ویژگی ها، تعداد قمرها، عجایب و هر آنچه که باید بدانید – زومیت

در حقیقت، ۲۴۳ روز طول میکشد تا ناهید یک دور به دور خود بچرخد – کندترین چرخش در میان سیارات- و چرخش آن بر خلاف گردش آن به دور خودشید میباشد. اما بار دیگر، همه چیز با این حقیقت که این سیاره دارای گردش متفاوتی میباشد تغییر میکند. ناحیه قلب به دو بخش تقسیم میشود که دارای ویژگیهای متمایز زمینشناسی هستند و هر دو ظاهری روشن دارند. ٢- این واقعیت که صفحه ی استوایی خورشید تقریبا” بر صفحه ی مداری سیارات منطبق است. ٣- این که سیارات تقریبا” تمام تکانه ی زاویه ای کل سیستم را در خود دارند.

خورشید به این علت از همه ستاره های دیگر پر نور تر است که به زمین نزدیک است. توضیح محتملتر این است که این حفرهها، با مساحتی برابر با یک پنجم مساحت ایالات متحده، رسوبات یک آتشفشان بزرگ هستند. نزدیکی عطارد به خورشید باعث میشود گرفتن تصاویر واضح و روشن از آن از سیاره زمین تقریباً غیر ممکن باشد، بنابراین تنها عکسهای مناسب و معقولی که وجود دارد به وسیله فضاپیماهایی مانند مارینر ۱۰ گرفته شده است. این امر به این دلیل است که عطارد نزدیک ترین سیاره به خورشید است، در کمترین حالت ۴۶.۰۰۱.۲۰۰ کیلومتر و در دورترین حالت ۶۹.۸۱۶.۹۰۰ کیلومتر از خورشید فاصله دارد.

جواب-زیرا زمین دارای آب و هوا و خاک مناسب برای زندگی گیاهان و جانوران است و زیاد گرم و سرد نیست. ناهید دارای انحراف محوری بسیار کمی میباشد- تنها ۳ درجه است که در مقابل زمین با ۲۳.۵ درجه شیب بسیار کم میباشد- و نزدیکی آن به خورشید باعث چرخه ی فصلی کوتاهتری نسبت به زمین میگردد- ۵۵-۵۸ روز است در حالی که در زمین ۹۰-۹۳ روز میباشد. ۱٫طلا احتمالا اولین فلزی بوده است که توسط انسان های ماقبل تاریخ نیز کشف شده است. اما در مورد پلوتو احتمالا تحت دگرگونیهای شیمیایی و تشعشعات خورشیدی، متان سطح کمی به رنگ قرمز گرویده است.

در مقایسه با صحبتهای قبلی، یک سال بر روی زمین تقریبا قابل پیش بینی میباشد، که احتمالا یکی از دلایل ادامه حیات میباشد. حداقل مقدار جو را میتوان در مرز بین تروپوسفر و استراتوسفر یعنی تروپوپاوس پیدا کرد (تقریبا ۵۰ کیلومتر بالای سطح مشتری است).استراتوسفر تا ارتفاع ۳۲۰ کیلومتر امتداد دارد و در راستای آن فشار هم کاهش پیدا میکند، با کاهش فشار دما بالا میرود. مشتری یکی از چهار سیاره ای است که به دور خود یک حلقه دارد . سیاره مشتری، بزرگترین سیاره در منظومه شمسی و معروف به “غول گازی” است و برای تصور بزرگی آن باید بگوییم که اندازه این سیاره به تنهایی دو برابر تمام سیارههای این منظومه و حجم آن حدود ۱۳۰۰ برابر کره زمین است، قدرت گرانش سیاره مشتری بسیار قوی بوده و در این مورد نیز سکوی اول را در بین سیارات دارد.

لیلیث (Lilith) از دیگر شخصیتهایی است که از همان آغاز به کار سری معرفی شد و جزو اولین شخصیتهای Siren قابل بازی است. در این فیلم، صحنههای ناهماهنگی را هم میبینیم که بهدلیل حضور شخصیتهای زیاد در یک صحنه است. رنگ ستاره نشانه ای از درجه حرارت و عمر آن است . با این حال، به دلیل تفاوت در فاصله از خورشید و چرخش به دور خودش، اجسام در یک سمت آن به مدت طولانی با دمای بسیار بالا مواجه می شوند و در سمت دیگر شبهای بسیار طولانی را سپری میکنند.

این سیاره هر ۲۲۴.۷ روز یک بار به دور خورشید میچرخد. بنابراین به طور اساسی، یک سال در عطارد نصف روز عطاری میباشد. در این دوره از سال، درجه حرارت عطارد تفاوت بسیاری میکند – از منفی ۱۹۳.۱۵ تا ۴۲۶.۸۵ درجه ی سانتی گراد متغیر میباشد. اگر روی سال زمینی تمرکز کنید، عطارد در 88 روز یک چرخش کامل به دور خورشید انجام می دهد و یک روز در آنجا 59 روز زمینی طول می کشد. یک سال در هر سیاره چقدر طول میکشد؟ به طور خلاصه، سیاره ما هر ۳۶۵.۲۵۶۴ روز خورشیدی یک بار به دور مدار خورشید میگردد، به همین دلیل هر چهار سال یک سال را به انتهای سال اضافه میکنیم( سال کبیسه، سال ۲۰۱۶ سال کبیسه خواهد بود).

هنگام تولد او منجمان انتظار زیادی نداشتند، زیرا او فرزند یزدگرد بود. برداشت معنوی نظامی از جدال با اژدها و بیرون کشیدن گورخر جوان از درون شکم او، یافتن نفس حقیقی قهرمان و سرشت ویژۀ او است. او در این اثر خیال انگیز و زیبایش که فلسفه دوست داشتن و عواطف انسانی در خلال سطرهای آن به سادهترین و در عین حال ژرفترین شکل تجزیه و تحلیل شده و نویسنده در سرتاسر کتاب کسانی را که با غوطه ور شدن و دلبستن به مادّیات و پایبند بودن به تعصّبها و خودخواهیها و اندیشههای خرافی بیجا از راستی و پاکی و خوی انسانی به دور افتاده اند، زیر نام آدم بزرگها به باد مسخره گرفته است.

در جو ناهید، به قدری دیاکسیدکربن وجود دارد که فشار ناشی از آن، حدود یکصد برابر فشار جو زمین است. اما یک ستاره ی قرمز هم در این مجموعه وجود دارد که همان ((ابط الجوز )) است . شخص الف درباره گزاره­ای تاریخی به تردید می­افتد؛ ولی از آنجا که با آن گزاره خو گرفته، امیدوار است که آن گزاره صحیح باشد، یا به آن گزاره، علاقه همراه با انتظار دارد. حتی فکر کردن درباره ی این تعداد ستاره دشوار است .

اتفاق بدیع و دور از انتظاری نیست که یک یا دو همکار دیگر و یا یک دو تن از اعضای خانواده ی شما دقیقا راهکارهایی پیشنهاد بدهند که با راهکار شما یکی است. اما چنین نیست . اما بعضی از ستاره ها از خورشید بسیار بزرگتر و داغ تر ند . بدن شماهم از همان ماده ای ساخته شده است که ستاره ها را می سازد . رنگ آن از قرمز آجری تا قهوه ای کم رنگ بوده و تا به امروز افزایش قطر آن تا سه برابر قطر زمین نیز بوده است. بیش تر ستاره ها سفیدند ، اما ستاره های نارنجی و قرمز هم بین آن ها پیدا می شود .

ستاره های زرد هم از ستاره های نارنجی و قرمز داغ ترند بیش تر ستاره های مجموعه شکارچی سفیدند . خورشید ، زرد رنگ است . در واقع شاید برایتان جالب باشد تا بدانید پذیرش این امر که زمین گرد است و خورشید در مرکز جهان واقع گشته است که سیارات گوناگونی دور تا دور آن در حال گردش می باشند، در میان عموم کاری بس دشوار و طاقت فرسا بود. سپس به شهر برمی گردد و این چرخه به عنوان نسیم شهری شناخته می شود. همچنین باید چرخه غیر معمول شب و روز را نیز اضافه کرد.

همه ی ستاره ها در ابر های بزرگ و چرخه ای از گاز و غبار متولد می شوند . خورشید ما 6/4 میلیارد سال پیش متولد شد . اخترشناسان فکر می کنند که خورشید دست کم به اندازه ی پنج میلیارد سال دیگر گاز دارد تا بتابد و گرما تولید کند . در صد میلیارد کهکشان حدود صد میلیون تریلیون ستاره وجود دارد . ستاره شناسان قرنها بر سر وجود موجودات فضایی در حال بحث بودهاند، اما هنوز هیچکس نمیتواند شواهد عینی و اساسیای از فعالیت موجودات فضایی در سراسر این سیاره بهدست بدهد. در ژرفای ابرهای سبز و آبی اورانوس و نپتون، مقادیر زیادی آب، آمونیاک و متان وجود دارد اما این غولهای یخی احتمالاً دارای هستههای سنگی هستند.

در شرایطی که منظومه شمسی دارای هشت سیاره است اما بیش از ۱۰۰ دنیا دارد. اشیاء خیلی روشن دارای بزرگی منفی هستند ، خورشید 2618- است . تغییرات بسیار جزئی هستند، در حقیقت درجه حرارت بر روی ناهید به طور وحشتناکی همیشه ۴۶۳ درجه ی سانتی گراد میباشد که برای ذوب کردن سرب کافی است! اورانوس سردترین سیاره سامانهی خورشیدی است که دمای آن به زیر ۲۲۰ درجه سانتی گراد میرسد. در جو سیاره زهره، گاز دی اکسید کربن وجود دارد و به علت اثر گازهای گلخانه ای، دما آن در روز و شب تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد بالا می رود.

▬ ستارهها چشمک میزنند و میدرخشند، اما سیارات چشمک نمیزنند، بلکه روشنایی و ظاهر کلی آنها در آسمان شب ثابت میمانند. حتی در رصدگاه مناسب نیز روشنایی گرگومیش مانعی جدی برای رصد آنها است. اما تعریف حقیقی سال، مدت زمانی است که سیاره ی زمین یک دور کامل در مدار خود به دور خورشید را طی می کند. این مایع ارزشمند به حدی ضروری است که حتی “لرد بایرون” در کتاب دن ژوان می نویسد: «تا زمانی که درد، آموزگارِ بشر نشود، هرگز ارزش آب خوب را درک نخواهد کرد.» ارزش و اهمیت این مایع حیاتی آنقدر بالا است که دلیلی برای ارائه ادله و برهان نمی گذارد.

راه شیری از مجموعه ستاره هایی تشکیل شده است که به نظر می آید بسیار به هم دیگر نزدیکند . ستاره ها همانند زمین زیر پای ما جامد نیستند ، بلکه از گاز هایی مانند هوای اطراف ما تشکیل شده اند . جیک علیرغم قولی که مبنی بر جمعآوری اطلاعات راجع به موجودات حاضر در پاندورا و زیستگاهشان به فرماندهاش داده بود؛ با آشنایی بیشتر با نیتیری و قبیلهاش، زیر قولش میزند و نمیگذارد انسانها به خواستهشان رسیده و سیاره پاندورا را تصاحب کنند.

لایههای بالایی جو بیشتر یخ آمونیاک هستند، در زیر آنها ابرها تا حد زیادی یخ آب هستند، همچنین در زیر لایههای مخلوط یخ، هیدروژن و گوگرد سرد وجود دارد. ساختار بزرگترین سیاره همانند خورشید بیشتر از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است و شباهت بسیاری به یک ستاره دارد. بلورهای یخ و دیگر عناصر به ساختار بزرگترین سیاره منظومه شمسی همانند خورشید بیشتر از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است و شباهت بسیاری به یک ستاره دارد. حلقهی B روشنترین حلقه است.

دیدگاهتان را بنویسید