سیاره زهره (سیاره ناهید) چیست؟

اولین نمونه خودروی آفریقای جنوبی که با باتری کار می کند، سال آینده بیرون می آید، که ۱۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر را طی میکند، و روی سقفش، پنلهای خورشیدی قرار نصب شده اند که در طی روز باتری این ماشین را شارژ میکنند. جو این سیاره بسیار رقیق است و حاوی 95.32 درصد دی اکسید کربن ، 2.7 درصد نیتروژن ،1.6 درصد آرگون ، 0.13 درصد اکسیژن ، 0.08درصد منواکسیدکربن و مقادیر اندک آب ، دی اکسید نیتروژن و گازهای بی اثر دیگر میباشد . این سیاره ۴۰ درصد از زمین ما بزرگتر است و به دور ستارهای بسیار خنکتر از خورشید میچرخد.

نویسنده پال رابرتز، که اولین کتاب او ”پایان نفت“ بعضی از موقعیت هایی را که ما اکنون می بینیم، بدرستی، پیش بینی کرده بود، اکنون کتاب ”پایان غذا“ را نوشته است، که در آن بیان می دارد به خاطر گرمایش جهانی، ما به پایان غذاهای ارزان و به نقطه ای نزدیک می شویم که کمیابی غذا به یک واقعیت تبدیل میشود. بعضی دایناسورها هم متناسب با نواحی ساحلی و جزیرههای کوچک به تکامل رسیدند. یکی از عملکردهایی که در سطح کشوری برای صرفه جویی در مصرف انرژی انجام خواهد گرفت، نصب چراغهای فلورسنت کوچک در تمامی ادارات دولتی میباشد. یک مقام استرالیایی، درمورد کاهش مصرف گوشت جهت صرفه جویی در آب و انرژی صحبت میکند.

قطر مریخ 7801 کیلومتر است چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طویلتر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت میکند. با بارانهای شدید که از جمعه گذشته باعث سیل و زمین لغزه در نواحی متعددی از سریلانکا شده است، عمل سریع توسط ارتش کشور و کادر پلیس کمک کرده تا حدود ۵ هزار خانواده های سرگردان نجات یابند. شرکت «دل» تولیدکننده کامپیوتر Energy Smart Vostro 410 را به بازار میآورد که کامپیوتری «سبز» است و تا ۴۷% کمتر برق مصرف میکند. سریلانکا از ارتش بخاطر سیل، کمک دریافت میکند.

به سرزمین های خشکی که میزان بارندگی سالیانه ی آنها کمتر از 50میلی متر باشد ، بیابان گفته می شود . به شفق های قطبی، نور قطب شمال یا نورهای شمالگان (aurora borealis)هم گفته میشود زیرا آنها فقط در نیم کرهٔ شمالی رویت میشوند و هر چقدر به قطب شمال نزدیک می شوید با توجه به مجاورت با قطب مغناطیسی شمالی زمین احتمال بیشتری میرود که بتوانید آنها را ببینید به طور مثال در شهر های شمالی کانادا که بسیار نزدیک به قطب هستند امکان رویت آنها بسیار زیاد است. این فیلم به دوربین های پیشرفته HD نیاز داشت که امکان تصویربرداری به صورت دو بعدی و سه بعدی را داشته باشد و افراد هنگام تماشای یک فیلم طولانی سه ساعته دچار سردرد نشوند.

با اینكه هیچ دلیل قاطعی در زرتشتی بودنِ كورش بزرگ در دست نیست؛ اما او همچون زرتشت به این باور كهن ایرانی پایبند بوده است كه هر كس در پرستش خدای خود و انتخاب دین خود آزاد است. هنگامی که تصویری از هر هشت سیاره منظومه شمسی را مشاهده می کنید ، متوجه می شوید که آنها تمایل به دنبال “مسیر” مشابه در زمین دارند. در همین مدت شهاب سنگهای زیادی به سطح زمین خوردند و هزاران گودال شهاب سنگی را در سطح زمین بوجود آورد. با تشکر از آنها ، مقدار زیادی عکس و داده برای ایجاد یک تصویر نسبتاً دقیق دارید.

در سال 1846 اخترشناسان سياره هشتم را در محلي كه انتظار داشتند، پيدا كردند و آن را به نام موجود اساطیری يونان نپتون نام نهادند.نپتون از حيث اندازه وهم از نظر ويژگيهاي فيزيكي ديگر شبيه اورانوس است. نظر به اینکه طی تابستان ۲۰۰۷ پوشش یخ دریای شمالگان بطرز شدیدی کاهش یافت، اکنون اکثر قطب شمال، فقط پوشیده از لایه ی جدید نازک یخی میباشد که از پاییز پیش ساخته شده است. پیشبینی میشود که قطب شمال امسال فاقد یخ خواهد بود.

کامرون قول داده که جلوههای بصری این لوکیشنها آنچنان حیرتانگیز خواهند بود که «خودتان را خراب میکنید و دهانتان چهارطاق باز خواهد ماند»! مدیر (ال ای ایی اس)، “جرونیمو کاردوزو” ابراز کرد که شرکت کنندگان تصمیم دارند تا قبل از اجلاس این هفته سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل در رابطه با بحران غذایی در شهر روم ایتالیا، به یک دیدگاه مشترک برسند. یک عالمه آب باید مصرف کنیم، تا ۱ کیلوگرم گوشت گاو تهیه شود. تولید گوشت گاو بخصوص ، بسیار آب مصرف میکند.

بمنظور کاهش میزان انتشار ترکیبات VOCs از مخازن با سقف شناور خارجی، استفاده از درزگیر ثانویه که در بالای درزگیر اولیه نصب می شود، بسیار موثر می باشد. اگر بخواهیم به طور دقیق به این موضوع اشاره کنیم باید بگوییم که، فشار جو در سیارهی ناهید ۹۲ برابر کرهی زمین است؛ بنابراین هر سیارکی که به سیارهی ناهید نزدیک شود، به سرعت و توسط فشار زیادی خرد خواهد شد. پدیده اخطار دهنده دیگر پوششهای یخی چندین ساله میباشند که، اکنون نسبت به طول مدت پیدایش شان سریعتر ذوب میشوند. هر سیارهای در هنگام پیدایش در حال شاره است؛ در آغاز شکلگیری مواد چگالتر و سنگینتر به مرکز سیاره فرورفته و مواد سبکتر را نزدیک به سطح سیاره رها میکنند؛ بنابراین هر سیارهای ساختار داخلی ناهمگنی متشکل از یک هسته سیارهای چگال که با گوشتهای (جبه) پوشیدهشده که یا شاره است یا شاره بودهاست.

هایگنس فکر می کرد که این حلقه یک صفحه جامد از برخی مواد است. با اثرات واضح گرمایش جهانی و همچنین ترکیب واقعاً منحصربفرد حیات گیاهی و جانوری منطقه سوماترا، کمیسیون اروپا از اندونزی میخواهد که انگیزه ای برای به خاتمه دادن جنگل زدایی ایجاد کند که این شامل استفاده از برنامه تجارت کربن میباشد. این گزارش بیان میکند که اندونزی یکی از بزرگترین تولید کنندگان گازهای گلخانه ای ناشی از جنگل زدایی و سوزاندن کود گیاهی است، که بخاطر تقاضای مردم دنیا برای خمیر کاغذ، کاغذ و روغن نخل است.

تو این محبت را در حق من بکن. 36. بیگمان در روزهای سازندگی، همگی مردم بابل، پادشاه را گرامی داشتند و من برای همه مردم جامعهای آرام فراهم ساختم. باشد که تمامی مردم سراسر دنیا با تغذیه مناسب مورد رحمت قرار گیرند. همه مردم را به همبستگی فرا خواندم. جامعه این را نمی دانست. آقای لی، رضایت خود را از درک بهتر جامعه امروز درمورد مصرف آب و انرژی بسیار که در تولید غذا و سایر محصولات بکار گرفته میشود، اعلام کرد. اما هراس از فقدان آب همواره بر زندگی بشر سایه انداخته است چرا که نبود آن علاوه بر ایجاد مسائل و مشکلات سلامتی، بر اقتصاد و شکوفایی نیز تاثیر گذار است و حتی میتوان از بعد سیاسی نیز اعلام کرد که فقدان آب قوام جامعه را از میان برده و آن را از هم میپاشد، به گونه ای که از سالیان پیش تا کنون، پیش بینی شده است که سومین جنگ جهانی بر سر آب خواهد بود.

جاذبه گازی و ذرات غبار آنها را به صورت ابرهای ضخیم گوی مانند از مواد در آورد در حدود ۴،۵ میلیارد سال پیش مواد به هم فشرده شدند تا اجسام متعدد سامانه خورشیدی به وجود آمدند. نظام اقتصادی کارائیب و آمریکای لاتین، (ال ای ایی اس) در پی شناسایی و هدفگیری علل ریشه ای بحران غذایی فعلی میباشند، چرا که این بحران منجر به افزایش شدید نرخ مواد غذایی در طی سه سال گذشته بوده است. «رونان لی» یکی از اعضای پارلمان استان شمالی استرالیا، «کوین لند» است، عقیده دارد، این مشکل ملی میتواند بطور عمده ای با کاهش تقاضای مواد غذایی که بسیار آب مصرف میکنند، مثل گوشت، متوقف شود.

دیدگاهتان را بنویسید