روزی روزگاری: پاندورا، جنون گنج و وفور گلوله

پلوتون در حال حاضر در کدام زودیاک قرار دارد؟ اولین سیارهای که روی آن فرود میآیند نزدیک به یک سیاهچاله بسیار پرجرم است که به آن Gargantuan میگویند، که کشش گرانشی آن باعث ایجاد امواج عظیمی در سیاره میشود که فضاپیمای آنها را به اطراف پرتاب میکند. فضاپیمای بدون سرنشین مارینر ۲ ایالات متحده در ۱۴ دسامبر ۱۹۶۲ از فاصله ۳۴.۷۶۰ کیلومتری این سیاره عبور نموده و موفق به اندازه گیری شرایط مختلف سطح و اطراف سیاره گردید.

در واقع پلوتن عضوی معمولی از کمربند کویپر است.این کوتوله یخی که سال ها به عنوان یک اشتباه تاریخی لقب سیاره را بر دوش می کشید، تعداد بیشماری از منجمان حرفه ای و آماتور را شیفته خود نموده است و اسرار سر به مهر زیادی را در خود نهفته دارد . چگونه می­توان از وحدت روش در انسان و طبیعت سخن گفت، درحالی­که انسان می­تواند در برابر برنامه­های طبیعت مقاومت نموده و آنها را تحت سلطه خویش گیرد و با قدرت عقلانی و اندیشه­ورزی از میان روش­های مختلف، روش خاصی را برای زندگی انتخاب نماید.

نزدیکی آن به سیاهچاله نیز باعث اتساع شدید زمانی می شود که در آن یک ساعت است در سیاره دور برابر 7 سال روی زمین است. این نهضت نخستین حرکت جدی مردم ایران برای رهایی از نفوذ و سلطه خارجی و ایستادگی در برابر ستم داخلی بود . تا 21 ژانویه 2024 در آنجا باقی خواهد ماند. به گزارش ایسنا، اول ژانویه ۲۰۱۹، فضاپیمای رباتیک “نیوهورایزنز”(New Horizons) ناسا، از فاصله ۱۰ هزار کیلومتری ابتدای منظومه شمسی عبور خواهد کرد. در این بازی تلاش برای زنده مانده برای اندروید نیز در ابتدا از هیچ شروع میکنید و سعی خواهید کرد که در یک دنیایی که تصادفی به وجود آمده است به تلاش برای بقا بپردازید.

دانشمندان فرض می کنند که در زیر جو سرد نپتون یک اقیانوس آب گرم وجود دارد. هزاران عکس از این سیاره مرموز و قمرهای آن گرفت و سپس به سمت هدف بعدی خود نپتون حرکت کرد. پیشنهادی مطرح شده بود كه پلوتن به عنوان سمبل قرار بگیرد و آن را از جهت تاریخی به عنوان یک سیاره بپذیرند،ولی از آن به بعد تعداد سیارات منظومه شمسی بسیار زیاد می شود ، و از لحاظ علمی بسیار بعید بود كه مورد پذیرش قرار بگیرد.(مایکل بران کاشف جرم 2003 یو بی 313 در این باره می گوید: منظومه شمسی یا 8 سیاره دارد یا خیلی سیاره).

قصد داریم در مدیاسافت با دقتی بی نظیر در میان سایتهای فارسی زبان ( و اگر شد بی نظیر در میان سایتهای خارجی..چرا که نه! ) به بحث نجوم بپردازیم. چه زمانی: پلوتون بازدید کوتاهی از دلو خواهد داشت 23 مارس 2023 تا 11 ژوئن 2023. اما، اقامت بی وقفه بیست ساله آن از طریق آکواریوس (که شروع رسمی “عصر پلوتون در دلو” در نظر گرفته می شود) از 21 ژانویه 2024 شروع می شود.

در عین حال، بزرگترین چالش سفر انسان به سیاره پلوتون، میزان سوخت است زیرا میلیاردها کیلومتر فاصله بین زمین و پلوتون وجود دارد. هنگامی که پلوتون و زمین در دو سوی مخالف با یک دیگر بر گرد خورشید قرار گیرند این فاصله نزدیک به ۷٫۵ میلیارد (۷۵۰۰ میلیون) کیلومتر است و این بیشترین فاصلهای است که این دو میتوانند از هم داشته باشند. از آنجایی که مریخ در مقایسه با زمین از خورشید دورتر است، یک سال مریخی طولانی تر است: روز 687. این فقط کمتر از دو سال زمینی است.

در عمل، کسری کوچک از ثانیه است، نه چند سال. پلوتون در برج جدی چند سال بود؟ زهره را اغلب می توان در عرض چند ساعت پس از غروب خورشید یا قبل از طلوع خورشید به عنوان درخشان ترین شی در آسمان (به غیر از ماه) دید. ستارگان از خود نور دارند، اما روشنی سیاره های انعكاس نور خورشید یا ستارگان دیگر است. سفرهای متعدد جِیک از دنیای واقعی به دنیای مجاز و استقرار یکسانِ روح او در قالب انسان متعارف و در عین حال آواتارِ بومیان ناشناخته به نوعی حکایت از یکسان بودن سرشتِ آدمیان نیز دارد، سرشتی که به موازات دور شدن از آئین ها و سنت های کهن و فاصله گرفتن از آفریده های خداوند از اصل تفکر و دیگر خواهی خویش فاصله می گیرد و به طور همزمان با اتکاء محض به دستآوردهای خود در گرداب خودخواهی و تباهی فرو می رود، و با وجود آن که ویرانی و تباهی زیباترین آفریده های خدا را به دست خود رقم زده، باز هم نشانی از آگاهی و عبرت در او دیده نمی شود؛ درست مانند خلبانی که در پروازی شباهنگام روشنایی های شهر را ستارگان شباویز انگاشته و به خیال اوج گرفتن با تمام سرعت به سوی آنها شیرجه میرود.

طول پلوتون در دلو چقدر است؟ در طول بازگشت عطارد، به نظر می رسد که این سیاره در جهت عقب از غرب به شرق حرکت می کند. این کاوشگر بالاخره در ۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۵(۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ خورشیدی) از کنار پلوتو گذشت و بهسوی کمربند کویپر رهسپار شد. این اردوگاه صنعتی در کمربند سیارک ها واقع شده است ، که در آن بخش بزرگی از سیارات کوچک وجود دارد. اتساع زمان واقعی است، اما کاملا غیر واقعی است که در هر سناریوی واقع بینانه، تأثیری نزدیک به آن داشته باشد. این اطلاعات مفید است، زیرا اگر بدانید که یک سیاره چه تأثیری دارد، میدانید که نشانههای حاکم بر آن سیاره چه تأثیری دارند.

پلوتون سیاره کوتوله کمربند کویپر در سامانه خورشیدی است که در هنگام کشف آن در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیارهٔ سامانه خورشیدی به حساب آمده بود؛ اما اکنون بنا بر تعریف نوین انجمن بینالمللی اخترشناسی، سیاره پلوتون یک سیاره کوتوله و همچنین به عنوان نخستین نمونه از رده جدید جرم فرانپتونی محسوب میشود. سفر طولانی این کاوشگر فضایی با رسیدن به پلوتو خاتمه نمییابد، بلکه طبق برنامهریزیهای از پیشانجام گرفته، کاوشگر فضایی افقهای نو پس از گذر از کنار پلوتو به سراغ کمربند کویپر خواهد رفت تا دستکم با یکی از اجرام این کمربند نیز دیدار کند.

البته در دنیای امروز خیال پردازیها هم عملی خواهند شد و اکنون با اطلاعاتی که این کاوشگر در اختیار پژوهشگران قرار داده است، میتوانیم امیدوار باشیم که روزی انسانها نیز به پلوتون خواهند رفت. در نهایت در 6 اکتبر در 24 درجه در نشانه برج جدی، متعهد و مستبد مستقیم قرار می گیرد. وجود پلوتون در برج جدی در نمودار طالع بینی زایمان نشان می دهد که شما در پیگیری اهداف خود بسیار کارآمد و موثر هستید. در پایان داستان به پدیدۀ نجومی کسوف اشاره رفته است که بیارتباط به اجرای سنت آیینی قربانی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید