نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

در اطراف مدار خود، محیط را پاک نکرده است. بنا بر توافق اعضای اتحادیه بین المللی اخترفیزیک و تعریف جدید سیاره، سیارات باید علاوه بر شرایط قبلی توانسته باشند همسایگی خود را نیز از اجرام دیگر پاک کرده باشند و در فاصله های نزدیک به آنها اجرام قابل ملاحظه ای قرار نداشته باشند. ClapTrap ها از اعضای اساسی و همیشگی دنیای این سری هستند و بسیاری از بار طنز جذاب بازی را به دوش می کشند…

با این وجود که این مقاله در مورد نسخه اول سری Borderlands است که فقط برای نسل ۷ موجود است اما با توجه به این که در نسل هشتم هستیم و برخی از شما که شاید تنها کنسول نسل هشتم را در اختیار داشته باشند و به این سری نیز علاقمند شده باشند، ندانند که مجموعه ای از این بازی در نسل هشتم ریمستر شده است، بد نیست که قبل از نتیجه گیری این مطلب در مورد نسخه اول، اشاره ای هم به کالکشن این سری در نسل هشتم داشته باشیم.

Borderlands یک شوتر اول شخص نقش آفرینی است، پس انتظار نداشته باشید که با یک شوتر سطحی ۱۰ ساعته بدون هیچ ارتقا و جذابیت و ماموریت فرعی و .. طرف باشید. تنوع ماموریت های فرعی در بازی فوق العاده است و انواع و اقسام کارهای مختلف و متنوع را در این ماوریت ها باید انجام دهید که باعث می شوند شما هرگز خسته نشوید. آنها را قبل از خورشید قرار دهید و آنها را به عنوان آسمان روشن کنید. همین که می گوییم شوتر نقش آفرینی، بازی را خاص می کند زیرا تعداد زیادی بازی در سبک شوتر اول شخص نقش آفرینی نداریم.

یک شوتر اول شخص نقش آفرینی دیوانه وار و سرشار از هیجان… بلکه به راحتی همین الان نیز می توانید نسخه اول را بازی کرده و بسیار بسیار لذت ببرید، زیرا که این عنوان بر اساس گیم پلی فوق العاده لذتبخش بنا شده است و گرافیک آن نیز در هر نسلی که باشیم زیباست. در شرایطی که در یک اجماع جهانی بین اهالی و دوستداران سینما معجزه ی جیمز کمرون(James Cameron) یعنی آواتار(Avatar) به عنوان بهترین فیلم امسال شناخته می شد، اما به ناگهان فیلم دیگری که شاید بسیاری حتی اسم آن را نیز نشنیده بودند از سوی داوران اسکار به عنوان بهترین فیلم سال 2009 انتخاب می شود.

این فیلم پس از حدود 3 ماه اکران در سینماهای جهان(که هنور هم ادامه دارد) به فروش رویایی 2500 میلیون دلار در سراسر جهان و 750 میلیون دلار در داخل امریکا رسید که فیلم قبلی آن تایتانیک است (اثر همین جیمز کمرون) با فروش جهانی 1800 میلیون دلار و فروش 600 میلیون دلاری در امریکا. شاید ملموسترین مثال برای ساکنان زمین انعکاس نور خورشید توسط ماه باشد. به عنوان مثال در نیمه پایانی فیلم ، وقتی جیک سالی(Jake Sully)، سرباز نفوذی انسانها در بین ناویها، را به علت تخطی از وظایف خود به اردوگاه بازمی گردانند، به عنوان مدرکی علیه او یکی از فیلمهایی که وی به عنوان گزارش روزانه خود از بازدید از سرزمین ناویها ضبط کرده بود را نشان می دهند.

پیش از این در یکی از پستهایی یک پزشک با ویژگی Map Maker نقشه گوگل که به کاربرها اجازه ویرایش و ایجاد مناطق جدید در نقشه را میدهد، آشنا شده بودید. همچنین موادی که عادت به دیدن آنها به صورت یخ، مایع یا گاز کردهایم در مناطق بیرونی منظومه شمسی تشکیل شدهاند. گان پلی و سیستم تیراندازی بازی نیز فوق العاده خوش دست و روان از کار در آمده است و شلیک با هر سلاحی حالت خاص خودش را دارد و نکته ای که آن را جذاب تر نیز کرده است نشان دادن عدد آسیبی است که هر شلیک به دشمنان وارد می کند و دیدن آسیب فوق العاده ای که مثلا با یک هد شات با سلاح اسنایپر خود انجام می دهید لذت آن را برایتان چند برابر می کند و یا وقتی با یک مسلسل مشغول به رگبار بستن دشمن هستید و می بینید که عددهای آسیب مثل مور و ملخ از وی می ریزند تا کشته شود، حس خیلی خوبی را به شما منتقل می کند.

سایر قمرهای مشتری نامنظم هستند و مدار آنها در فاصلهی دورتری از مشتری قرار دارد. گمان میرود منظومه قمری زحل مشابه قمرهای مشتری شکل گرفته باشند، اما بهطور کلی جزئیات تشکیل قمرهای زحل نامشخص است. قمرهای زحل بیش از هر سیاره دیگری است. تغییر موقعیت (حرکت مداری) و مدّت گردش انتقالی تیتان به دور زحل از طریق چند شب رصد متوالی قابل تشخیص و بررسی است. سیاره مشتری چند برابر زمین است؟ این لکه، مجموعه طوفانی عظیمی به بزرگی کره زمین است.

حال که در مورد این مجموعه ارزشمند نسل هشتمی از این سری زیبا با شما صحبت کردیم زمان آن می رسد که جمع بندی و نتیجه گیری کاملی را در مورد بازی Borderlands انجام دهیم و با توجه به بررسی تک تک بخش های این عنوان به صورت مجزا، ارزش کلی این عنوان را بر اساس عملکردش بسنجیم. در واقع دلیل خیلی از تحسین ها و امتیازات و بازخوردهای مثبتی که این بازی دریافت کرد به خاطر همین قابلیت جذاب بازی چند نفره در بخش داستانی بود. مهمترین دلیل عدم موفقیت لاول و پیکرینگ در کشف سیاره نهم ، جستجوی آنها برای ، سیاره ای گازی شکل و بزرگ بود.

حلقهها در زمانهای مختلفی کشف شدند بنابراین به ترتیب کشف، نامگذاری شدند. طی اتفاقاتی و حمله هایی که رخ می دهد کمپانی Dahl Corporation نیز در پاندورا شکست می خورد و موفق به کشف دروازه و … گذر تاریخی ناهید که در ژوئن ۲۰۱۲ رخ داد، بار دیگر در سال ۲۱۱۷ میلادی روی خواهد داد. به این ترتیب بازدیدکنندگان در یک تور ۴۵ دقیقهای میتوانند، بسیاری از شگفتیهای سیاره آبی را این بار نه روی پرده نقرهای یا صفحات عریض تلویزیونهایشان، که در محیطی عینی و فیزیکی ببینند. یک جسمی که روی زمین 32 کیلوگرم است، روی ناهید 29 کیلوگرم وزن دارد.

خب پاکستان چه ربطی به جدال و رقابت اپل و گوگل دارد؟ چه از لحاظ فنی و چه هنری سازندگان بازی موفق شده بودند تا یک بازی باثبات و زیبا را به بازیباز ارائه دهند و مواردی مثل باگ و .. وی را آزار ندهد. شخصیت های بازی همگی بسیار خاص و عجیب و غریب هستند و Borderlands را بسیار جذاب تر از قبل کرده اند. در بازی می توانید از بین ۴ شخصیت مختلف که هر کدام در حقیقت نمایانگر کلاس خاصی هستند انتخاب کنید و جالب اینجاست که هر ۴ شخصیت بسیار بسیار جذاب و قدرتمند و از آن مهم تر بالانس شده هستند و نسبت به دیگری برتری ندارند و این گونه ارزش تکرار بازی با شخصیت های مختلف بسیار بالا می رود.

در ادامه دلایل برتری آواتار را نسبت به دیگر آثار سینمای هالیوود بیشتر توضیح خواهیم داد. نهایتا باید گفت بازی Borderlands در زمینه داستان سرایی و روایت یک داستان جذاب بسیار عالی عمل کرده است و دنیایی عالی را خلق کرده که یکی از کاریزماتیک ترین دنیاهای بازی در این صنعت محسوب می شود و پتانسیل بالایی برای داستان گویی دارد (همانطور که گفتم آن قدر پتانسیل داشت که تل تیل به سراغ آن برود و یکی از برترین بازی هایش را در دنیای این بازی بسازد) و یک داستان خوب را نیز در این دنیای جذاب قرار داده تا از هر لحاظ دارای یک بخش داستانی موفق و قدرتمند باشد.

به واقع در دوره ای که تقریبا هیچ بازی بخش داستانی خود را چند نفره نمی کرد (و نمی کند) و بسیاری بازیبازان در انتظار یک بازی جذاب بودند که بتوانند بخش داستانی آن را با هم تجربه کنند، Borderlands آمد و یک بخش داستانی چندین ساعته و بسیار طولانی و پر محتوا را در یک بازی شوتر جذاب با المان های نقش آفرینی قوی و عمق بسیار بالا در اختیار بازیبازان قرار داد و تبدیل به یهترین بازی و یهترین انتخاب برای کسانی شد که قصد داشتند به صورت کو آپ بازی کنند آن هم چه آفلاین و چه آنلاین، که این گزینه وجود بازی آفلاین بازی را موفق تر نیز کرده بود و طرفداران بسیاری را به سمت این فرنچایز جذب کرد.

عکس های نهایی از ترکیب چند عکس سیاه و سفید که رنگ آنها در زمان پردازش به آنها اضافه شده است، به وجود می آیند. زهره در جهت عکس (در جهت حرکت عقربه های ساعت)هر 243 روز یکبار دوران می کند.محور دوران آن با خط قائم بر صفحه ی مدار زاویه ای چند درجه می سازد.مقادیر 584 روز (دوره ی هلالی ) و 243 روز (دوره تناوب حرکت وضعی) است که در نتیجه آن زهره همیشه به هنگام مقارنه ی داخلی وجه واحدی از خود را به زمین می نمایاند.

این صفحه نمایش عالی، عمر باتری طولانی و قطعات قوی ارائه می دهد. به سبک اکثر بازی های نقش آفرینی در Borderlands نیز شما می توانید در کنار انجام ماموریت های خط داستانی اصلی بازی، کلی ماموریت فرعی و جانبی مختلف را هم انجام دهید تا این گونه شخصیت خود را قوی تر کرده و لول وی را بالاتر ببرید تا راحت تر از پس دشمنانی که دارای لول های بالاتر هستند بر آیید و قادر به مبارزه با آن ها باشید.

به این ترتیب شما انگیزه می یابید تا بیشتر لول بزنید و به سراغ دشمنان و ماموریت های قوی تر بروید و این گونه در سیستم لذتبخش ماموریت های جانبی بازی و ارتقای شخصیت خود غرق می شوید و لذت ناب یک نقش آفرینی عمیق را تجربه می کنید. نکته جالب در طراحی شخصیت های بازی اغراقی است که در طراحی آن ها به کار رفته. شاید انتظار همگان این است که اسکار به عنوان اصیل ترین جشنواره فیلم جهان، جایی که می خواهد به یک فیلم جایزه برترین اثر هنری یک سال گذشته را اهدا کند مهمترین نکته ای که در نظر می گیرد جلوه های هنری بکار رفته در آن فیلم و غنای فیلمنامه و داستان فیلم باشد، اما متاسفانه در بیشتر مواقع چیزی که مشاهده می شود این است که اسکار به عنوان یکی از خط دهنده ترین جشنواره های هنری جهان، طبع سیاستمداران و جیب برخی از سرمایه داران را بیشتر از جلوه های هنری به کار گرفته شده در یک فیلم، مدنظر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید