عزت نفس چیست و چطور تقویت میشود؟

سیستم OPALS از لیزر 1550 نانومتری با توان 2.5 وات بهره میبرد و نمونه اولیه آن در اواسط سال 2014 میلادی برای ایستگاه بینالمللی فضایی مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم میتواند اطلاعات را با سرعت 50 مگابیت بر ثانیه انتقال دهد و طی آخرین آزمایش، سیستم OPALS توانسته است به مدت 148 ثانیه اطلاعات را با همین سرعت در فضا ردوبدل کند. سازمان فضایی ناسا برای آنکه این پروژه را با موفقیت انجام دهد سیستم ارتباطی لیزری جدید خود را که OPALS نامیده میشود، در مرکز ISS مورد آزمایش قرار داده است. سیستم ارتباطی لیزری میتواند در عملیاتهای فضایی اطلاعات را 100 برابر سریعتر از فرکانسهای رادیویی مخابره کند و به همین خاطر ساکنان «شهر ابری» حتی میتوانند تصاویری که از محیط پیرامون خود تهیه میکنند را به صورت مستقیم به زمینیان نشان دهند یا آنکه فیلمهای سینمایی را با کیفیت HD مشاده کنند.

این شهر فضایی 200 حسگر هوشمند را در خود جا داده است که به صورت لحظه بهلحظه شبکه آبوهوایی محیط پیرامون را مورد بررسی قرار میدهد و مبتنی بر نتایج بهدست آمده، زندگی را برای ساکنان خود تسهیل میکند. در واقع ریسک حادثه ای است که می تواند و یا امکان بالقوه آن را دارد که یک مکان زیست ، کار وفراغت را از خود متاثر ساخته و شالوده ی آن را به هم دراین چارچوب مهمترین شاخص های( نماگر) یک بحران را می توان شامل موارد ی چون وقفه در جریان عادی زندگی مردم، مشکلات اجتماعی، عاطفی و روانی، وقفه در تولید، خدمات و ارتباطات، خسارات مالی و تلفات و ضایعات جانی، تخریب محیط زیست دانست و تغیرات و تاثیر اقلیم شهری تفاوت در بین سلامتی شهرهای دیگر متفاوت است با توجه به شریط بحرانی این استان با استان و شهر با شهر دیگر متفاوت و و وضعیت بحرانی را در نقشه های جغرافیایی نشان می دهد.

سازمان ناسا اعلام کرده است که «شهر ابری» را بر اساس اصول تعریف شده برای شهرهای هوشمند توسعه میدهد و به همین خاطر ساکنان آن یک زندگی کاملا هوشمند و دیجیتالی را تجربه میکنند. بعد از این پذیرش میتوان تصمیمات لازم برای اقدامات مثبت بعدی را اخذ کرد. لیزرهای فضایی نشان دادند که میتوانند با موفقیت کامل سیگنالهای حاوی تصاویر ویدیویی HD را بین زمین و کره ماه انتقال دهند. در نوامبر ۲۰۱۱ آخرین قسمت از تصاویر تشکیل دهنده آنچه در بالا میبینیم، از ارتفاع ۸۰۰ کیلومتری سطح زمین توسط ماهواره VIIRS ناسا به ثبت رسید. در معبد «خاجوراها» تصاویر و تندیسهایی از خدایان کندهکاری شدهای که در حال نمایش جفتگیری بهگونه آکروباتیک هستند، دیده میشود (بری، 1385). نظامی هم در این داستان واژههایی چون رسن، سبد و حالاتی چون در زمین و آسمان معلق ماندن را بهکار گرفته است که میتواند اشارهای به این معبد و ابزار کار نمایشگران آکروبات داشته باشد.

“توماس زوربوچن”، مدیر بخش علوم ناسا گفت: ما در حال برنامهریزی برای انجام عملیات جدید و بازدید از سیارهای که بیش از ۳۰ سال است از آن بازدید نکردهایم، هستیم. فضایی که قرار است برای زندگی انسان در آسمان سیاره زهره ساخته شود را «شهر ابری» نامگذاری کردهاند. بازدیدکنندگان همچنین میتوانند مخازنی که موجودات آبیرنگ آواتار که ناوی نام داشتند و در خود شناور نگهمیداشتند را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین همان طور که میدانیم فشار زیاد اتمسفر سیاره شرایط زندگی را درآن بسیار سخت می کند و ضخامت بالای جو آن نیز مانعی در رسیدن نور ستاره آن (که دارای توان پایینی نیز میباشد) به سطح می باشد.

من هیچ یک از معماهای سیستم Sonyachna را نمی دانم ، موارد جدید ، اعزام ها ، آزمایش ها وجود خواهد داشت. در مرحلهای دیگر، سطح سیاره که پوشیده از ماگما است مدام بالا امده و افزایش پیدا میکند و در چنین شرایطی حفظ جان کارگران و نیروهای نظامی اهمیت بسیاری خواهد داشت و در نهایت در یکی دیگر از مراحل، به کمک چهار قهرمان که شباهت بسیاری به سری WarCraft دارند، باید به دل دشمن بزنید.

7. سیاره نپتون دارای بادهای مافوق صوت است. عطارد و ناهید کمتر از زمین به خورشید نزدیکتر هستند ، در حالی که سیارات بالاتر همه سیارات دیگر هستند: مریخ ، مشتری ، زحل ، اورانوس و نپتون. به این منوال این جرم با فاصله ی متوسط چهل واحد نجومی در مداری بسیار کشیده نسبت به خورشید درحال حرکت است، مداری که با مدار نپتون نیز تداخل دارد. اما می توان اندکی واقع نگر بود و با مراجعه به منابع معتبر نجومی ، دریافت که این جسم خیره کننده، چیزی جز سیاره پرفروغ زهره (ناهید) نیست.

این فضاپیما دریافت که دمای جو زهره از سطح آن خنکتر است. برای دانشمندان بسیار مهم است که زهره از نظر موقعیت جغرافیایی نسبت به مریخ فاصله کوتاهتری تا کره زمین دارد. به گفته محققان ، برای تشکیل اقیانوسها، دمای جو باید به اندازهای کاهش می یافت که آب در طی چند هزار سال متراکم شده و به صورت باران باریده شود ، همانطور که روی زمین اتفاق افتاد.اما مدل آنها نشان داد که درجه حرارت این سیاره هرگز به اندازه کافی پایین نیامده است تا این اتفاق بیفتد و آب سیاره زهره به عنوان گاز در جو باقی مانده است.

نخستین تلاشها برای پیدا کردم علایم زندگی در مریخ به قرن 19 میلادی برمیگردد و اگرچه این روزها فناوریهای پیشرفته، تلسکوپهای هوشمند و ماهوارههای مریخپیما به کمک دانشمندان آمدهاند، اما باز هم هیچ نتیجه قطعی بهدست نیامده و هنوز هیچ علایم حیاتی کشف نشده است. سازمان فضایی ناسا با انجام سرمایهگذاریهای فراوان در چند قرن اخیر به این نتیجه رسیده است که مریخ از نظر علایم حیاتی بیشترین شباهت را به کره زمین دارد و در راستای این کشف بزرگ، برای سالهای متمادی زندگی در کره مریخ بزرگترین آرزوی محقق نشده بشر بوده است. این پیشنهاد در حالی مطرح میشود که دمای سطح زهره 914 درجه فارنهایت معادل 490 درجه سلسیوس محاسبه میشود، فشار جوی در آن 92 برابر کره زمین است و تاکنون هیچ گونه علایم حیاتی در آن دیده نشده است.

محققان قصد داشتند دریابند آیا سیاره زهره پس از شکل گیری در ۴.۵ میلیارد سال پیش دارای اقیانوس بوده است یا خیر. مدتهاست که زهره به عنوان یک سیاره مرده تصور میشد ، اما ماموریتهای جدید به “دوقلو شیطانی” زمین میتواند به زودی مشخص کند که آیا این سیاره زنده است و به معنای هنوز از نظر زمین شناسی فعال است یا خیر. یکی از این موارد ممنوعه روغن است که البته هنوز بر سر این که آیا در آن روز روغن باید به طور کلی حذف شود و یا به بعضی موارد و غذاهای خاص محدود شود، بحث و جدل بسیار است.

در صورت اتصال موفقیت آمیز و فرود این ربات به مریخ، چین دومین کشور برای دستیابی به این موفقیت است که بر مریخ قدم گذاشته است. دانشمندان به این نتیجه رسیدهاند که زهره منطقیترین کرهای است که میتوان به عنوان گزینه بعدی برای زندگی در نظر گرفت. این محققان با مطالعات گسترده به این نتیجه رسیدهاند که انسان میتواند در یک کشتی فضایی که انرژی مورد نیاز آن از خورشید تامین میشود، در فضای جوی سیاره زهره زندگی کند و با این اتفاق میتوان پیش از سکونت در کره مریخ، پروژه زندگی در فضا را محقق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید