رمزگشایی از نمادهای هفت اقلیم هفت پیکر

که به دلیل محور چرخش عجیب آن به عنوان «سیاره کناری» (Sideways Planet) نیز شناخته میشود. اوانوس مقداری کمتر از ۳ میلیارد مایل از خورشید فاصله دارد و حول یک محور موازی میچرخد. • پری هلیون (نقطه حضیض خورشیدی) (بیشترین نزدیکی به خورشید): 66،782،000 مایل (107،476،000 کیلومتر). نپتون، که اغلب، به دلیل ویژگیهای بسیار مشابه و فاصله کم با اورانوس، به عنوان سیاره دوقلو اورانوس شناخته میشود، ۴۹/۲۴۸ کیلومتر قطر دارد. این به این معنی نیست که افراد انگشتر های عجیب یا هنری را به عنوان حلقه انتخاب نمی کنند بلکه این عمل در بازه های زمانی متفاوت کمتر مرسوم بوده است و مردم بیشتر حلقه های ساده یا تک نگین را انتخاب می کنند.

تنها سیارهای است که میتواند از حیات پشتیبانی کند اما در در خطر انقراض است. گونههایی از سیارات به نام مشتری داغ وجود دارند که مدارشان بسیار نزدیک به ستارهشان است و ممکن است لایههای بیرونی آنها بهخاطر این نزدیکی تبخیر شود و سیاره فرولایهای تشکیل دهند، یعنی از هسته باقیمانده آنها سیارهای زمینسان تشکیل شود. اما در آن جهانهای بسیاری وجود دارد (مانند زمین) که دارای اتمسفر و جو هستند. این غول گازی است که شعاع متوسط آن تقریباً 9 برابر زمین است. این پس و پیشی و دو سویگی که گاهی در ابعادی از ماه تا کیوان و دیگر زمان از نور سبز تا نور سیاه ترسیم شده، در وجود پیامبر تلفیق شده و به یگانگی رسیده است.

مدت زمان هر روز در سیاره عطارد 58/6 روز زمینی است. سیاره زهره و اورانوس برخلاف دیگر سیارات، در جهت ساعتگرد به دور خود میچرخند. اورانوس پس از کشف تلسکوپ شناسایی شد و حاصل علم است به همین جهت تنها یک نام دارد و آن را با نام های گوناگون نمیشناسند. این فضاپیما پس از سفر 9 ساله یک سال قبل به پلوتون رسید و تصاویر با کیفیت از بزرگترین قمر این سیاره با نام Charon را به زمین ارسال کرد. احتمالاً اندازه آن چهار برابر قطر زمین است.

اگرچه حتی در صورت اثبات نهایی ماموریت، این کاوشگر، حداقل چند سال بعد پرتاب میشود، ناسا، پژوهشی در مورد آن انجام داده است. این ترکیبات دارای نیتروژن و اکسیژن هستندکه این عناصر نقش مهمی در تولید اسیدهای آمینه و بلوکهای ساختاری پروتئینها دارند. منظومه شمسی دارای صدها جرم آسمانی همچون سیاره های کوتوله مشهوری مثل پولوتو میباشند. در این مطلب در مورد هشت سیاره اصلی منظومه شمسی صحبت کردیم و تعریف استاندارد سیاره را بیان کردیم. همچنین برای آشنایی بیشتر با مفهوم سیاره مطلب سیاره چیست ؟

در این مطلب هر یک از این سیارات و ویژگیهای مهم آنها را بررسی و معرفی خواهیم کرد. بنابر انگاره ایشان، ساختار اخترانۀ هفتپیکر بازتابی از پرستشگاه زیگورات و هفت باروی رنگین هگمتانه میتواند باشد که نظامی در فرجام داستان -در پی فردوسی- بهرام را از گذرگاه تاریخ به جهان اسطوره برده و بدینگونه او را به شهریاری نمادین و یگانه بدل کرده است. هنگامی که گالیله برای اولین بار در اوایل دهه 1600 زحل را مورد مطالعه قرار داد، تصور میکرد که زحل یک شی با سه قسمت است: یک سیاره و دو قمر بزرگ در دو طرف آن.

اما در 11 فوریه 1999، این سیاره از مدار نپتون عبور کرد و بار دیگر به دورترین سیاره منظومه شمسی تبدیل شد و سپس با تعریف سیاره و ویژگیهای آن پلوتو به عنوان یک سیاره کوتوله در نظر گرفته شد. عطارد و یا همان تیر کوچکترین و نزدکترین سیاره به خورشید در منظومه خورشیدی است. در عوض به گزارش نیوزویک، «جاکو شولتز» (Jaku Scholtz) از دانشگاه دورهام و «جیمز اونوین» (James Unwin) از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو حدس میزنند که این جسم میتواند یک سیاهچاله اولیه باشد که بلافاصله پس از انفجار بزرگ تشکیل شده و منظومه شمسی ما بعداً آن را تصرف کرده است.

مولوکول های طلا می توانند خود را به بلورهای فلزی ارزشمند که به صورت کریستال هستند، برسانند و در این کریستال ها زیاد شوند. به زبان ساده را مطالعه کنید. روزهای هفته به زبان انگلیسی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. به معنی قرآن. بعضی قاریان در سابق، قرآن را به هفت قسمت کرده، آن را هفت منزل نیز می گفته اند و هر قسمتی را در یک روز می خواندند و در یک هفته آن را ختم می کردند. مریخ و زمین شباهتهایی با یکدیگر دارند که عبارتند از: هر دو سطحی صخرهای دارند، هر دو دارای کوه، دره و حفره هستند و سیستمهای طوفانی از تندرهای گرد و غبار مانند گردباد محلی گرفته تا طوفانهای شامل ذرات ریز سیاره را در بر میگیرد.

فاصله مناسب زمین با خورشید، مدار چرخشی مناسب، دمای متعادل و طول مناسب شب و روز دنیایی مناسب حیات پدید آورده است. در همین حال در شب دمای این سیاره به منفی 180 درجه سانتیگراد (منفی 290 فارنهایت) کاهش مییابد. تعریف سیاره توسط IAU همچنین جهانهای کوچک و گرد دیگری را در دسته سیارات کوتوله قرار میدهد که از جمله آنها میتوان به اجرام کمربند کوییپر یعنی «اریس» (Eris)، «هاومئا» (Haumea) و «ماکیمکه» (Makemake) اشاره کرد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این آیتم ها ارزش خاصی ندارند و بیشتر برای بازیکنان یک درآمدزایی کوچک به حساب می آیند.

این توپخانه ها دارای مهمات مختلفی هستند که از بین آن ها می توان به توپ های آتشین یا توپ هایی اشاره کرد که باعث کنترل حافظه دشمنان می شود. جرم آن ۳۱۸ بار بیش تر از زمین میباشد ولی با وجود جرم زیاد، نسبتا دارای چگالی کمی میباشد. جرم زحل ، صد بار بیش از جرم زمین است. خیر. جو سیاره سرخ بسیار رقیق است، به طوری که برسطح سیاره فشار جوی معادل یک صدم فشار جو زمین در سطح دریاست. سیاره مریخ: سرعت چرخش 24/077 کیلومتر در ثانیه (53,853 مایل در ساعت) یا یک دوره تناوب آن در حدود 686/93 روز است.

چرخش زمین به دور خورشید 365/24 روز طول میکشد. چهار سیاره ی اول عطارد، زهره، زمین و مریخ سیاراتی سنگی هستند و اندازه های کوچکتر و تعداد قمرهای کمتری دارند. این سیارات بیشتر از گازهایی مانند هیدروژن، هلیم و آمونیاک ساخته شدهاند و سطوح سنگی و خاکی کمتری دارند، گرچه ستارهشناسان معتقدند که ممکن است بعضی یا همه آنها هستههای جامد داشته باشند. ستارگان از خود نور دارند، اما روشنی سیاره های انعكاس نور خورشید یا ستارگان دیگر است. این سیاره نخستین سیاره ای است که به واسطه پیش بینی های فضایی ثبت شده است.

در حالی که هنوز مشخص نیست که شرکت راکت لب از انجام این ماموریت چه سودی می برد، اما مشخص است که در صورت اجرای موفقیتآمیز ماموریت ارسال کاوشگر به سیاره زهره، این شرکت در صف انعقاد قراردادهایی برای انجام سایر مأموریتهای علمی فضایی قرار می گیرد. با این حال هنوز نشانه ای از حیات در آن به خوبی پیدا نشده است. این حیات میلیاردها سال است ادامه دارد. در ادامه حقایقی جالب توجه درباره سیارات این منظومه ارائه می کنیم. سیاره عطارد: سرعت چرخش 47/87 کیلومتر در ثانیه (107,082 مایل در ساعت) یا یک دوره تناوب آن حدود 87/97 روز است.

مدت زمان چرخش این سیاره حول خورشید برابر با 687 روز زمینی است. ۳۲ دلار است. درآوریل ۲۰۲۱، قیمت ATH (بالاترین زمان) توکن دنیای بیگانه به ۷. احتمالا گرانش زحل این قطعات را کنار هم جمع کرده و به مرور زمان این حلقهها بوجود آمدهاند. این منجم که نمیدانست در حال دیدن یک سیاره با حلقههای آن است، یک نقاشی کوچک و نمادین با یک دایره بزرگ و دو دایره کوچکتر در دفتر یادداشت خود کشید تا بتواند چیزی را که دیده بود توضیح دهد و آن را توصیف کند.

دیدگاهتان را بنویسید