عزت نفس چیست و چطور تقویت میشود؟

سرخ پوستانی که یک سفید را در خود حل میکنند و به خاطر وجود فرهنگ و اخلاق نیک او را جذب خود میکنند ولی در مقابل سربازان سفیدپوست مردی از نژاد خودشان (کوین کاستنر) که یک سرخپوست شده را شکنجه میکنند. در فیلم “رقصنده با گرگ” تاریخ سرخپوست ها به تصویر کشیده شده است و این فیلم گویای یک زندگی پاک و عمیق در طبیعت است و مقایسه سرخپوستان با سفیدپوستانی که هیچ چیز جز تصرف و قدرت برایشان مهم نیست.

نقد دیگری که درباره فیلم آواتار وجود دارد شباهت موضوعی آن با فیلم “رقصنده با گرگ” است. این مطالب بخشیش که درباره اینکه قبلا زهره قابل سکونت بوده درست و مهم ولی بخشی از اون هم که درباره جهنم بوده غلط بود چون اگه اونجا جهنم بود از اول باید گرم میبود و درضمن اونجا بخاطر اینکه لایه ی ازونش ترک خورده گرم شده. انسان یک شیء نیست، بلکه برای درک رفتارهای افراد و جوامع باید خود را به­جای آنها گذاشت و با آنها همدردی کرد؛ باید وارد فضای فکری آنها شد و با آنها زندگی کرد؛ نباید بسان مطالعه طبیعت و ماده بی­جان رفتار آنها را از دور تماشا کرد.

در حقیقت ما یک world wide web درختی داشتیم! اگر درست ببینیم، اگر چشمان مان را باز کنیم، حقیقت ها را دیده ایم و آن چیزی جز زیبایی نیست. واین ظهور رنگین مادی چیزی جز تجلیات نور نیست. ما به عنوان معماران منظر باید به این موضوع توجه داشته باشیم زیرا در آینده ­ای بسیار نزدیک این مفهوم به عنوان یک جریان نو ظهور خواهد کرد و بر همه چیز اثر خواهد گذاشت. بنابراین، ابتدای پیدایش دانش تاریخ و تاریخنگاری را نزد اعراب باید از همان ابتدای ظهور اسلام دانست. در مورد مواد سازنده قمر زمین باید گفت که هسته داخلی ماه آهن است که توسط گوشته جامد و پوسته پوشانده شده است.

«به عنوان کسی که حاشیههای زیادی را درباره سیاره نهم به دوش میکشد باید بگویم از این موضوع بسیار خوشحال هستم که محققان در حال جست و جو برای یافتن ناشناختههای منظومه شمسی هستند. در ادامه میتوانید با تعدادی از بهترین فیلمهایی که درباره موجودات فضایی ساخته شدهاند، آشنا شوید. براساس ادعای انجمن فیلم آمریکا، فیلم «ئیتی» یکی از بهترین فیلمهای علمی تخیلی تاریخ سینما لقب میگیرد که درباره موجودات فضایی ساخته شده است.

«ئیتی» که با بودجهای کمتر از ۱۱ میلیون دلار ساخته شده بود، به اعتقاد بسیاری از منتقدان یکی از تاثیرگذارترین فیلمهای سینما است که نه تنها در صنعت هنر هفتم بلکه در مسائل فرهنگی هم تاثیرگذار بود. روایت معصومانه و دوستداشتنی «ئیتی» احتمالا در تاریخ سینما تکرارنشدنی به نظر میرسد. یکی از دیالوگ­ های جالب فیلم “سعی کن جنگل رو با چشم­های اون ببینی” بود، که منظور از آن دیالوگ غیر مشترک بودن درک، علم و احساس از منظر برای کسانی که منظر به آن­ها تعلق دارد و کسانی که منظر متعلق به آن­ها نیست. نکته جالب توجه این است که در این صحنه­ این چهار عنصر به عنوان ناجی و کمک دهنده به آواتار ظاهر شدند و هر بار او را از خطر مرگ رهایی بخشیدند.

چهار عنصر اصلی یعنی آب، باد، خاک و آتش در فیلم آواتار با سکانس ­هایی پررنگ به نمایش در آمد. به احتمال زیاد، این انتقام جویان جوان جای تیم اصلی انتقام جویان را نمی گیرند، بلکه در کنار آنها می جنگند، تقریبا تا زمان مرگ انتقام جویان اصلی. استاندارد بینالمللی ایزو 14000 به عنوان الگویی برای مدیریت یکپارچه زیست محیطی به رسمیت شناخته میشود. استفاده از تکنیک TTV در حال حاضر تنها روش برای تعیین جرم و به تبع آن چگالی سیاراتی مانند سیارات منظومه تراپیست-1 است.

سیاره پاندورا در این فیلم، استرالیا است و از زمانی که انسان به آن پا گذاشت آن را به نابودی و اضمحلال کشاند. برخی از درختان جهت برآورده کردن حاجات نیازمندان و برخی دیگر در دفع امراض و چشم زخم مورد توجه بودند. نیازمندان بر آن دخیل یا پارچه می بستند و نخ گره می زدند و افسانهها و داستانهای بسیاری در پیرامون آنها نقل می کردند. خلاصه داستان: بسیاری از انسانهای کره زمین به وسیله موجودات بیگانه نابود شدهاند.

گروهی باور دارند موجودات فضایی زاییده تخیلات بشری هستند و هر نشانهای که از آنها وجود دارد، تنها تلاشی است برای ترساندن بیشتر افرادی که تصور میکنند بیگانههایی خارج از کره زمین زندگی میکنند. فارغ از اینکه کدام دیدگاه درستتر به نظر میرسد، فیلمهای بسیاری درباره موجودات فضایی ساخته شدهاند. احتمالا فیلمنامه قسمت نخست به درستی درباره روزهای وحشتناک سال ۲۰۲۰ پیشبینی کرده بود. خلاصه داستان: گروهی از موجودات فضایی که برای شناخت و تحقیق بیشتر درباره کره زمین به محل زندگی انسانها آمدهاند، مجبور میشوند به سیاره خود بازگردند. آیا موجودات فضایی واقعا وجود دارند؟

اما گروهی هم یقین دارند که موجودات فضایی وجود دارند و همانگونه که قرنها پیش با بشریت در ارتباط بودهاند، حالا منتظر فرصتی هستند تا دوباره تعامل با انسانها را آغاز کنند. آنها هستههای جامد دارند و با اتمسفر احاطه شدهاند. نمونههای صخرهای که در این بررسی مورد مطالعه قرار گرفتهاند مربوط به منطقه گرینلند میشوند و قدمتی بالغ بر 4 میلیارد سال دارند. هنگامی که گالیله برای اولین بار در اوایل دهه 1600 زحل را مورد مطالعه قرار داد، تصور میکرد که زحل یک شی با سه قسمت است: یک سیاره و دو قمر بزرگ در دو طرف آن.

آن خانم دانشمند برای شناخت یک سیاره شروع به نمونه برداری از جامعه گیاهی آنجا کرد و این نشان دهنده اهمیت گیاهان و منظر در شناخت یک اقلیم جدید است. دو: تعادل باثبات (پایدار): این نوع تعادل بعد از یک اختلال مختصر تمایل به برگشت به وضع سابق دارد و در زمانی که یک سیستم بهطور دائم و همیشگی حول یک تعادل میانگین در نوسان باشد؛ به عبارتی، اگر یک جسم اندکی جابهجا شود، مجدداً بهوسیله حرکات نوسانی به وضع تعادل بازگردد (مقصودی. پس اگر شما جزء افرادی هستید که فکر می کنید انداختن یک انگشتر معنایی بیشتر از یک قطعه فلز ساده دارد، متن پایین را مطالعه کنید.

ما در فیلم آواتار منظر جنگ، منظر آیینی، منظر طبیعی، منظر آسمان، منظر آسمانِ آسمان (منظر فضا)، منظر پس از سانحه و منظر شفابخش را دیدیم. سه بخش مشخص آتشفشانی دیگر با نسبت های بزرگ در همان نزدیکی دیده می شوند که نشان می دهد ناحیه ای از این سیاره اخیرا فعال تر از بخش های دهانه دار آن بوده است. در صحنه ­هایی که کارگردان قصد به تصور کشیدن اتفاق خاصی را داشت، با قاب کردن منظر این اتفاق را پر رنگ تر جلوه می ­داد. در قسمت هایی از فیلم دیده می شود که نی تیری (شخصیت اصلی زن) اعتقاد قلبی عمیقی به دانه های درخت مقدس دارد و آنها را نشانه هایی از جانب مادر طبیعت می داند.

قسمت دوم این فیلم هم که قرار بود در سال ۲۰۲۰ اکران شود به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. گاهی طبیعت مورد ستایش قرار می­ گرفت گاهی اوقات یگانه پرستی به نمایش در می ­آمد، در سکانس ­هایی کشتن حیوانات به مثابه گناهی نابخشودنی به تصویر کشیده می­ شد و در صحنه ­ای دیگر کشتن حیوانات جهت بر طرف نمودن نیاز به خوراک عملی جایز بود. کمربند اصلی سیارکها، قرص پیرا-ستارهای و منطقهای در منظومه خورشیدی است و حدودا بین مدار دو سیاره مریخ و مشتری قرار دارد.

۲مهم ترین عواملی که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی، نابودی گونه های جانوری وآلودگی آب و خاک و هوای زیستگاه ها می شوند را بنویسید ؟ قاب نمودن منظر آن گونه که دکتر تقوایی هم به آن اشاره می­ کنند باعث هویت بخشی به منظر می ­شود. این فیلم به نوعی تاریخ تلخ استرالیا را به تصویر می کشد و یادآوری می کند که تمامی بلایایی که انسان مدرن بر سر قاره استرالیا آورده است می­ تواند در دیگر نقاط زمین هم تکرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید