

ابتدا سرعت متوسط چرخش ابرهای قابل مشاهده را اندازهگیری مینمایند. احتمالاجرم اولیه این ستاره قبلا بیشتر بوده، یعنی حدود ۳۲۰ برابر جرم خورشید؛ اماR136a1 آرام آرام بخش قابل توجهی از این جرم را به صورت انرژی از دست داده است. با گذشت زمان تکنولوژی دانشمندان برای مطالعههای بین سیارهای و در مقیاس بزرگ بیشتر خواهد شد، با رواج تکنولوژی بسیاری از حقایقی که در گذشته به عنوان مدارک مستند از آنها یاد میشد را زیر سوال برد و نشان داد که حتی این مسائل که بسیاری آنها را بدیهی تلقی میکنند هم ممکن است که اعتبار خود را از دست بدهند.

35. سیاراتی که قمر دارند و طول سال آنها از زمین بیشتر است را نام ببرید ؟ این موضوع هم چنین تئوری چگونگی پیدایش زندگی بر روی زمین را ثابت می کند. ط- علا وه بر زمین فقط سیاره … پلوتو دو شرط اول را داشت اما شرط سوم را نتوانست احراز کند زیرا پلوتو در کمربند اجرام کوییپر قرار دارد٬ پس این سیاره از لیست سیارات منظومه شمسی حذف شد. 52. تفاوت ستاره و سیاره را بنویسید ؟ نام این سیاره از الهه رومی عشق و زیبایی پدید آمده است.

این منطقه که محققان گمان میکنند محل حضور سیاره نهم است مملو از ستارهها در اندازههای مختلف است. اما گرمایی که در میلیونها سال در درون سیاره حبس شده، به شکل ناگهانی و مانند فعالیتهای آتشفشانی بسیار بزرگ آزاد شده و شکل سطحی سیاره را دگرگون میکند. 6. چرا قرن هجدهم میلادی تا کنون را دوران کهکشانی نام گذاری کردند ؟ اگر زهره از مرکز و قطر خورشید بگذرد، عبور ممکن است تا ۸ ساعت ادامه داشته باشد. در ادامه با بلندترین کوه های منظومه شمسی آشنا شوید. بزرگترین سیاره منظومه شمسی است و دارای 61 قمر می باشد که معروفترین آنها که حتی با دوربین خای دو چشمی کوچک هم نمایان هستند به نام های یو-اوروپا-کالسیتو-گانیمد هستند و از آنها به اقمار گالیله ای هم یاد می شود.

در نیمروز چهارشنبه 18 فروردین ماه 1395 ، اختفای ماه و سیاره زهره، پرنور ترین اجرام آسمان بعد از خورشید، رخ خواهد داد. اگر به عدد شش علاقه دارید اگر عاشق آسمان و ستارهها و سیارهها هستید اگر سیاره مورد علاقهاتان زحل است اگر از تماشای آسمان شب لذت میبرید، اگر عاشق ایران و تاریخ و گذشته آن هستید و خلاصه اگر به دنبال نام پسرانهای با اصالت و بامعنا هستید، کیوان یکی از بهترین گزینههاست. 20. تعیین جهت شمال و جنوب جغرافیایی در شب را به صورت شکل رسم کنید ؟

ویژگی آن را بنویسید ؟ 43. کار ماهواره های مخابراتی را بنویسید ؟ 32. ۳۲- نام دیگر سیارات مشتری – کیوان را بنویسید ؟ نام ونوس را به خاطر الهه عشق و زیبایی بر روی این سیاره گذاشتند. در سال ۱۹۷۵ «زهرهنشینی» از فضاپیمای بدون سرنشین ونرا ۹ بر سطح ونوس فرود آمد و با تحمل شرایط بسیار سخت توانست در حدود ۵۳ دقیقه تصاویری از سطح سیاره تهیه کند و به زمین مخابره کند. در ۲۲ اکتبر ۱۹۷۵، فضاپیمای بدون سرنشین شوروی به نام ونرا ۹ بر روی ونوس فرود آمده و اولین تصاویر از سطح سیاره را تهیه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید