متن كامل شازده كوچولو

رنگ قرمز آدرنالین را آزاد می کند و محرک اعصاب و خون است به همین دلیل باعث می شود گردش خون در بدن زیاد شود. در۶ دسامبر ۱۹۹۵، فضاپیمای گالیله متعلق به ناسا به مشتری رسید و نخستین گردش خود از ۳۵ گردش دور سیاره را آغاز کرد. با گذشت چند میلیارد سال شعاع و حجم خورشید بزرگ شده و مدار چرخشی زمین به دور خورشید تنگ شده و به جو خورشید وارد شده و بخار می شود. گرانش گازی و ذرات غبار آنها را به صورت ابرهای ستبر گوی مانند از مواد درآورد در حدود ۴٬۵ میلیارد سال پیش مواد به هم فشرده شدند تا اجسام بسیار سامانه خورشیدی پدید آمدند.

پس اگر از همین لحظه این سیاره مسیرش را برای بلعیدن کره زمین به سمت منظومه شمسی تنظیم کند هم به احتمال زیاد هنگام رسیدنش کره زمین به دلایل مختلف دیگری نابود شده باشد! استخوانهایتان هم مثل سابق توانایی نگهداری وزن ماهیچههایتان را نخواهد داشت و اگر با این وضعیت مقابله نکنید سرانجام کشنده خواهد بود. آلن استرن، محقق ارشد مأموریت پلوتون ناسا به همراه تیمش میخواهند، مفهوم سیارات را بهکلی دگرگون کنند.

این نظریه فرض می کند که این سیاره غول پیکر در اصل سیاره ای “سرگردان” بوده که به سمت خورشید کشیده است و باعث شده سیاره هایی که از قبل به دور خورشید می چرخیدند با یکدیگر برخورد کنند. علاوه بر ابزارهای عکسبرداری، فضاپیما یک آشکارساز غبار بسیار حساس حمل میکرد که هزاران برخورد از ذرات غبار مسیر خود به سوی حلقه مشتری در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ را ثبت کرد.

گرافیت می توانست بیش از 300 فوت ضخامت داشته باشد و فشار برخورد سیارک ها برای تبدیل 30 تا 60 درصد آن به چیزی که او آن را «الماس شوک» می نامد کافی بود. بر اساس گفته های ناسا اندازه سیاره مشتری بیش از دوبربر سیارات دیگر است. مساله خروج پلوتون از تعریف “سیاره های” منظومه شمسی زمانی حادتر شد که یک جرم دیگر از نوع پلوتون اما بزرگتر به نام “۲۰۰۳ UB۳۱۳” توسط یک منجم آمریکایی کشف شد. در ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۳ فضاپیمای گالیله در یک فرود قابل کنترل قرار داده شد تا مأموریت خود را با سقوط در جو مشتری پایان دهد.

اورانوس که نامش از رب النوعی گرفته شده است که از خائوس (آشوب ) برخاست وتجسم آسمان شد از قدر ظاهری 7 ر5 است ، ازاین رو به دشواری بسیار در شرایط بسیار مساعد می توان آن را با چشم غیر مسلح دید .کم سویی آن معلول فاصله ی زیادش،هم از خورشید است که برآن نور می افکند وهم از زمین که ازآن دیده می شود . جز نور زردی که کنار قوزک پایش برق زد چیز دیگری نبود.

بفهمى نفهمى نور مبهمى به معماى حضورش تابید. جرم مشتری به تنهایی ۲٫۵ برابر جرم تمام سیارههای دیگر در سامانه خورشیدی است. مشتری، غول گازی با جرم یک هزارم خورشید است، ولی جرمی دو و نیم برابر تمامی دیگر سیارههای سامانهٔ خورشیدی دارد و دومین جسم در سامانهٔ خورشیدی بر پایهٔ جرم و حجم است. سیاره کوتوله از بسیاری جهات مشابه سیاره است، ولی یک تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد. در عین حال این سیاره دومین سیاره کوچک در بین سایر سیارههای منظومه شمسی میباشد. زمین پنجمین سیاره منظومه شمسی از نظر اندازه و جرم است.

خوشبختانه، به نظر می رسد مشتری در حال حفاظت از زمین و منظومه شمسی عجیب و غریب ما است. سیاره مشتری (Jupiter)، پنجمین سیاره منظومه شمسی و بزرگترین و غول پیکرترین سیاره است. اندازهگیریها نشان میدهند که دمای مشتری با افزایش ژرفا در زیر ابرها افزایش مییابد. ، مقدار مد بین 33 تا 37 درجه متغییر است به­طوری که در طبقه ارتفاعی بیش از 1000 متر تا بیش از 2800 متر، گرادیان میانگین با ارتفاع افزایش ودر بالاتر از 2000 متر، به حداکثر 32 – 35 درجه می­رسد(شکل 67، Katsube and Oguchi 1999). در سنگ­های بلورین ارتفاعات زیاد شمال غرب هیمالیا، به رغم نرخ­های متفاوت بالاآمدگی وبرهنه­سازی، گرادیان از صفر تا 60 درجه، مدها بین 33-37 درجه و میانگین­ها بین 30-34 درجه متغییر است(Burbank et al.

بخار آب، گاز مهمی در پدیده گلخانهای است و افزایش بخار آب در جو سیاره زهره موجب تشدید پدیده گلخانهای شده. در این مطلب در مورد سیاره مشتری که بزرگترین سیاره منظومه شمسی است صحبت کردیم. ▬ هشت سیاره در منظومه شمسی است، در هر منظومه ای یک ستاره وجود دارد. این لکه که یک طوفان واچرخندی دائمی در جنوب مشتری است همچنان رو به کوچک شدن است. در این تصاویر موج عجیبی در شمال خط استوایی مشتری به چشم می خورد.

اولین دوره رصدهای باستانی (از جمله رصد با چشم غیرمسلح) قبل از اختراع تلسکوپ است. ما در طول 12 ماه گذشته، برخی از بهترین تصاویر از این غول گازی را به چشم دیدهایم، از جمله یک عکس باشکوه از ابرهای مشتری که گویی یک دلفین در میان آن در حال شنا است. یکی از کشفهای جدید فضاپیمای گالیله کشف ماه تبه بود. پس از رسیدن کاوشگر “جونو” به مشتری در سال 2016، ناسا مجموعهای با شکوه از اطلاعات علمی مفید و جدید و تصاویر دیدنی از این سیاره را ارائه داده است. مشتری چهارمین جسم درخشان در آسمان پس از خورشید، ماه و ناهید است.

این برخوردها اغلب در حدود ۵ بار در هر ماه اتفاق می افتند. حس مىکردم اتفاق فوقالعادهاى دارد مىافتد. مشتری چند قمر دارد؟ دمای هوا در ابرهای بالایی مشتری در حدود ۱۴۵- درجهٔ سلسیوس است. انتهای مگنتوسفر در پشت اورانوس در مقابل خورشید برای میلیونها کیلومتر در فضا گسترش مییابد. قطر هیمالیا برابر با ۱۷۰ کیلومتر است. اروپا کوچکترین ماه گالیلهای است که قطر آن برابر با ۳ هزار و ۱۳۰ کیلومتر است. مشتری دارای ۷۹ قمر شناخته شدهاست که ۱۶ ماه آن قطری بیش از ۱۰ کیلومتر دارند.

ویروسهای مذکور در دمای معمولی ۲۳ درجه سانتیگراد، از ۶ تا ۱۲ روز و همچنین در دمای ۴ درجه سانتیگراد حتی تا بیش از ۱۰۰ روز نیز در آب قابلیت باقی ماندن و زندهمانی را دارند. اورانوس ساختاری شبیه نپتون دارد و آن را سیاره بزرگ یخی نیز می نامند. به گزارش سیناپرس به نقل از زومیت، اگر تصور میکنید هوای سیاره ما نامطلوب است، بهتر است لحظهای غولهای یخی نپتون و اورانوس را در نظر بگیرید. به نظر می رسد مشتری علاوه بر ایجاد سیاره های کوچکتر منظومه شمسی کمک های دیگری نیز می کند.

به گزارش کلیک، نظریه جدیدی در موردی چگونگی کار کرد منظومه شمسی وجود دارد و اینکه سیاره مشتری مسئول ایجاد سیاره های عطارد، زهره و حتی زمین است. آیو دارای آتشفشان های فعال بسیاری است. رنگ زرد نارنجی سطح آیو شاید از اندازه بسیار زیاد گوگرد جامد که در سطح سیاره انباشته شده حکایت دارد. زیرا در این سطح هیچ بخش جامدی وجود ندارد. سیارک ها موضوعی رایج در میان اکتشافات فضایی هستند، با این حال، 16 Psyche در میان تمام همنوعان خود متمایز است زیرا عمدتاً از نیکل، آهن یا طلا تشکیل شده است. بقیه فضا را قاره ها اشغال کرده اند.

اگر چه سال هاست که این تفاوت دانشمندان را گیج کرده است، نظریه جدیدی در مورد دلیل دور بودن مشتری از خورشید وجود دارد. با این حال، حرکت آهسته مشتری به دور از خورشید نیز ذراتی را ایجاد کرده است که سیارات کوچکتر مانند مریخ، عطارد، زهره و زمین را به وجود آورده است. اما از سوی دیگر، ممکن است مشتری باعث صدمه های جبران ناپذیری به زمین شود، زیرا احتمال دارد مسیر سیارک ها را به سمت زمین منحرف کند و تاثیر فاجعه باری برای ما به وجود آورد.

در عین حال، هر ساله وقوع روزهای بسیارآلوده خسارات گسترده و جبران ناپذیری را بر پیکره این کلان شهر وارد آورده است. هیچ مشکلی در منظومه خورشیدی وجود ندارد، فقط کمی متفاوت است. آیا با نام فارسی زحل، ششمین سیاره منظومه شمسی آشنایی دارید؟ این کتاب در عهد «ابوصالح منصور بن نوح سامانی» (نیمه قرن چهارم هجری) توسط «ابوعلی محمد بن محمد بن عبدالله البلعمی»، وزیر خراسان از عربی به فارسی ترجمه شد. در فارسی این شکلها تغییر یافته اهورامزدا هستند. این پلاگین به شما این قابلیت را میدهد که بتوانید جهت بدست آوردن جایزه، سیارات خود را پخش کنید و یا برای بدست آوردن سیارات بیشتر، یک جایزه بر روی سرور قرار دهید.” Bublitz افزود که او و همکارش Jacob Rosental، در Project Sophon، قصد دارند که در آینده پلاگینهای بیشتری را برای این بازی منتشر کنند و از Dark Forest بابت حمایت از کارشان، تشکر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید