داستان اصحاب كهف + كوه آنجلس و غار اصحاب كهف

به گفته این مسئول جایگاه توزیع نفت نیز در بلوران پس از پرداخت بدهیهای قبلی خود به شرکت نفت میتواند از طریق بخشداری دربگنبد برای دسترسی بهنفت اقدام کند. روستای بلوران از توابع بخش دربگنبد در شهرستان کوهدشت بوده و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385، جمعیت آن هزار و 334 نفر بودهاست؛ بخشدار درب گنبد که چند ماهی است کلیددار بخشداری دربگنبد شدهاست، در گفتوگو با تسنیم میگوید کالابرگ برای دریافت نفت سفید ذخیره سوخت زمستانی هنوز از سوی شرکت نفت اعلام نشده و تا وقتی کالابرگ دریافت نفت نباشد، دسترسی به نفت هم از طریق جایگاه توزیع نفت میسر نیست.

در سمت قبله چسبیده به احد مسجدی است که رسول خدا ـ ص ـ نماز ظهر و عصر را در آنجا خواند و این همان مسجد فسح(1) است. یکی دیگر از الهه ها ( آناهیتا ) الهه باروری و نعمت و باران است که از دیر باز در ایران پرستش شده و منشاﺀ در فرهنگ آریایی ها ی هندی دارد و از آنجا به ایران آمده ولی هندیان خود او را به فراموشی سپرده اند که ستاره ناهید از نشانه های آن است . گفته می شود در زمان سه مغ به نامهای گاسپار، بالتازار و ملیکور این ستاره دیده می شود و آنان با راهنمایی ستاره به سرزمین بیت الحم رهسپار می شوند و آنجا می بینند که پیشگویی درست بوده و حضرت عیسی از دامان دوشیزه ای باکره متولد شده .

از جمله داستانهایی که تحت تاثیر حوادث زمان خود شکل گرفته و پس از مقداری تحریف، تطبیقی بیجا در مورد آن صورت گرفته، و در برخی مجامع روایی شیعه نفوذ کرده است، داستانی به نام «جزیرهی خضراء» است. ساختار سیستم های آبیاری موجود در افغانستان بعد از 1945 آغاز شد سیستم کانال ننگرهارکه درسال 1945 کار ان توسط متخصیصین شوروی اغاز گردیدکه 25000هکتار زمین جدید زراعتی و7000 هکتارزمین موجوده را ابیاری میکرد اما تا هنوز این پروزه به صورت اساسی تکمیل نگردیده است . بلند ترین قلههای تاجیکستان: کمونیزم(۷۴۹۵ متر) و لنین (۷۱۳۴ متر) در شمال پامیر قرار گرفته است.

رود خانه آمو دریا (جیحون) که پر آب ترین رود منطقه است. اگر ندانیم که میلیونها سال تغییرات آب و هوایی، فرسایش و ترکیبات مواد معدنی باعث خلق این اثر هنری شده است، تصور میکنیم که این کوهها ساخته دست بشر هستند. زدن قنات ها باعث شد که چشمه بالاکوه خشک شود. همچنان میوه خشک ،پوست قره قل،نباتات طبی ،سنگ های قیمتی،وصنایع دستی (قالین) از اقلام مهم صادراتی کشور است. در همین جانمایی از کوه های کلاه قاضی نیز دیده می شود.

دهانه این آتشفشان به طور واضح در این تصویر جدید مشخص است و علاوه بر آن میتوان بخشی از خطالراس کوهستانی بزرگ در شمال که بقایای کوه سوما(Mount Somma) است را مشاهده کرد. پروژه دیگر مهم زراعتی پروژه هلمند وارغنداب است که از نقطه نظر اقتصادی موثر است.این پروژه در سال 1946 توسط کمپنی موریسن امریکایی اغاز گردیدودران بیش از یکصد میلون دالر به مصرف رسید که از جمله سیصد هزار هکتار زمین پیش بینی شده سی هزار هکتار زمین جدید قابل اسکان 1300 فامیل قابل استفاده بدست امد وبقیه شوره زار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام «محمدرضا مبلغی»، امروز(9آذرماه) در جمع خبرنگاران از اختصاص اعتبار برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تأمین اعتبار و تخصیص بودجه لازم در راستای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت و شبکه بهداشت و درمان رومشکان یکی از مصوبات جلسه با معاونین وزارت بهداشت بود. یخچالهای طبیعی بسیاری در منطقه وجود دارند که ازمنابع آب منطقه به شمار میروند و بزرگترین یخچال طبیعی (قد چنکو) به شمار میروند. رودخانه سیردریا (سیحون) که از شمال این کشور میگذرد و از پیوستن رودهای نارین و قره دریا به وجود میآید.

این رودخانه عنصر اصلی کشاورزی منطقه را تشکیل میدهد. رودخانه پس از طی ۲ هزارو ۱۰۰ کیلومنر به دریاچه آرال میریزد. سامان ایر به صورت هفتگی پروازهای مستقیم به مقصد فرانکفورت دارد، همچنین پروازهایی نیز برای دوبی، استانبول و کیف دارد.پروازهای ایران از مبداء تهران با تاجیک ایر انجام میگیرند. برای ورود به محوطه بیستون حتماً باید بلیط تهیه کنید. دو برگه فتوکپی از گذرنامه حتما از قبل تهیه کنید و نشانی شخصی را که میخواهید پیش او بروید یادداشت کنید. فرودگاه بسیار کوچک است و مهاجرت تا قبل از کنترل گذرنامه است.

صبا از معدود افرادی است که اجازه ی عبور درحریم یار را دارد .او پیوسته اجازه ی ورود به خلوت معشوق را دارد وهمین حضور، رشک و حسادت عاشقان را بر می انگیزد تا جایی که ایشان گه گاه از قصور و کوتاهی صبا درانجام وظایفش سخن می گویند و او را به خیانت در رازداری متّهم می کنند . فرودگاه بین المللی دوشنبه (کد یاتا:DYU) در جنوب خاوری شهر قرار دارد. تاجیکستان قلمرو رشته کوههای بلند از جمله تیان شان، حصار، پامیر، زرافشان، قراتگین، وخش و درههای ژرف بین آنها است.

کشورهایی چون هلند ودانمارک از تولیدکنندگان وصادرکنندگان بزرگ محصولات گوشتی ولبنی هستند. در غرب دامنه صفه، سازه قلعه مانند دیگری نیز وجود داشته که از خشت های بزرگ به اضلاع نیم متر بوده است. اسد عبدالهی گفت: سند توسعه شهرستان کوهدشت با هدف محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت. ظاهرا روسها منطقی در این کار داشتهاند که اگر جنگی رخ دهد، هواپیما بتواند در هر خیابانی به زمین بنشیند.این شهر از چهار منطقه اسماعیل سامانی، سینا، فرودسی و شاه منصور تشکیل شده است.

سطح زیر کشت زمین در واحه ها و دره ها متمرکز شده است طبق احصاییه سال 1963 اراضی قابل زرع درکشور حدود 14 ملیون هکتار زمین بودکه پنج ملیون و سه صد و ده هزار ان زمین ابی ودوملیون چهار صد ونود هکتار ان للمی است. قبه هارون برادر حضرت موسی (ع) بر بالای این کوه مشهود است که گویند وی هنگام عزیمت برای حج بر بالای این کوه وفات نمود و در همان جا مدفون شده است . رشته کوه البرز در دامنه های شمالی، رُوراندگی پرشیبی به سمت شمال دارد که نتیجۀ عمل تکتونیکی مهمی محسوب می شود.

در قسمت حقوقی احکام شریعت مقدم بر قانون است همچنین وسعت اختیارات دوایر قضایی ، پولیسی وادارات دولتی برمواد جامد قوانین مدرن میچرخد، مرد بر زن رجحان دارد و زن از نیم میراث مرد حصه میگیرد در محاکم شهادت دو زن معادل شهادت یکمرد است ، مرد در فسخ نکاح وتعدد زوجات خود مختاربود. این روستا در دهستان کترا قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۲۱ نفر بودهاست.موقعیت جغرافیای روستا در عرض ۳۸ درجه و ارتفاع ۳۵ متری از سطح دریا و در ارتفاع ۸- متری از آبهای آزاد میباشد.تیلپردهسر از سوی شمال به دریای خزر، از سوی جنوب به روستای رودپشت، از شرق به روستای آلکله، و از غرب به باغنظر و ولیآباد محدود میشود.

در سلسله جبال هیمالیا 14 قله وجود دارند که ارتفاع آنها بیش از هشت هزار متر است و اورست بلندترین آنها. 15-جلگه پهناور شرق آسیا چه نام دارد و از آبرفت کدام رودها بوجود آمده است؟ ولی هر چه که باشد تفاوت ساختار شهر و روستا قابل کتمان نیست و در این بین مرکز شهرستان هم بخاطر موقعیت منحصر بفرد در منطقه زادگاه و هم صبغه تاریخی کهن خود جایگاه ویژه ای را طلب می کند.جایگاه خاصی که بدلایل خاص و ناعادلانه در محاق قرار گرفته است؟

انتظار چه چیزی را دارید؟ اکنون یک نفر از خودتان را با این سکهاى که دارید به شهر بفرستید، تا بنگرد کدامیک از آنها غذاى پاکیزهترى دارند، و مقدارى از آن براى روزى شما بیاورد. و تعدادی تیرانداز را بر تپهای در همان حوالی گماشت تا مشرکان نتوانند از پشت به مسلمانان حمله کنند. بنابراین از لحاظ برقراری ارتباط و زبان در تاجیکستان مشکلی نخواهید داشت. در داستان عطار، پرندگان سراسر دنیا، که مشتاق دیدار پادشاه خود هستند، سفر طولانی و پرخطری را آغاز میکنند؛ در طول راه بسیاری از آنان دلسرد میشوند، میترسند یا خسته میشوند.

از کوههای پا میر سرچشمه میگیرد و پس از گذشتن از جنوب تاجیکستان و تشکیل مرز جنوبی ان با افغانستان، وارد خاک ازبکستان و سپس ترکمنستان شده و سرانجام در خاک ازبکستان به دریاچه آرال میریزد. ازجمله پروژه های مهم اقتصادی کشور میتوان از پروژه گاز جرقدوق ، معدن مس عینک ومعدن ذغال کرکر واشپشته نام برد. ه. هینگستون ، که گزارش های ارزشمندی از تاریخ طبیعی حیوانات در ارتفاعات بلند در هیمالیا نوشت ، در این منطقه فعالیت کردند. در تاجیکستان بنزین لیتری 20 سامانی است. دوشنبه بزرگترین شهر و پایتخت کشور تاجیکستان است،شهری نسبتاً مدرن که از یادمانهای تاریخی کهن در آن نشانی نیست.

در سفر به تاجیکستان می توانید گپ و گفت های جالبی با مردم تاجیکستان داشته باشید. تاجیکستان سرزمینی کوهستانی و زلزله خیز است، ۹۳ درصد آن راکوهستانهای بلند رشته کوهای تیان شان، حصاروپامیر پوشانده و نزدیک به ۵۰ درصد ان در بلندی بیش از ۳ هزار متر قرار گرفته است. بزرگترین تالاب این کشور (قراکول) در پامیر شرقی قرار دارد. بخش جنوبی این سرزمین پامیر نام دارد که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم میشود. سیر دریا از یخچالهای طبیعی کوههای پامیر و تین شان سرچشمه میگیرد. پوشش گیاهی مناسب و غنی نزدیک به ۴۰۰ گونه گیاه دارویی دارد و بخشهایی از آن در پناه مراتع طبیعی و زندگی کوچ نشینی به وجود امده است.

دیدگاهتان را بنویسید