سوالات مطالعات اجتماعی نهم همراه با پاسخ

پلوتو اگر چه کوچک است، اما به دور خورشید میچرخد و شکل کروی لازم برای سیاره بودن را دارد. فضاپیما افق های نو هم اکنون مراحل کنترل نهایی خود را با موفقیت پشت سر نهاده و سیگنال های ارسالی از پلوتون -30 تا 40 بار بیشتر از سطح پارازيت تصاویر- به شفافی دریافت شده است. بازیکنان در این بازی باید سلام خود را انتخاب کنند و هرآنچه که بر سر راه آنها می باشد را نابود کنند تا به سیاره پاندورا برسند.

پدربزرگ او این ایده را به یکی از اعضای انجمن نجوم سلطنتی انگلیس منتقل کرد. اکنون در حالی که اخترشناسان برگزیده از سراسر جهان در بزرگترین گردهمایی نجوم حرفه ای جهان یعنی در مجمع عمومی انجمن بین المللی نجوم که امسال در پراگ برگزار می شود، برای ارائه مقاله های پژوهشی خود گرد هم هستند، نظر نهایی در باره پلوتون و تعریف یک سیاره ارائه می شود. همچنین در آیاتی از قرآن، بهصراحت عقیدۀ استراحت خداوند پس از آفرینش عالم هستی مردود شمرده شده است: «َسْئَلُهُ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ کُلَّ یَوْمٍ هُوَ فی شَأْن (رحمان/29)؛ تمام کسانى که در آسمانها و زمین هستند، از او تقاضا مىکنند و او هر روز در شأن و کارى است.

اهمیت این علم به حدی بود که علم ابدان در ردیف علم ادیان شمرده میشد. از این رو در این خصوص مطالبی ذکر خواهد شد که جالب توجه و درخور اهمیت است . ولی در سال 2006، اتحادیهٔ بینالمللی اخترشناسی برای سیاره ها تعریف جدیدی کرد. ما باید تا سال 2015 -زمانی که فضاپیمای افق های نو به نزدیک ترین فاصله به پلوتون می رسد- صبر کنیم، در این هنگام تصویربردار LORRI تصاویری دقیق و بی نظیر از این سیاره کوتوله به زمین ارسال خواهد نمود.علاوه بر این در مسیر فضاپیمای افق های نو در ژانویه و فوریه سال 2007 میلادی به بررسی و مشاهده سیاره مشتری خواهیم پرداخت و پس از گذر از کنار این سیاره فاز جدیدی از ماموریت افق های نو ،با جمع آوری داده هایی بسیار ارزشمند از سیاره کوتوله پلوتون آغاز می گردد.

در سال 2006 هنگامی که اتحادیه بینالمللی نجوم (IAU) تعریف جدیدی را برای سیارات مطرح کرد، از سیاره بودن منحل شد. گروه ۷ نفره ای از اخترشناسان، دانشمندان علوم سیاره ای و پژوهشگران تاریخ نجوم معاصر از حدود ۲ سال به انتخاب IAU دعوت شدند تا این مسئله را حل کنند. IAU آن را به عنوان یک «سیاره کوتوله» طبقهبندی کرده و آن را «شیء فرامرزی» مینامد. اما، چندان قطعیتی وجود ندارد که نخستین ساکنان دائمی این پایگاه را انسان­ها تشکیل دهند و شاید ربات­ها پیش از انسان­ها به مریخ مهاجرت کنند. محققان دانشگاه واشنگتن در بررسیهای خود متوجه شدند در صورت وجود اکسیژن در جو پروکسیما-ب، این سیاره به دلیل وجود شفقهای قطبی، از زمین با یک کمربند سبزرنگ دیده میشود.

زمین لرزه ها معمولا در مرز بین این صفحات به وقوع می پیوندند و نیز فرآیندهای کوهزایی و پاره ای فعالیت های آتشفشانی . در لایههای آتشفشانی قدیمی هند و تبت یافت میشود و دارای اقسام مختلف میباشد که مرغوب ترین و قیمتی تر از همه یاقوت آتشی است. این سیارهٔ سنگی دارای سطحی جامد و چشمانداز گودال و آتشفشان است و هیچ ماه و حلقهای ندارد. سياره ی زحل دارای ميدان مغناطيسی قدرتمندی است که وجود آن اولین بار در سال 1979 میلادی به وسیله ی کاوشگر ی فضایی پایونیر 11 آشکار گردید. ابن باجه اخترشناسی اندلسی در سدهٔ دوازدهم میلادی از رصد دو سیاره به شکل دو نقطهٔ سیاه بر سیمای خورشید خبر داد که یک قرن پس از او قطبالدین شیرازی، ستارهشناس ایرانی در رصدخانهٔ مراغه آن را بهدرستی با عنوان گذر زهره و تیر از جلوی خورشید شناسایی کرد.

شهر دبی و سایر شهرهای امارات متحده عربی از زمان پیدایش و رشد در دهه ۹۰ میلادی تا کنون جزو ده مقصد برتر گردشگری در دنیا بشمار میروند. اندیشکدهی ایرانزمین «ذرات بنیادی» هجدهگانه را که از حد زمان بی کرانه پدید آمدهاند شامل دوازده فرمیون (شش «کوارک» و شش «لپتون») و همچنین شش «بوزون» میداند. Red Notice به واسطه تیم بازیگران خود موفق میشود که فروش قابل توجهی را تجربه کند و حداقل برای چند ساعت غیرعذابآور میتواند قابل تماشا باشد.

این دستگاه نقشه ای از ارتفاعات سطح مریخ تهیه کرد که در آن همه ارتفاعاتی که حداقل یک متر بلندی دارند مشخص گردید. به همین ترتیب، 1 ساعت در فضا چقدر است؟ زمین تنها سیاره ای است که تقریباً 24 ساعت شبانه روز دارد. دور، کوچک، و یخزده؛ طفلک پلوتون، چه کسی توپی را با قطر ۲۳۰۶ کیلومتر که یک پنجم قطر زمین هم نمیشود و جرم فقط دو هزارم جرم زمین یک سیاره میداند؟ این بدان معناست که مشتری کوتاه ترین روز را در بین تمام سیارات منظومه شمسی دارد.

65,000 در سال 2020. فضانوردان GS-12 تا حدود 75,000 دلار افزایش می یابند. فضانوردان GS-13 بیش از 85,000 دلار درآمد دارند. یک فضانورد GS-14 می تواند تا 140,000 دلار در سال درآمد داشته باشد. پلوتوننهمین سیاره در منظومه شمسی ما تا سال 1930 کشف نشد و رصد آن به دلیل دور بودن بسیار دشوار است. مشتری سریعترین سیاره در حال چرخش در منظومه شمسی است که به طور متوسط یک بار در کمتر از 10 ساعت می چرخد. سیاره کوتوله همچنین به دلیل اینکه تنها سیارهایست که در ایالات متحده کشف شد، مشهور بود.

آیا کهکشان آندرومدا سیاره دارد؟ در حال حاضر تنها یک سیاره نامزد بسیار قوی در کهکشان آندرومدا وجود دارد که به طور موقت نامگذاری شده است PA-99-N2. توضیح: میلیاردها ستاره بزرگتر یا کوچکتر از خورشید در کهکشان وجود دارد. بنابراین ، ما به ترتیب سیارات منظومه شمسی را در نظر می گیریم. مردمان ايرانزمين از نظر فرهنگی به دليل داشتن اصل ها و ریشه های مشترك زروانی-ميترايي با نهاد های کانونهای قدرت جهانی و سازمانها و اُوردر ها و لژهای وابسته آنها بايد با انها همكاري و هم اندیشی نزديك داشته باشند و مردمان ايراني در اين سازمانها که از کانونهای قدرت جهانی هستند باید به تعداد بيشتري عضو شده و فعاليت و نفوذ جدي تري داشته باشند.

بزرگترین ماه آن ، شارون ، تقریباً از نظر اندازه برابر با آن است و این دو اغلب یک سیستم دوگانه محسوب می شوند. با گذشت زمان، این اثرات بیشرطی میتواند عملکرد فضانوردان را مختل کند، خطر آسیب دیدگی را افزایش دهد، ظرفیت هوازی آنها را کاهش دهد و سیستم قلبی عروقی آنها را کند کند. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت علل مشکلات سلامتی متعددیکی از مهمترین آنها کاهش توده استخوانی و عضلانی است.

دیدگاهتان را بنویسید