پوسته نازک ترین لایه زمین است

آنچه از گفتار مورخان به دست میآید آن است که مشرکان، زمانی که به ذوالحلیفه یا محل مسجد شجره رسیدند، راه خود را به سمت وادی عقیق کج کرده با زدن نیمدوری از جنوب به غرب تا شمال، در نقطهای در فاصله تقریبی یک و نیم کیلومتری جنوب غربی احد مستقر شدند و شتران خود را بر روی مزارع مسلمانان رها کردند. انتهای این وادی به وادی عقیق در غرب مدینه منتهی میشود. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فرهادی قائممقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه طرح های عمرانی دانشگاه را در سه قسمت تعریف کردهایم، اظهار کرد: یک سری طرح هایی تحت عنوان طرح تحول سلامت در دانشگاه داریم که بودجه آنها از سوی وزارتخانه تأمین میشود که بالای ۹۰ درصد آنها تمام شدند و تعدادی از آنها که شامل چندین کلینیک است در اسفندماه امسال در شهرستانهای ازنا، دورود، بروجرد، کوهدشت و خرمآباد افتتاح خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک در پی شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن کوهدشت در فهرست شهرهای حاد کرونایی، بسیجیان گروه جهادی حوزه مقاومت بسیج سیدالشهدا (ع) سپاه این شهرستان، در اقدامی جهادی برای مقابله با این ویروس، بخشهای مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) را ضدعفونی کردند و به برخی کارهای خدماتی برای کمک به کادر درمان پرداختند. کوهی، رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت گفت: 126 تخت بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت به بیماران کرونایی اختصاص یافت. به گزارش ایسنا، دکتر جانبابایی با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت اظهار کرد: خرید تجهیزات اتاق عمل این بیمارستان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: پس از انجام اقدامات درمانی و هنگام انتقال مادر باردار به بیمارستان امام خمینی کوهدشت درد زایمان شروع میشود و با اقدام بهموقع تیم فوریتهای پزشکی نوزاد او در آمبولانس متولد میشود. ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ – ۰۹:۴۹ استانها لرستان نظرات سرهنگ عبدالوحید ملک آرا در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در خرمآباد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس را باید یکی از معجزات انقلاب اسلامی و ابتکار حضرت امام خمینی(ره) دانست که بسیجی میتواند درصحنه حضوری فعال، مؤثر و انقلابی داشته باشد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازلرستان، مصطفی کوهی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت روز سه شنبه با اشاره به لغو پذیرش بیماران غیر اورژانسی گفت: کارکنان و کادر درمان بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت در آمادهباش کامل برای پذیرش و خدماتدهی مطلوب به بیماران کرونایی هستند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – ۱۷:۵۴ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – حسن امینیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: پس از دریافت گزارش سقوط یک زن اهوازی از صخرههای منطقه گردشگری شیرز تیم اورژانس شبکه بهداشتودرمان این شهرستان به منطقه اعزام شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود سوری در گفتوگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: باتوجه به مشکل به وجود آمده برای دستگاه «سی تی اسکن» بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت باپیگیریهای به عمل آمده، متوجه شدیم قطعه ای که شش میلیارد ریال هزینه دارد معیوب شده است.

سوری، سرپرست مرکز شبکه بهداشت و درمان کوهدشت بابیان اینکه شیوع کرونا در شهرستان با شیب تندی در حال افزایش است، گفت: مشکل دستگاه «سی تی اسکن» بیمارستان امام خمینی(ره) برطرف شد. ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۹:۵۴ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، از زمان شیوع کرونا در ایران در هیچکدام از این داروخانههای شهر کوهدشت ماسک یافت نمیشود و برخی از آنان نیز با نصب اعلامیههایی مبنی بر«ماسک نیست، سؤال نفرمایید» از شهروندان خواستهاند که برای خرید ماسک به داروخانهها مراجعه نکنند. در پی شیوع کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت توسط بسیجیان جهادی ضدعفونی شد.

حسن امینیزاده اظهار داشت: لحظاتی پیش یک مورد کیک حاوی قرص مشکوک، چهار دانشآموز کوهدشتی که مشترکا از آن مصرف کرده بودند را به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان کشاند. مصطفی کوهی روز سه شنبه با اشاره به لغو پذیرش بیماران غیر اورژانسی افزود: کارکنان و کادر درمان بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت در آمادهباش کامل برای پذیرش و خدماتدهی مطلوب به بیماران کرونایی هستند. او علاقه مفرطی به جمع آوری کتابهای مختلف علمی و دینی داشت و با همکاری علما و خویشان دانش دوست خود کتابخانه معظمی در کشور پهناور هند تأسیس نمود و کتابهای بی شماری بدان گرد کرد و خود نیز آثار مهمی به رشته تحریر برد که از آن جمله است: ارشاد المبتدین، ارشاد المؤمنین، حدیقه الواعظین، غوث الائذین، منتخب الآثار، منهج الطاعات، ینابیع الانوار، هدایت الآثار، نخبه و غیره…

شیخ عالم وارسته عمر بن عبدالحمید آملی معروف به مازندرانی از علما و بزرگان علم گفتار و متکلم بزرگ زمان خود بود او نکو می نوشت و نکو سخن می گفت.از آثار و کتب های به جا مانده از او رساله ای عظیم به جای مانده است که رساله حمیدیه نام دارد. به گزارش «خبر آنلاین»، احد نام مجموعه ای از کوههای بزرگ و کوچک در شمال مدینهاست که حدود شش هزار متر طول دارد. محمدامین رحیمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کوهدشت در این رابطه گفت: مصدومیت راهداران سطحی بوده و دو نفر از آنان از بیمارستان ترخیص شده اند اما یکی از آنها که از ناحیه سر و پا دچار جراحت شده است و همچنان در بیمارستان بستری و تحت درمان و آزمایشات لازم قرار دارد.

وی با بیان اینکه تعدادی از پروژههای نیمه تمام شهرستان قرار شد که در بازه زمانی که تعریف شده به اتمام برسند عنوان کرد: یکی از این پروژهها، چهارخطه کردن جاده کوهدشت – خرم آباد است که مقرر شد بخشی از آن تا آبان ماه، بخش دیگری تا پایان سال و در نهایت کل جاده تا خرداد ماه سال آینده به طور کامل چهار خطه شود. در اوایل قرن ۲۰ تعداد اعزام های کوهنوردی به طور قابل توجهی به رشته قراقوروم و به کوماون و سیکیم هیمالیا افزایش یافت.

نکته مهم: رفتن به این غارها یک راهنمای کار بلد می خواهد، چرا که برخی از آنها به طور کامل کشف نشده اند. به گفته پویان فلاحی (مدیرعامل انجمن سفیران سلامت کوهدشت) ۶ نفر از هیات مدیره این NGO پرستاران هستند و پرستاران بیمارستان کوهدشت که تعداد آنها به حدود ۲۰۰ پرستار میرسد به صورت داوطلبانه شرکت داشتهاند. مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: چهارمین بیمارستان ثابت تخصصی و فوق تخصصی بسیج جامعه پزشکی فردا در منطقه محروم شهرستان کوهدشت برپا میشود. مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: چهارمین بیمارستان ثابت تخصصی و فوق تخصصی بسیج جامعه پزشکی در منطقه محروم شهرستان کوهدشت برپا شد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان گفت: چهارمین بیمارستان ثابت بسیج جامعه پزشکی به نام شهدای جامعه پزشکی در شهرستان کوهدشت برپا میشود. به گزارش سرویس بسیج جامعه پزشکی کشور خبرگزاری بسیج، سرهنگ دوم عبدالوحید ملک آرا در گفتوگویی با خبرنگار بسیج جامعه پزشکی لرستان اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج و با مساعدت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کوهدشت، چهارمین بیمارستان ثابت بسیج جامعه پزشکی لرستان به نام شهید والامقام محمدعلیم عباسی گراوند در منطقه اشترگل گل از توابع شهرستان کوهدشت به مدت یک روز برپا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید