پنجمین پادشاه ساسانی است

اگرچه این بازی از نظر داستانی نتوانسته به خوبی منتقدان و گیمرها را راضی کند اما ویژگی های مثبت و قابلیت های ویژه ای دارد که توانسته آن را به عنوان یکی از بهترین بازی های دو نفره برای کامپیوتر معرفی کند. ماینکرافت یکی از بهترین بازی های دو نفره برای کامپیوتر است که توسط پلتفرم های دیگری همچون پلی استیشن و ایکس باکس پشتیبانی می شود. با توجه به آنکه امروزه پلتفرم ها و بازی های ویدیویی مختلفی در دسترس بازیکنان قرار دارند انتخاب بهترین بازی های دو نفره برای کامپیوتر می تواند کار سختی باشد چرا که برای انتخاب بازی ها فاکتورهای مختلفی مانند سبک و ژانر بازی، سلیقه بازیکنان، کنسول بازی و …

بازیکنان در این بازی باید سلام خود را انتخاب کنند و هرآنچه که بر سر راه آنها می باشد را نابود کنند تا به سیاره پاندورا برسند. در این مقاله، قصد داریم تا 44 مورد از بهترین بازی های PC را معرفی کنیم که ترتیب خاصی ندارد، اما هر کدام از آنها میتواند بنا به دلایل شخصی خودمان، بهترین بازی کامپیوتری جهان باشد. بازی های خاطره انگیزی که بعد از گذشت سالها نیز، فقط با شنیدن اسم آن ها میتوانیم بار دیگر آن لحظات شیرین را تجسم کنیم. ما نباید یک اقتصاد قوی را فدای یک محیط زیست سالم کنیم.

اکثر ما با بازی های کامپیوتری بزرگ شدیم و شخصیتمان همراه آن شکل گرفت. برای اکثر مردم، ستارهها با چشم غیرمسلح سفید رنگ به نظر میرسند. جعفرزاده در خصوص سیاره مشتری که بزرگترین سیاره منظومه شمسی است، گفت: این سیاره را می توان دقیقا یک ساعت بعد از غروب خورشید مشاهده کرد؛ به طوریکه اگر به بالای سر خود (سرسو) نگاه کنیم، سیاره مشتری را مانند یک ستاره پرنور سفید رنگ می بینیم. قطر اورانوس 31,760 مایل (51,112٫7648 کیلومتر) است و این موضوع سبب میشود معادل 84 سال زمینی زمان لازم باشد تا اورانوس یک دور کامل حول خورشید بچرخد.

اما جو غلیظ نور خورشید را فیلتر میکند و اگر روی زهره ایستاده باشید همه چیز نارنجی به نظر میرسد. مورتی شرور به نقطهای از کیهان سفر میکند که نهتنها بهلطفِ انیماتورهای سریال شاملِ برخی از خیرهکنندهترین تصاویری که تاکنون در این سریال دیدهایم است (استعارهای از پتانسیلهای دستنخوردهی پیشرویش)، بلکه او قبل از قدم گذاشتن به درونِ پورتالیِ زردرنگ یک نفسِ راحت میکشد: بعد از پنج فصل تماشای عذاب کشیدنِ مورتی زیر دست ریک، نمیتوان آزادی مورتی شرور در دنیایی تهی از سلطهی ریکها را دید و از خوشحالیاش خوشحال نشد. اکنون این مطالعه به دانشمندان در درک بیشتر شرایط نپتون و اورانوس کمک میکند.

حلقههای اورانوس در ده مارس ۱۹۷۷ در رصدخانه ایربورن کوئیپر ناسا و توسط جیمز الیوت کشف شد شد بدین گونه که قبل و بعد از اختفای یک ستاره پشت اورانوس، نور ستاره متناوبا کم و زیاد میشد و با بررسی های انجام گرفته در آن هنگام ثابت شد این سیاره ۵ حلقه دارد و بعدا به ۹ حلقه رسید بعد از گذر ویجر 2 از اورانوس به یازده حلقه افزایش یافت.این حلقهها به ترتیب از بیرونیترین به درونیترین عبارتند از:اپسیلون،1986U1R، دلتا، گاما، اتا، بتا، آلفا،4،5،6 و 1986U2Rپهنای حلقه اپسلیون به صد کیلومتر میرسد و خرده ریزههای آن بین ۱۳ تا ۱۳.۶ سانتیمتر است اما پهنای بقیه حلقهها از ۱۰ کیلومتر تجاوز نکرده و از خرده ریزهای حلقه اپسیلون کوچکترند اما کل حلقه آلبدویی برابر ۵ درصد دارد.

در میان آنها حلقه های زحل از همه معروف تر است اما حلقه های باریک تری هم مشتری، اورانوس و نپتون را احاطه کرده اند. درباره فاصله میان آسمانهای هفتگانه و غلظت آنها دو مضمون روایی در دست است. در پارهاي مواقع هر جهار آنها در طرف غرب سيارهاند. در ماینکرفت هر کاری که تصورش را بکنید قابل انجام است. سازنده های بازی از یک موتور ریج برای بازی استفاده کرده اند و این دلیلی برای گرافیک باکیفیت و بالای بازی است که تمام بخش های بازی با تمام جزئیات نمایش داده می شود.

گرافیک بازی بسیار حرفه ای و به روز طراحی شده است و تمام بخش های بازی با بالاترین جزئیات به نمایش در آمده است. گرافیک بازی در حد بسیار خوبی کار شده است و تمام جزئیات بازی به خوبی قابل مشاهده هستند. در جواب باید گفت در سطح این سیاره حجم انبوهی از یک ماده شیمیایی به نام اکسید آهن (زنگ آهن) وجود دارد که تمام سخرهها و خاک آن را پوشانده و علت سرخ رنگ بودن مریخ هم همین موضوع است. یکی از دانشمندان ناسا به نام الیوت سفن نش درباره پلوتون اظهار دارد که شارون دارای ۵ قمر بوده که بزرگترین قمر آن شارون نام دارد و چهار قمر دیگر به نام های استیکس، نیکس، کربروس و هیدرا در اطراف این سیاره یخی دیده می شوند.

این بازی را می توان یکی از معروف ترین و مشهورترین بازی های کمپانی معروف موجانگ نامید. کمتری کسی را می توان پیدا کرد که بازی معروف Minecraft را نشناسد و آن را بازی نکرده باشد. کمتر کسی را می توان یافت که بازی معروفی GTA را نشناسد و یا آن را بازی نکرده باشد. و این هفت زمین و این خروس و این صخره و این ماهى و این دریاى تاریک و این هوا و این ثرى با هر آنکه در آن و بر آن است همه در برابر آسمان نخست چون حلقهاى است در بیابانى پرت و این همه با آسمان نزدیک و با هر که بر آن و در آن است نزد آنکه بر فراز آن است چون حلقهاى است در دشتى پرت و این دو آسمان و هر که در آن و بر آن است نزد آنکه بر فراز آنهاست چون حلقهاى است در بیابانى پهناور و پرت و این هر سه با هر آنکه در آن و بر آن است نزد چهارمین چون حلقهاى است در دشتى پهناور و پرت تا برسد به آسمان هفتم» (کلینی، ۱۴۰۷ق: ۸/۱۵۴).

پس از گذشت سالها، این بازی پر سرعت PC هنوز هم در برابر بیشتر عناوین مدرن، قد علم کرده که بخشی از آن به دلیل هسته اصیل گیم پلی و جامعه فعال آن است که هنوز به انجام بازی میپردازند. البته از نظر بصری، بازی CS: GO کاملا از گرافیک روز عقب افتاده و از این نظر در برابر بازیهایی مانند Overwatch حرفی برای گفتن ندارد. هنوز هم بسیاری از بازیکنان از تجربه بی نظیر CS: GO و رقابت در مسابقات E-Sport لذت میبرند. در این بازی فکری بازیکنان می توانند چالش های مختلف به همراه لذت و هیجان یک بازی جذاب را تجربه کنند.

بازیکنانی که عاشق حمله و غارت کردن هستند می توانند نهایت لذت و هیجان را از این بازی دریافت کنند. مهاجمان، معدنچی های غیر مجاز و افراد دیگری در بازی حضور دارند که چالش های مختلفی برای بازیکنان ایجاد می کنند. نظامی که به اسرار جادویی اعداد و رنگها آگاه است و تجربه حضور درآتشگاهها، کنیسهها و کلیساها را در سرزمین خود داشته است از تصاویر نقاشی شده بر سقف این معابد که معمولاً نقشمایههای دینی و اساطیری دارند، مدد میگیرد و نقش هفت عروس را که نماینده هفت ستاره آسمان هستند که بر گرد زمین میگردند، میآفریند تا روایتی تاریخی را به داستانی پرکشش، عاشقانه و اسطورهای تبدیل کند.

درخشندگی این ستاره بسیار پائین است و تغییرات زیادی در قدر ظاهری آن دیده میشود. اندازه آن معادل نپتون (Neptune) و در مدار نزدیک به ستاره اش در چرخش است. زهره گاهی ‘ستاره شام’ نامیده میشود. بیش از صد میلیارد ستاره مختلف در کهکشان راه شیری گنجانده شده است. شرکت ها و افراد مختلف در این سیاره به دنبال چیزی به اسم Vault هستند. یونانیان ناهید را که در طول روز قابل مشاهده بود «ائسفروس» و این سیاره را در طول شب «هسپروس» مینامیدند.

پدیدهای که میتواند برای علاقهمندان نجوم و آسمان شب، و رصدگرانِ شیفته آسمان، خیلی منحصر به فرد و هیجانانگیز باشد. یک کارشناس نجوم از همنشینی ماه و سیاره مشتری در ساعت ۲۰:۴۰ دقیقه امروز، پنجشنبه اول آبان خبر داد. زمانی که Gearbox نسخه اول این بازی را منتشر کرد توانست فروش بسیار خوبی داشته باشد و همین امر دلیلی برای ساخت نسخه بعدی بازی شد. یکی از بازی های خوب برای کامپیوتر، بازی Counter-Strike: Global Offensive (یا به اختصار بازی CS: GO) است که با داشتن پشتیبانی قوی از سمت عناوین قوی شوتر اول شخص مانند Counter-Strike و Counter-Strike: Source، برای اولین بار در سال 2012 رونمایی شد.

در سومین قدم از لیست برترین بازی های کامپیوتری، Devil May Cry 4 یکی از بهترین بازی های کامپیوتر محبوب در سبک هک اند اسلش و اکشن ماجراجویی است که در سال 2008 توسط کپکام ساخته و برای رایانههای شخصی و کنسول های ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 منتشر شد. اگر با پلتفرم PC مشغول به تجربه کردن بازیهای کامپیوتر هستید، پس این مطلب که در رابطه با لیستی از بهترین و برترین بازی های کامپیوتری یا پی سی است را از دست ندهید.

میتوانید ساختمانهای بزرگ بسازید، کوهها را برای پیدا کردن منابع باارزش حفاری کنید، زمین را آنقدر بکنید تا به گدازههای آتشفشانی برسید، یک شهر بزرگ بسازید و حتی دست به ساخت سیستمهای کامپیوتری بزنید. با توجه به مدلسازی اخیر آب و هوا، در بیشتر تاریخ زهره دارای دمای سطح مشابه زمین امروزی بوده است. دزدی بزرگ خودروها که با توجه به سلیقه بازیکنان می تواند از زاویه سوم شخص یا اول شخص پیگیری شود. ظاهر مکعبی این بازی ممکن است در نگاه اول چندان زیبا به نظر نرسد، اما کافی است فقط برای چند دقیقه به جستجو در محیطهای بزرگ ماینکرفت بپردازید تا خودتان با معجزه این بازی مواجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید