هر آنچه باید درباره اورانوس بدانید – به زبان ساده – فرادرس – مجله

در ابتدا هرشل فکر می کرداین سیاره یک ستاره دنباله داراست، اما چند سال بعد آن را به عنوان یک سیاره تایید کرد.اختر شناسی به نام یوهان بوده Johann Bode نام اورانوس خدای آسمان در اساطیر یونانی را برای این سیاره پیشنهاد داد . لو وریر یادداشتی را در قالب توضیحاتش در مورد مکان پیش بینی شدهی سیاره جدید به منجم آلمانی یوهان گرتفرید گاله Johann Gottfried Galle در رصدخانه برلین فرستاد. در زیر اندازه سیارات منظومه شمسی به ترتیب صعودی نشان داده خواهد شد و به طور خلاصه در مورد خود سیارات صحبت شده است. در زیر این ابرها یعنی در عمق 7500 کیلومتری زیر ابرهای قابل رویت نیز، احتمال وجود اقیانوسی از آب مایع به همراه آمونیاک حل شده می باشد.

جرم این سیاره برابر (۰٫۰۰۱۳ ± ۸٫۶۸۱۰)×۱۰۲۵ kg و ۱۴٫۵۳۶ برابر زمین است و چگالی آن ۱.۲۵ برآورد میشود در نتیجه احتمال میرود از جو بسیار ضخیم، گوشتهای مایع و هستهای جامد و کوچک تشکیل شده باشد.شتاب گرانشی آن نیز ۹۰ درصد شتاب گرانشی زمین تخمین زده شدهاست. کریستالها خارج از اتمسفر سیاره یخ زده اند. بنا براین، افزودن یک مفهوم ماهوی (محمول) به مفهوم ماهوی دیگر (موضوع) حاکی از داشتن دو مصداق متمایز در خارج خواهد بود. یک دلیل این مسئله تأثیر برخوردی است که بلافاصله پس از شکلگیری این سیاره رخ داده است.

یکی از سیارات هشت گانه منظومه شمسی که از لحاظ بعد فاصله اش نسبت به خورشید در ردیف هفتم پس از زحل قرار گرفتهاست فاصله متوسط این سیاره تا خورشید۲٬۸۶۹٬۶۰۰٬۰۰۰ کیلومترو۶۳ بار از کره زمین بزرگتر است.اورانوس ۲۷ ماه طبیعی دارد.این سیاره با چشم غیرمسلح دیده میشود. مدار عطارد یکی از ناپایدارترین مدارهاست که نه تنها سرعت حرکت و فاصله آن از خورشید، بلکه خود موقعیت را نیز تغییر می دهد. بهطوریکه نیمی از سال تنها یک قطب آن به سمت خورشید قرار میگیرد. تصاویر رایانهای نشان میدهدابرهای آمونیاکی به بزرگی ۲ تا ۴ کیلومتر در زیر جو اورانوس و در ارتفاعات پایین قرار دارند و این ابرها در استوا در طی 15 ساعت یک بار دور سیاره میزنند ولی در نزدیکی قطب این مقدار به 15 ساعت میرسد.

در اعماق این ابرهای قابل رویت، احتمالا ابرهای ضخیمی ساخته شده از آب مایع و کریستالهای یخ آمونیاک وجود دارند. ابتدای به امر جا دارد که به ویژگی های این مرد خود پسند اشاره داشته باشیم و سپس سوال های شازده کوچولو و درس هایی که شازده کوچولو از همین مرحله گرفته است را برایتان بازگو کنیم. دیدار با شاه برای شازده کوچولو اولین درس های مسیر رسیدن به آگاهی را در پی دارد . اورانوس:نام هفتمین سیاره ی منظومه ی شمسی است.این سیاره توسط اختر شناس انگلیسی به نام ویلیام هرشل کشف شد.اورانوس سومین سیاره ی بزرگ منظومه ی شمسی است.این سیاره جو تقریبا غیر فعالی دارد و بر خلاف بقیه ی سیارات گازی خبری از طوفان های سهمگین نیست.محور چرخش اورانوس به دور خود با محور عمودی گردش به دور خورشید 98 درجه اختلاف دارد.یک دورگردش اورانوس به دور خورشید84 سال طول می کشد.برای همین هر یک از قطب ها 42 سال در روشنایی و 42 سال در تاریکی مطلق فرو می روند.هر شبانه روز اورانوس 17 ساعت طول می کشد.اورانوس27 قمر و 11 حلقه دارد.

این قانون Aquarius، نوآوران کثیف است، و گاهی اوقات این تحولات، قطع ضروری از محدودیت ها به نفع راه آزادانه تر است. راه شیری کهکشانی مارپیچی شکل است. در جو آن هیدروژن(به شکل H2) و ۱۲ درصد هلیوم و ۲ درصد متان وجود دارد اما از آنجایی که متان به شدت نور قرمز را جذب میکند این سیاره به رنگ آبی مایل به سبز دیده میشود. ستاره شناس آماتوری به نام ویلیام هرشل اول اویرنوس را از طریق تلسکوپ خانگی خود در 13 مارس 1781 به فضا پرتاب کرد. آنها ابتدا سرعت متوسط چرخش ابرهای قابل مشاهده را اندازهگیری مینمایند.

ابرهای قابل مشاهده سطح اورانوس که به رنگ سبز-آبی ملایم می باشند همه سطح این سیاره را پوشانده اند. گاله اولین فردی نبود که نپتون را دید. منجم انگلیسی ویلیام هرشل و خواهرش کارولین در سال ۱۷۸۱، ۵۵ سال قبل از اینکه نپتون تشخیص داده شود، اورانوس را یافتند. را از سایت پست روزانه دریافت کنید. موج ضربهی ناشی از برخورد کالوریس، در سمت دیگر سیاره درست در نقطهی مقابل آن متمرکز شده، پوسته را در یک منطقهی وسیع به قطر حدود 100Km به قطعاتی پیچیده خرد کرده است. و آنچه از دلایل به این باور اساطیر یونانی نیست؟ با مطالعه اورانوس در سال ۱۸۲۱، منجم فرانسوی Alexis Bouvard بر این باور بود که سیارهی دیگری، این سیارهی غول پیکر را میکشد و حرکت آن را تغییر میدهد.

در ۱۷ مارس نگاشت “به دنبال سحابی یا دنبالهدار به این نتیجه رسیدم که دنبالهدار است زیرا جایش را تغییر میدهد”. گاهی اوقات آن را آزاد می کنید، و گاهی اوقات شما را به هرج و مرج کامل پرتاب می شود. برای مثال، اگر شما در نمودار تولد مربع اورانوس سان را بدست آورید، به عنوان مثال، تغییرات ثابت زمانی که اهداف خود را دنبال می کنید، باعث می شود شما انعطاف پذیر باشید و با جریان حرکت کنید.

به عنوان مثال، شاید شما در کار خود بدبختی داشته باشید. ولی توسط ویلیام هرشل و در خانهاش(اکنون موزه اخترشناسی) در شهر بث، سامرست و در ۱۳ مارس ۱۷۸۱ رصد شد,و در ۲۶ آوریل ۱۷۸۱ به عنوان دنبالهدار گزارش شد. اورانوس نقش مهمی را به عنوان تحریک کننده ایفا می کند که موجب فراخوانی بیداری کیهانی برای هر دو فرد و جمعی به عنوان یک کل می شود. این سیاره دستیابی به موفقیت است و رویدادی که موجب تحریک شما نمی شود. در حالی که نفوذ آن اختلال ایجاد می کند و حوادث با این سیاره مرتبط هستند، بحران، تمایل دارد که تمرکز را تیزتر کند، به شما احساس زنده بودن بیشتری می دهد.

تنها ناهید کجی محور بیشتری از اورانوس و برابر ۱۷۷ درجه دارد.اما علت این کجی احتمالا برخورد جسمی به ابعام زمین به این سیاره و در اوایل دوران زندگیاش بودهاست.البته کاندیدهای دیگری هم مطرح هستند مانند برخورد یک دسته بزرگ از دنبالهدارها در اوایل تشکیلش که این خود وجود یک اقیانوس بزرگ داخلی آن را نیز توجیه میکند. البته کاندیدهای دیگری هم مطرح هستند مانند برخورد یک دسته بزرگ از دنبالهدارها در اوایل تشکیلش که این خود وجود یک اقیانوس بزرگ داخلی آن را نیز توجیه میکند.بعضی اوقات گفته می شوداین سیاره ، “در مدار خود به دور خورشید غلت می خورد.” نور خورشید در اورانوس نور خورشید در زمین است حرکت آن به دور خورشید ۸۴٫۰۱ سال طول میکشد.

چنین “ناپدید شدن” بعدی در سال 2025 اتفاق می افتد ، اما زحل نزدیک به خورشید خواهد بود تا هرگونه مشاهده در عبور از حلقه امکان پذیر باشد. هر چند تا کشور یک قاره میشوند و اگر بخواهیم نامهای به کشوری دور بفرستیم، اسم قاره را هم مینویسیم. چند سال پیش، عده ای در شهر های مختلف ایران، این جسم را بشقاب پرنده و یا بعبارتی UFO قلمداد کردند و تا مدتها این بحث، نقل محافل بود. سیاره ی اورانوس چند قمر دارد؟ دنیای Borderlands آنقدر بزرگ و زیباست و آنقدر پتانسیل دارد که شرکتی مثل تل تیل که بازی هایش بر اساس داستان هستند بیاید و از دنیای آن بازی Tales from the Borderlands را بسازد که به گفته خیلی از گیمرها اگر بهترین بازی این شرکت نباشد یکی از برترین هاست.

قطر آن ۱۴۲۷۱۸ کیلومتر است که بیشتر از یازده برابر قطر زمین است. این قمر همیشه یک طرف را به سمت زحل نگه میدارد و قطری در حدود ۱۴۳۶ کیلومتر دارد. نزدیکترین فاصله آن به زمین 27٬200 میلیون کیلومتر است.خروج از مرکز آن 0.0742 بوده که بسیار به دایره نزدیک است.به علت اینکه این سیاره 98 درجه انحراف دارد در یک چهارم حرکت آن به دور خورشید یکی از قطبهایش به سمت زمین است و یک چهارم بعد استوایش و یک چهارم پس از آن قطب مخالف و در انتها دوباره استوایش به سمت زمین خواهد بود.نور خورشید در اورانوس ۱/۴۰۰ نور خورشید در زمین است حرکت آن به درو خورشید ۸۴.۰۱ سال طول میکشد.

به سختی میتوان حسی از اوضاع در سطح نپتون داشت؛ چرا که دمای آنجا تنها اندکی بالاتر از صفر مطلق است، و شدیدترین بادهای منظومه شمسی با سرعت بالغ بر 2100 کیلومتر بر ساعت در آن میوزند. قطر اورانوس ۵۴۰۰۰ کیلومتر است و با سرعت ۶.۸ کیلومتر بر ثانیه به دور خورشید میگردد. اورانوس هر ۱۷ ساعت و ۱۴ دقیقه به دور محور خویش می گردد. در سال ۱۹۷۵ «زهرهنشینی» از فضاپیمای بدون سرنشین ونرا ۹ بر سطح ونوس فرود آمد و با تحمل شرایط بسیار سخت توانست در حدود ۵۳ دقیقه تصاویری از سطح سیاره تهیه کند و به زمین مخابره کند.

۱۳ میلیارد سال قبل بر اثر عبور ستاره ای از نزدیک خورشید انفجاری عظیم در آن بوجود آمد و گازهایی بصورت تکه های متراکمی از آن جدا شدند و در فضا با حرکت دورانی بگردش در آمدند و در نتیجه سیاره های منظومه شمسی بوجود آمدند که زمین یکی از این پدیده هاست. یکی دیگر از سیاره های ترسناک کهکشان است که دمای سطح آن می تواند به 2200 درجه سانتی گراد برسد.

به نظر میرسد این سیاره دارای یونیسفر قوی باشد.بیشتر بادهای این سیاره برخلاف دیگر سیارههای مشتریگون منظومه شمسی از شرق به غرب میوزند نه از شمال به جنوب. گروهي از محققان اميدوارند با ايجاد تغييراتي در مريخ، يعني با آوردن صورت های ابتدایی حيات از زمين و تغییر اتمسفر آن را براي سكونت مساعد كنند. زمين فقط يك دو ميلياردم انرژي خورشيد را دريافت مي كند.عده اي در گذشته گرماي خورشيد را حاصل متراكم شدن آن مي شمردند. نشانه های تیره و روشن متغیری که ستاره شناسان در گذشته وجود آنها را گزارش کرده بودند در واقع بادهای مریخی بودند که در گستره سطح این سیاره می وزند.

این درخت از تیره درختان زیتون است. از ارتفاع 300 تا 600 کیلومتری سطح زمین گسترده شده و بر اثر تابش اشعه ایکس خورشید دمای آن بسیار افزایش یافته و از 400 کلوین در بخش های پایینی به 1300 کلوین در بخش های بالایی افزایش یافته است . ۱۲- فاصله خورشید تا زمین … ۶۰- سفینه های با سرنشین تاکنون بیشترین فاصله ای که طی کردند تا … اگر شما همراه با نارضایتی ملایم هماهنگ شده اید، اورانوس ‘آمپس آن را تا سطح بعدی. این یعنی اینکه عطارد باید دو بار بهدور خورشید بچرخد تا همان نیمکرهی اولیه رو به خورشید قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید