ده دانستنی دربارهی مریخ

این بسیار سریع است، به خصوص با توجه به اینکه مشتری چقدر بزرگ است. در بیشتر کتاب­های تاریخ آمده است که «به سبب مشغولیت فراوان بهرام به لهو و طرب، مملکت ضایع می­شود و کار ملک و خلق آن دشوار» و پس از آنکه بهرام دوباره هوشیار میشود بخششهای فراوان میکند و خراج بر مردم میبخشاید؛ «آنگه دو سال به ملک بنشست و خواستۀ بسیار به درویشان داد و بفرمود تا اندر شمار نگریستند تا بر اهل مملکت او از خراج­ها چند مانده است. پلوتو در مورد سوم شکست خورد، زیرا مدار آن با نپتون همپوشانی دارد. آنها فقط یک مطالعه یافتند که در آن از استاندارد پاکسازی مدار – IAU برای تنزل رتبه پلوتو استفاده کرد – استفاده شده است.

تصور می شود که خود این لوحها به 1000 سال قبل از میلاد مسیح یا حتی قبلتر از آن برگردند و حاوی بزرگترین مدارک باقیمانده از ستارهها و صورتهای فلکی بابلی هستند. کشف و پایش متان آبفشان-زمزایی در تیتان، بزرگترین ماه سیاره کیوان. سیاره کوتوله همچنین به دلیل اینکه تنها سیارهایست که در ایالات متحده کشف شد، مشهور بود. حتی محقق اصلی فضاپیمای New Horizons، دانشمند سیارهای «آلن استرن»، با IAU موافق نبود و ادعا کرد که پلوتو صرفا به دلیل فاصله گرفتن از خورشید اینگونه شده است. شباهت بسیار مریخ به زمین علت اصلی کنجکاوی محققین در دست یابی به نتایج قطعی تر مبنی بر وجود حیات در این سیاره است.

فیلمهای درباره موجودات فضایی معمولا داستانهای کلیشهای و بسیار سادهای دارند. زمین برای داشتن زندگی راحت از موجودات زنده ، همه چیز را در اختیار دارد: دمای مناسب ، اکسیژن و آب. دلیل سقوط شهاب سنگ ها این است که برخی از این شهاب سنگ ها اندازه مناسبی برای عبور از جو دارند و به زمین می افتند و اگر این شهاب سنگ ها خیلی کوچک باشند در جو متلاشی می شوند. به دلیل یک رویداد میکرولنزینگ در سال 1999 شناسایی شد. مدار جونو به شکلی است که برفراز قطبین مشتری پرواز میکند و در نتیجه میتواند پدیدههای جالب توجهی مثل شفقهای قطبی مشتری را ثبت کند.

در آن زمان IAU تعریف سیاره را تغییر داد و اعلام کرد که سیاره باید یک جسم آسمانی باشد که به دور خورشید میچرخد، مدور یا تقریبا مدور است و فضای اطراف مدار خود را پاک میکند. قطر آن تقریبا نیمی از عرض ایالات متحده است و در منطقهای دور از منظومه شمسی به نام کمربند کویپر قرار گرفته است. ارجاعات درون متنی به نسخِ تصحیح شده توسط وحید و بصیرمژدهی برای سهولت و مقایسه بهتر به نامِ آنان است نه به نام مولف یعنی نظامی. ونگ و همکارانش بهدنبال پیدا کردن پاسخ این سؤال هستند که آیا گرد و خاک ماه میتواند باعث خطر شوک الکتریکی به فضانوردان شود یا نه؟

واقعیت این است که زمین در اطراف خورشید میچرخد، و با این وجود، 1 نفر از هر 4 آمریکایی معتقدند که این خورشید است که به دور زمین میچرخد ، و نه چیز دیگر. نام این رصدخانه برگرفته از نام ستارهشناس آمریکایی به نام «پرسیوال لاول» است. سپس، آن را به همتایان آمریکایی خود در رصدخانه لاول پیشنهاد داد. در ضمن لابراتوار شمال غربی اقیانوس آرام (PNL) در مطالعه ای که برای سازمان هواشناسی جهانی (WMO) انجام داد نقشه هایی برای منابع باد در سطح جهان تهیه کرد که در آن متوسط سرعت چگالی انرژی باد برای مناطق مختلف جهان ارائه شده است بطور کلی در طول سالهای مختلف ممکن است تا ۲۵% در متوسط سرعت باد تغییر حاصل شود.

گازهای اطراف این ابرنواختر هنوز دارند بر اثر موج حاصل از انفجار ستاره آن گسترده میشوند. در واقع، اگر زمین را در آن جایی قرار دهید که پلوتو هست، باز هم مستثنا خواهد شد! پس بررسیها در سال ۲۰۱۵ نشان داده شده که سیارات کپلر ۶۲ اف و کپلر ۱۸۶ اف و کپلر ۴۴۲ بی برای زندگی مناسبتر مینمایند و باز این سه سیاره کپلر ۱۸۶ اف شرایطی شبیه به زمین دارد. سزار که نتوانسته از نبرد با انسانها جلوگیری کند، میبایست بر تواناییهای تاکتیکی خود برای بقای مردمش تکیه کند.

این نظریه بر پایه تغییرات دورهای در تاریک و روشن بودن رنگ لکههای موجود در سطح مریخ ارائه شده بود. قابل توجه است که جمعیت، از سیاره بودن حمایت کردند. به گزارش پایگاه اینترنتی نجوم، با توجه به آخرین گزارشها، سیاره کوتوله اریس که مدتی نام ‪ Xena‬برای آن انتخاب شده بود، ‪ ۲۷‬درصد بزرگتر از پلوتو است. آنها با توافق بر سر این نام پایان دادند. به موزه سیاره زمین خوش آمدید، موزه سیاره زمین موزه ای است که در آن میتوانید درباره ی واقعیت های زمین چیزهای جالبی یاد بگیرید.” مکان های شگفت انگیزی بر روی زمین قرار دارند.

وی معتقد بود مریخیها کانالهای پیدا شده در سطح آن سیاره را حفر میکنند. قدمت واژهی Planet یا سیاره به عهد عتیق برمیگردد و ریشهی آن Planetes یونانی است که بهمعنای «ستارهی سرگردان» بوده است. آنقدر منتظر نمانید تا از آن فرد متنفر و به شدت عصبانی شوید. این کشفیات علاقهمندان به فضا را واداشت تا ببینند آیا پلوتو میتواند وضعیت سیاره را بازیابد یا خیر. به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک؛ علاقهمندان به فضا و دانشمندان دوست دارند تصاویر گرفته شده از کهکشان ها را برای اثبات حیات فرازمینی یا وجود هرگونه موجود فضایی جستجو کنند تا ادعاهای خودشان را ثابت کنند.

توضیح: میلیاردها ستاره بزرگتر یا کوچکتر از خورشید در کهکشان وجود دارد. برای مثال نام سیاره مریخ در زبان انگلیسی «مارس» است که نام خدای جنگ رومیان باستان گرفته شده، سیاره زهره در زبان انگلیسی «ونوس» نام دارد که به افتخار الهه زیبایی و عشق روم باستان گذاشته شده یا سیاره عطارد در زبان انگلیسی «مرکوری» است که با الهام از نام یکی از خدایان روم باستان گرفته شده است. این شی با نام «جسم QBI کمربند کویپر 1992» باعث ایجاد حدس و گمان شد که پلوتو تنها یکی از اشیاء شبه سیارهای در کمربند کویپر بوده است. اخترشناسان شروع به شک و تردید کردند که بیشتر این سیارات ممکن است در اطراف شناور باشند.

آلفا قنطورس بیبی نزدیکترین سیارهٔ فراخورشیدی به منظومهٔ شمسی است که پیرامون ستارهٔ آلفا قنطورس بی میگردد. این نام پیشنهاد یک دختر 11 ساله در انگلستان بود که به افسانههای رومی علاقه داشت. داستان پشت نام پلوتو نیز مشهور است. نام دیگر سیاره عطارد یا Mercury، سیاره تیر است. جرم اندک و دمای زیادِ روز و طولانی بودن آن، نگهداری جوّ را برای این سیاره غیرممکن ساخته است. پلوتو اگر چه کوچک است، اما به دور خورشید میچرخد و شکل کروی لازم برای سیاره بودن را دارد. اما ما آنها را فقط ستاره می نامیم. اگرچه دیدن جزئیات سطح مریخ از زمین دشوار است، مشاهدات تلسکوپ نشان می دهد که مریخ دارای فصل ها و نقاط سفید در قطب است.

در این نظریه، جهانهای ممکن به عنوان مجموعهای از نقاط مکانی-زمانی در نظر گرفته میشوند که به ازای هر ترکیب نقاط مکانی-زمانی یک جهان ممکن وجود دارد. هر چند به نظر میرسد که ستارهها در شب چشمک میزنند اما در واقع اینگونه نیست. از آنجایی که استفاده از موتور سرو (و یا استپ موتور) جهت کارهای دقیق و همچنین کاهش و به صفر رساندن تلرانس خطای حرکتی می باشد، گیربکس های خورشیدی با لقی کم برای استفاده در این سیستم ها که در انواع مختلف از نظر نوع طراحی دنده، از نظر جهت انتقال نیرو ( شفت مستقیم و نود درجه) و همچنین در نسبت های تبدیل مختلف (Ratio)، تولید و ارائه می گردند.

در این داستان، وسواس برای نمایش جزئیات را میتوان به عنوان نمونه در طراحی لباسهای سلطنتی دید. پدربزرگ او این ایده را به یکی از اعضای انجمن نجوم سلطنتی انگلیس منتقل کرد. در سال 2015، برنامه New Horizons ناسا با گذر از پلوتو برای گرفتن عکسهای نزدیک و اندازهگیری سیاره کوتوله، در نهایت فاش کرد که پلوتو بزرگتر از آنچه دانشمندان در ابتدا تصور میکردند بوده. طبق صحبتهای لاندو، کامرون و تیم تولید قسمت دوم فعلا مشغول جلو بردن روند پرفورمنس کپچر (ضبط کردن حرکات کاراکتر با حسگرهای حرکتی و گرفتن خروجی با گرافیک کامپیوتری) هستند.

طبق گفته ناسا، دادههای جمعآوری شده توسط پرواز جدید New Horizons به وضوح نشان میدهد که سطح و قمرهای آن بسیار پیچیدهتر از تصورات ما هستند. این قمر هر ۱۵ روز و ۲۲ ساعت زمینی یکبار به دور زحل میچرخد و فقط یک طرف صورت آن به طور دائمی به سمت زحل است. کدام سیاره 27 قمر دارد؟ کدام سیاره حیات دارد؟ آنها پس از بحث پیرامون تعریف یک سیاره و سوال پلوتو چیست به مخاطبان اجازه دادند تا رای دهند. بحث قدیمی آغاز میشود. سال قبل از آن، مرکز نجوم هاروارد-اسمیتسونیان نیز وارد بحث شد. این کتاب به لاتینی ترجمه شد و در فیبوناتچی و توماس برادواردین موثر افتاد.

موقعیت این ابر نسبت به هسته نپتون ثابت مانده ودر جهت چرخش نپتون ، در مخالف جهت حرکت لکه هاست ، حرکت می کند . سیاره کوتولهای که در واقع دارای جرم بیشتری نسبت به پلوتو است. وضعیتی که رسما لقب «روز تنزل رتبه پلوتو» را به خود گرفته است. برای بسیاری از دوستداران فضا، این تنزل رتبه ناگهان احساس شد. آنها استدلال میکردند که تنزل رتبه معتبر نیست. مشتری پنجمین سیاره منظومه شمسی است که ۷۸۱٫۰۴ کیلومتر از خورشید فاصله دارد. این بدان معناست که مشتری کوتاه ترین روز را در بین تمام سیارات منظومه شمسی دارد.

اکنون براون، لقب «مردی که پلوتون را کشت» دریافت کرده است. سطح زهره پر از آتشفشانهایی است که مقدار زیادی گرما و کربندیاکسید ساطع میکنند. زمانی که «مایک براون» استاد موسسه فناوری کالیفرنیا، اریس را کشف کرد. سیاره تازه کشف شده، که به فاصله بیش از 3 میلیارد مایل از خورشید در مدار خود قرار دارد، به عنوان «پادشاه کمربند کویپر» شناخته میشود. ناسا کار خود را با نورث امریکن ایکس-۱۵ آغاز کرد و هشت خلبان در این پروژه توانستند خود را به زیر مدار زمین برسانند. در سال 1992، ستارهشناسان در رصدخانه دانشگاه هاوایی در Mauna Kea یک بدنه آسمانی کوچک و یخی کمی دورتر از مدار نپتون کشف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید