می­گشاید که دربردارنده ده مقاله است

در صورتی که همه چیز طبق برنامه جلو رود مدارگرد با زمین به مدت شش تا هشت ساعت و دوبار در هفته ارتباط برقرار خواهد کرد و انتظار میرود یک ترابایت داده جدید ارسال کند. قبل از آنکه ویجر 2 در سال 1989 به مطالعه نپتون بپردازد ، از هشت قمر نپتون فقط تریتون و نیراید شناخته شده بودند و تریتون سردترین جسمشناخته شدهدر منظومه شمسی است که دمای سطح آن 235- درجه سانتیگراد ( 391- درجه فارنهایت) است . دوربینی است چندمنظوره با وضوح بالا برای اندازهگیری غبار و ازن سیاره که ضمن گرفتن تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی، کالیبراسیون رادیومتری مورد نیاز برای آنالیزهای علمی را هم حفظ میکند.

در این دوربین از لنز دابل گوس (Double Gauss) استفاده شده تا عکسهایی با وضوح بالا و اعوجاج کم بهدست آید. در وضوح کامل سنسور میتواند ۱۸۰ فریم در ثانیه ثبت و در صورت دلخواه امکان تهیه فیلم ۴K را فراهم کند، بهعلاوه استفاده از فیلترهای مجزا در هر رنگ، تصاویر با وضوح بالاتری نسبت به استفاده از فیلتر رنگی آرایه بایر(RGB Bayer array) به ما میدهد. همچنین زهره ۸/۸۷ متر بر مجذور ثانیه نیروی گرانشی دارد، این مقدار در کره زمین ۹/۸۱ متر بر مجذور ثانیه است. از آنجا که اقلیم و تغییرات اقلیمی و پخش فضایی ویروس و بیماری های از طریق ویروس و میکروب سلامتی انسان به خطر می افتد رابطه تنگاتنگی با محیط دارد، ارزیابی توان محیطی در این حوزه اگر به گونه ای شایسته صورت پذیرد موجب اصلاح طرح ها و پیشگیری از بروز ناکامی در توسعه برنامه ریزی شهری و تاثیر اقلیم بر محیط شهر می شود، همچنین تخریب پیش بینی نشده محیط زیست را تقلیل داده و جلوگیری می کندکه یکی از پژوهش پیش رو با هدف ارزیابی توان اکولوژیک محیط برای تعیین مناطق مستعد طبیعت گردی با تأکید بر توسعه پایدار گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری انجام شده است.

مدارگرد هوپ برای اولین بار تغییرات آب و هوایی مریخ را در طول روز، در تمام سیاره و در تمام فصول سال رصد خواهد کرد. 25 سال بعد محقق جوانی با نام «کلارا سوزا-سیلوا» از دانشگاه امآیتی اثبات کرد که میتوان با مشاهده این مولکول در اتمسفر سیارات خاکی مشابه با زمین، احتمال داد گونهای از حیات مستقل از اکسیژن (حداقل در گذشته نزدیک) وجود داشته است. اما چنین آتشفشانی در مقایسه با مناطق بزرگ آذرین (LIP) که تقریباً هر 20 تا 30 میلیون سال یک بار اتفاق میافتد، ناچیز است.

بررسیها با «آرایه میلیمتری بزرگ آتاکاما» (ALMA) ادامه یافت و پژوهشگران دریافتند مقدار این ماده یک به ازای دو میلیارد است، اما منشأ این گاز چیست؟ فسفین بهشدت سمی و بیبو است و بهطور معمول در زمان تولید در کنار گاز دیگری به نام دیفسفان (P2H4) تولید میشود که بوی ناخوشایندی مانند ماهی گندیده دارد. مشتری از گاز ساخته شده است و غول گازی نامیده می شود. اطلاعات به دست آمده از فضاپیمای گالیله نشان میدهد که سیستم حلقهای مشتری ممکن است توسط گرد و غبار ناشی از برخورد شهاب سنگهای بین سیارهای به قمرهای کوچک این سیاره غول پیکر تشکیل شده باشد.

جالب اینجاست که پیش از این، فسفین در اعماق اتمسفر سیارات گازی همچون مشتری و زحل نیز تشخیص داده شده بود. زمانی که مدارگرد در مدار خود قرار بگیرد پشت مریخ خواهد بود و تا زمانی که بیرون نیاید، نمیتوانیم از موفقیت پروژه مطمئن شویم. آنها مدعی هستند بهدنبال ساخت این پروژه بودهاند و نه خریدن آن؛ اما در مسیر ساخت همیشه هم نباید از صفر شروع کرد. 4. مریخ. تبلیغات در این مورد می تواند نه تنها به یک “موتور تجارت” بلکه به دانش علمی تبدیل شود. اکسی اینفینیتی نه تنها یک فضای میدان مبارزهای دارد، بلکه بازیکنان میتوانند در این بازی به خرید تکههای زمین به نام Lunacia بپردازند.

چراکه در هسته این سیارات فشار و دما به قدری است که به صورت خودبهخودی میتوانند فسفین تولید کنند. در دهه 1990 دانشمندان دریافتند که باکتریهای بیهوازی نیز میتوانند چنین ترکیبی را تولید کنند و میزان قابل توجهی از آن در جو زمین وجود دارد. این ابزار میتواند طول موج فرابنفش گسیلشده از هیدروژن، اکسیژن و منوکسید کربن را رصد و میزان اکسیژن و هیدروژن را به دست آورد. در مدتی کمتر از 100 میلیون سال ، تریتون وارد محدوده روش نپتون (کوتاهترین فاصله از یک جسم اصلی که در آن یک جسم تابع میتواند بدون آنکه توسط نیروهای جاذبه متاشی شود، دور بزند) خواهد شد.

رزیدنت اویل 4 انقلابی در عرصه بازیهای ترسناک و سبک سوم شخص بود و زاویه دوربین روی شانه نیز اولین بار برای این بازی ابداع شد. خورشید خود بیشتر مواد را جذب کرده بود. او یک دانشجوی پر جنب و جوش بود که در زمینه علوم اجتماعی تحصیل می کرد. درک تعادل انرژی در شناسایی منابع و چاههای انرژی و چگونگی اندرکنش جو زیرین با نیروی گرانشی خورشید در طول روز و فصلها کمک خواهد کرد. ابزار EMIRS با آینهای دوار که امکان اسکن مریخ را فراهم آورده به وضعیت حرارتی جو زیرین، توزیع جغرافیایی گرد و غبار، بخار آب و یخ نگاه خواهد کرد.

هر بار که ستاره دنبالهداری به دور خورشید میگردد مقداری از یخ آن بخار میشود به صورت غبار از ابر دنباله در میآید. در زیر ابرهای غلیظ ناهید، بخشی از گرمای خورشید محبوس میشود و مانند یک پتو دمای زیر سطح خود را افزایش میدهد. این همسایه فضایی ما هماکنون، ساعاتی پیش از طلوع خورشید در افق شرقی به رنگ سپید پرنور میدرخشد و عملا بعد از ماه نزدیکترین همسایه کیهانی به زمین است. در بین سیاره ها، چهار تای اول(عطارد – زهره – زمین – مریخ) به خورشید نزدیک ترند و سیارات داخلی رو تشکیل میدن و جامدن و بیشتر از جنس سنگ اند.

هر یک از این چهار هدف کلی به اهداف کوچکتری شکسته میشود که آنها نیز هر یک شامل چند زیرمجموعه است. سپس در چند ماه آینده مسیر رسیدن به مریخ با اجرای مانورهای اصلاح مسیر، تصحیح میشود. سفر ماموریت مریخی امارات امروز سهشنبه ۲۴ تیر ۹۹ در ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه به وقت جهانی از جزیره تانیگاشیما ژاپن آغاز و با عبور از اقیانوس آرام راهی مریخ خواهد شد.

اختربینهای بابلی چیزی را بنیانگذاری کردند که بعدها به اختربینی غربی منتهی شد. اینگونه تصور می شود که ایستادن در سطح سیاره فقط منجر به غرق شدن در آن خواهد شد. متان و نیتروژن ابری ضخیم و نارنجی رنگ را به وجود میآورند که سطح این ماه را میپوشاند به همین دلیل بررسی سطح تایتان از فضا کار دشواری است. در این راستا دانشمندان امکان وجود یک منشا بیولوژیکی برای پیدا و ناپیدا شدن توده های تیره رنگ در نزدیکی نواحی قطبی مریخ را مورد بررسی قرار دادند. رنگ لکه عمدتاً از قرمز آجری به قهوهای کمرنگ تغییر میکند، این رنگها احتمالاً به خاطر وجود مقادیر کمی گوگرد و فسفر در بلورهای آمونیاک موجود در ابرها است.

این سنگ انرژی های سرگردان موجود را از طریق ساختارهای نصف النهاری تا چاکرای ریشه پایین می کشد. یک طیفسنج فروسرخ حرارتی تداخلی است که با مشخص کردن شرایط زیرین لایه جو و فرآیندی که باعث گردش سیاره میشود، تعادل انرژی در آب و هوای فعلی مریخ را بهدست میآورد. سیستم ناوبری این ماموریت نیز در مرکز هوافضای KinetX واقع در آریزونای آمریکا قرار دارد و وظیفه تهیه جدول موقعیت ماهواره در فواصل زمانی مشخص، مشخص کردن مسیر مداری، اجرای مانورها و جلوگیری از برخورد را عهدهدار شده است.

طیفسنجی در ناحیه فرابنفش دور (FUV) است که این ابزار نیز با همکاری آزمایشگاه جو و فیزیک فضا دانشگاه کلرادوی آمریکا و مرکز فضایی محمدبن راشد ساخته شده است. این طیفسنج با همکاری دانشگاه ایالتی آریزونا در آمریکا ساخته شده است. از این رو بوده که با تعدادی از مراکز تحقیقاتی پیشرو جهان در این زمینه همکاری کردهاند. DAI مشتقی از رمزارز پایدار MakerDAO، یعنی DAI میباشد که بر روی یک چین فرعی دو لایه اتریومی هاست شده است. تیمی از پژوهشگران به رهبری «جین گریوز»، استاد ستارهشناسی دانشگاه کاردیف با مطالعه ابرهای ناهید به کمک «تلسکوپ جیمز کلارک ماکسول» موفق به ردیابی مولکولی با نام فسفین که متشکل از یک اتم فسفر و سه اتم هیدروژن «PH۳» است، شدند.

شاید تمام طرفداران ماتریکس، انتظار بسیار زیادی از قهرمان داستانشان و یا موضوعات پیرامون آن داشتند که با برآورده نشدنش چنین امتیاز پایینی به آن دادند. این سیارات بسیار سنگین اند و به کندی حرکت می کنند. قرار است امروز این کاوشگر از مرکز فضایی تانیگاشیما ژاپن سوار بر راکت H۲A۲۰۲ از خانواده موشکهای صنایع سنگین میتسوبیشی H-IIA پرتاب شود. پلوتن از نوع سنگی- یخی بوده و فاصله چنان زياد دارد كه تلسكوپ فضایی هابل آن را به سختی می بیند. شبکه ارتباطی ایستگاه زمینی برعهده شبکه فضای دوردست ناسا (DSN) قرار گرفته است و وظیفه برنامهریزی ارتباطات ایستگاههای زمینی، مخابره دستورات به فضاپیما، گرفتن دادههای مسافتسنجی از فضاپیما و ضبط دادههای رادیومتری را انجام میدهد.

و هیچ ارتباطی با هیچ چیز در سیاره زمین ندارد. از طرفی کره زمین نیز در امرداد هر سال از این مکان میگذرد. ۱۷- سال نوری را تعریف کنید؟ حوزه تأثیر ریزاقلیم در جهت قائم را تا 2 متری سطح زمین میدانند. سطح ناهید مملو از آتشفشانهای فعال، رشتهکوه و رعدوبرقهای مهیب است. کاندید های پیشتاز برای ریاست جمهوری به دقت از افراد اصیل ۱۳ خانواده ی روشنفکر انتخاب می شوند و اگر ما تمام رئیس جمهور های ایالات متحده را از اغاز تا کنون بررسی کنیم می بینیم که اغلب انها از همان نسل سلطنتی هستند و همه خویشاوند بودند که شجره ی خانوادگی مرتبطی دارند.

از آنجا که سیگنالها از مریخ ۱۳ تا ۲۰ دقیقه طول میکشد تا به زمین برسد، تیم زمینی هیچ دخالتی نمیتواند داشته باشد و عملیات خودکار پیش میرود. جالب است بدانید که از این ماده در جنگافزارهای شیمیایی نیز بهره بردهاند. اما چرا این مولکول نشانهای از حیات است؟ بررسی ارتباط بین تغییرات آب و هوا در لایههای زیرین جو و فرار اکسیژن و هیدروژن از لایههای بالایی جو شاید پاسخ این معما باشد که چرا جو ضخیم مریخ که روزگاری میتوانست آب مایع را روی سطح خود حفظ کند به جو سرد، نازک و خشکی که امروز میبینیم تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید