سیاره زهره – جهنمی سوزان یا سیارهای مستعد شکلگیری حیات؟

فیلم سینمایی جدید «قطار دایناسور ـ جزیره ماجراجویی» به کارگردانی «کریگ بارتلت و تری ایزومی»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی جک بلک و املی بلونت خواهیم دید: گالیور روزنامهنگاری است که بهعلت خجالتی بودن، بعد از 5 سال نتوانسته از همکارش خواستگاری کند! نظر دیگر بر این اساس میباشد که هر دوی این اقمار همزمان با مریخ در مدار آن شکل گرفته اند . این سیاره قوی ترین مدار گرانشی منظومه شمسی را داراست. این کره گرد مکانی ست که ما در آن زندگی می کنیم و اگر وجود نداشت هیچ یک از ما هم وجود نداشتیم.

این کره گرد بوده و این گردی را میتوان چرخش زمین به دور ماه و خورشید بدانیم که موجب می شود تا شب و روز داشته باشیم. اگر بر روی این کره بزرگ ، آب نبود ما هم نمی توانستیم زندگی کنیم و همه ما به خوبی می دانیم که آب مایه حیات است. تحقیقات اخترشناسان بیانگر این موضوع است که ونوس همیشه به صورت کنونی نبوده است. در ادامه این پست در زوم تک سعی کرده ایم تا در خصوص کره زمین اطلاعات مفیدی را به شما ارائه بدهیم. آخرین کاوشگر استقامت است که در حال حاضر هم درحال جمع آوری اطلاعات از سیاره سرخ است.

در حال حاضر در منظومه شمسی 4 جسم در این دسته قرار میگیرند که مکان همه آنها در کمربند کویپر است. در حال حاضر تنها ماموریت فعال در سیاره ناهید ماموریت آکاتسوکی ژاپن است. این قمر نه کروی و نه بیضی است، اما دارای خط استوا و قطبهای خرد شده است. در کل این بازی به سبک سوم شخص شوتر و روگ لایک است. این واقعیت را اضافه کنید که خورشید فقط یک ستاره متوسط است؟ در واقع متان در اتمسفر این سیاره به اورانوس رنگ سبز و آبی می بخشد و دارای ۱۳ حلقه ضعیف خواهد بود. احتمال میرود که مولکولهای متان بخاطر میدان جاذبه قویتر پلوتون ، از شارون جدا شده و جذب پلوتون شدهاند.

فضای داخلی سیاره زحل به احتمال زیاد از هسته ای از آهن و نیکل و سنگ (ترکیبات سیلیکون و اکسیژن) تشکیل شده است. سیاره زحل (Saturn) با نام دیگر کیوان، ششمین سیاره منظومه شمسی و بزرگترین سیاره بعد از سیاره مشتری است. بر طبق تعریفهای رسمی، یک ستاره کوتوله سرخ، ستارهای کوچک، سرد و سرخرنگ است که در رده M یا K جای میگیرد، و غالباً به ستارهای گفته میشود که جرمی کمتر از نصف جرم خورشید داشته باشد و دمای سطحی آن کمتر از ۳۵۰۰ درجه کلوین باشد.

سردترین منطقه ای که تا به حال دمای آن ثبت شده است منطقه ای به نام وستوک در قطب جنوب است. حدود 4.5میلیارد سال زمان نیاز بوده تا زمین به تدریج به تکامل برسد و همچنین به صورت طبیعی و با اثر فعالیت های انسانی ادامه داشته است. از آن زمان به بعد رصدگران مشاهداتی از نشانهها و کمربندهای سطح اورانوس را گزارش کردهاند. وقتی که در کره زمین شب است نصف دیگر آن روز است که در زمان خاصی این عمل به وجود می آید.

این نیرو حاکی از حضوری نامرئی و دور است، حضور یک جرم بزرگ – یا همان سیاره ایکسی که مدتها دنبالش بودهایم. وقتی یک پیشستاره بهاندازهای بزرگ میشود که شعلهور گردد و ستارهای بهوجود آید، قرص باقیمانده توسط پدیدههای تبخیر فوتونی، بادهای خورشیدی و کشش پوینتینگ-رابرتسون از درون به خارج رانده میشود. احتمالاً مشتری به همراه زحل در اوایل دوران تشکیل منظومه شمسی مانع از حرکت ذرات و سنگها به سمت سیارات داخلی شدهاند. سیاره زحل تنها سیاره منظومه شمسی است که از آب متراکم تر است – حدود 30٪ کمتر. ما برروی سیاره ای زندگی می کنیم که تا کنون به عنوان تنها پذیرنده حیات شناخته شده است.

هفتمین سیاره از منظومه بزرگ شمسی نیز با نام اورانوس شناخته می شود که دارای ابر های ساخته شده از سولفید هیدروژن بوده که نوعی ماده شیمیایی برای بوی بد تخم مرغ های ماده خواهد بود. آن ها می گویند که یافتن چنین ماده شیمیایی در اوایل فرآیند تشکیل سیاره، احتمال تکامل حیات در سایر نقاط جهان را افزایش می دهد. دانشمندان احتمال میدهند این عوارض، حاصل آشفتگیهای گرانشی ناشی از عبور قمرهای کوچک از کنار این «لبه»ها باشد. مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است. 5- آیا زمین واقعا به شکل کره است؟

8 – آیا زمین بزرگترین سیاره خاکی در منظومه شمسی است؟ 3- آیا کوه ها هم رشد می کنند؟ کره زمین شرایط حیات را داشته است که انسان ها و همه ی جانوران می توانند بر روی آن زندگی کنند. بسیاری از کودکان فکر می کنند که کره زمین اسباب بازی است ولی این کره وسیع تر و بزرگ تر از آن است که آن را اسباب بازی بدانیم. ممکن است چنین مفهومی از فاصله شما را شگفت زده کند،ولی این روشی است که کاربرد آن در نجوم متداول است.فاصله ی بین خورشید و زمین در نقاط مختلف مدار زمین تغییر می کند.بیشترین و کمترین فاصله ی آنها،3 میلیون مایل اختلاف دارد.دلیل این امر،نظیر سیارات دیگر، بیضوی بودن مدار زمین است.خورشید نه در مرکز این مدار،بلکه در نقطه ای به نام کانون قرار دارد و از این روست که فاصله ی سیاره از خورشید تغییر می کند.

خورشید ستارهای است که در مرکز منظومه شمسی در کهکشان راه شیری قرار دارد. 6- برای رفتن به مرکز زمین چه مقدار راه باید پیمود؟ اما شما به چه میزان با این سیاره آشنا هستید؟ شماره ۱ این بازی موفقیت بسیار خوبی کسب کرد. سن جدید سیاره زمین 4.467 میلیارد سال تخمین زده شده است که به نسبت سن قدیمی تر آن که در حدود 4.537 میلیارد سال برآورد شده بود بسیار جوانتر به نظر می آید!

سرعت رشد این کوه ها 1 میلی متر در هر یک میلیون سال است. این گاز دوباره به لایه ابری بالا میرود و چرخه را تکرار میکند. جالبه بدونید دوتا تصویر بالا هردو متعلق به سیاره پلوتونه اما با فاصله 25 سال! ابرهاي آن، گرماي خورشيد را جذب مي كنند(اثرگلخانه اي) در نتيجه دماي ناهيد تا 480درجه سلسيوس بالا مي رود. در جواب به این دوست عزیز باید بگم همون طور که میدونند من در دیگرفا(وبلاگ دیگرم) فعالیت زیادی دارم و مخاطب های زیادی هم جذب کرده ام . این کره از لایه های متفاوتی به وجود آمده که می توان به هسته، پوسته و گوشته اشاره کرد که البته در بین آن ها مواد دیگری نیز موجود است مانند سنگ کره و…

دیدگاهتان را بنویسید