خواص سنگ های مومن و با برکت

پنجشیر معدن زغال سنگ خوبی نیز دارد که با سرمایهگذاری اندک میتواند مورد بهرهبرداری قرار گرفته و در تقویت اقتصاد روستایی و ملی موثر واقع شود. قابل به ذکر است که شماره ثبت شده آن در قهرست آثار طبیعی ملی ۱۲/۱۹۴۹۶ میباشد که سند مالکیت آن نیز در ارتفاع ۳۶۰۰ متری به وسعت ۶۲۰۰ هکتار به نام سازمان حفاظت از محیط زیست صادر شده، قرار گرفته است. برنامهام امسال در ماکالو صعود بدون اکسیژن بود و فکر میکردم که بتوانم.

در کمپ 4 کمی استراحت کردم و دوباره باز هم بدون کپسول اکسیژن به راه افتادم. تا ارتفاع 7600متری (کمپ 4) نیز بدون کپسول اکسیژن رفتم. مقداری که بالاتر رفتم و به ارتفاع 7700 که رسیدم، کمی منطقیتر فکر کردم. کوه آرارات محل فرودآمدن کشتی نوح شواهد تاریخی و جغرافیائی که پیدایش الواح کشتی نوح را در روسیه شوروی تأیید میکند از:دکتر رحیم هویدا استاد دانشگاه تبریز خبر شگفتانگیز کشف تخته لوح مربوط باسامی مبارک پیشوایان اسلام که بنقل از مجله«انقاد نیزوپ»منتشر در کشور اتحاد جماهیر شوروی در گرامی مجله درسهائی از مکتب اسلام مندرج بود بار دیگر تجلی انوار حق و ثبوت عظمت و اولویت خاندان پیامبر(ص)را بر همه جهانیان روشن و آشکار ساخت.

اگر فقط بخواهید یک بعد از ظهر صمیمانه را در کنار دوستان یا خانواده با صرف نوشیدنی در هنگام تماشای منظره شهر اصفهان داشته باشید یا مناسبتی را در محیطی صمیمانه بر فراز کوه جشن بگیرید کافی شاپ کوه صفه مکان بسیاری برای شما می باشد. هنگامی که پارسیان وارد ایران شدند، در سر حدّ این دولت جوان و پرجنبش با تشکیلات ملوک الطوایفی آن قرار گرفتند و از تمدن وی چیز های بسیاری اخذ کردند. به فرمایش حضرت آقا: «ایشان در تعلیم من بذل جهد فرمود و او را بر من حقی است عظیم.»به خداوند سوگند قلم و زبان به ادای شکر محشار نیکی هایی که این مشایخ عظام در حقّ ما نموده اند وافی نیست؛ اگر چه عله العلل و مفیض علی الاطلاق، الله ربّ العالمین استو الحمد لله ربّ العالمین.تالیفات،کتب و رسالههای بسیاری از وی موجود است.

طوری بود که وقتی به پایین کوه رسیدیم خیلی از کوهنوردان خارجی با تعجب میگفتند تو هم شرپا شده بودی و راه را برای ما باز کردی! کدخدای روستای بالاکوه به خواستهی آنها توجهی نکرد و به آن ها گفت که اگر میخواهید آب را بر شما مسدود نکنم باید زیر دست من باشید، وگرنه به همین صورت از رسیدن آب به روستای شما جلوگیری خواهم کرد و باید قبول کنید روستای بالا کوه حاکم شما است و شما باید از من اطاعت کنید و این دو کوه هیچ زمانی به هم نخواهند رسید.

طول هندوکش در حدود ۶۰۰ کیلو متر است که به دو قسمت شرقی و عربی تقسیم میشود، هندوکش غربی نسبت به هندوکش شرقی کوچکتر است و دره معروف پنجشیر در دامنه جنوب شرقی آن موقعیت دارد. فیلم/ بررسی تمام دره پنجشیر در یک دقیقه! دریای پنجشیر از سلسله کوه های هندوکش یعنی از نشیب های کوتل انجمن و چمار و کوتل خاواک سرچشمه گرفته و از ارتفاع بیش از سه هزار متر به تندی سرازیر می گردد و با 19 معاون دیگر خود که از نواحی دره های حد به حد از پریان تا دالان سنگ جریان آن از شرق به جنوب غرب بوده و در حصه دالان سنگ جریان خود را مستقیما به طرف جنوب تبدیل کرده از زیر پل نیلاب در گلبهار برمی آید و سرعت جریان آن کم شده و دراینجا دریای شتل، نجراب، غوربند و باریک آب را نیز در کوهدامن زمین با خود گرفته و بعد به وادی نغلو رسیده و به دریای کابل ملحق می شود و با وصل شدن دریای علیشنگ و علینگار کنر اسم دریای کابل را گرفته است که طول آن از سرچشمه 320 کیلومتر می رسد.

هم اکنون در حدود ۳۵ نوع سنگ مرمر با ۴۵ رنگ مختلف در معادن کشور قابل دریافت بوده که ارزش مجموعی آن بالغ بر ۱۵۰ میلیارد دالر تخمین زده شدهاست. برآوردهای نواحی خشک ایالات متحده چیزی حدود 3.6 تا 3.97 میلیون مایل مربع و جمعیت 325.7 میلیون نفری در سال 2017 را نشان میدهد. این منابع، نواحی خشک ایالات متحده را چیزی حدود 3.97 میلیون مایل مربع برآورد کردهاند که بزرگتر از چین است. در واقع، برزیل تنها کشور آمریکای جنوبی است که مردم آن به این زبان صحبت میکنند.

نکته قابل توجه این بود که تمامی گروههایی که در کوه دیدیم همگی کوله پشتیهای خود را با قاطر حمل می کردند و چندان هنری به خرج نمی دادند و تنها گروهی که کولهها را با قوت پاهای خود حمل می کرد گروه ما بود. یکی از دریاچهها به نام دریاچه بایکال که در سیبری قرار دارد نسبت به همهی دریاچههای دیگر در کل دنیا آب بیشتری دارد. پس از مسجد، مدرسه عمروبن جموح قرار گرفته است. پیامبر(ص) از شهادت حمزه و مثله شدن پیکر او سخت اندوهگین و خشمناک شد.

اولین خاطره تلخ من از دست دادن “بهرام جعفری” است؛ کسی که با او کوهنوردی را شروع و اولین صعودم به دماوند را با او تجربه کرده بودم. آلاشهر (Alaşehir) که در گذشته با نام فیلادلفیا که به یونانی “Φιλαδέλφεια” به معنی شهر محبت برادرانه بود شناخته میشد شهری است که در کشور ترکیه ی امروزی در استان مانیسا واقع شده است. این کوه به طرف جنوب غرب غزنی واقع است ، این کوه به دشت هموار ناهور به یک زاویه قائمه سلسله کوه پغمان را قطع می کند . کوه اورست در مرز بین نپال و چین قرار دارد.

این منطقه با 14 کشور هم مرز بوده و در کنار سه اقیانوس ساحلی قرار دارد: منطقهی شمالگان، اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام. تقریبا 60 درصد جنگل آمازون در این کشور واقع شده است. کلاچ پا، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. رسول خدا صلي الله عليه وآله در شهادت حمزه، که از چهره هاي شاخص اصحاب بود، بسيار غمگين شد و به او لقب سيدالشهدا داد و از زنان مدينه خواست تا براي او مجلس عزا به پا کنند.

در این کشور به زبانهای متعددی از جمله یو، وو، ماندارین، مین بی، مینان، گان، شیانگ و هاکا صحبت میشود. یک پنجم کل جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل میدهند. در پنجم شوال، مشرکان به عُرَیض ـ ناحیهای در نزدیکی احد ـ رسیدند. در سال 2017، جمعیت این کشور 144.5 میلیون نفر اعلام شد. به ترتیب چهارمین و ششمین رودخانههای طویل جهان به نامهای رودخانه یانگ تسه و رودخانه یلو در این کشور قرار دارند. علی و محمد بعد تر اینکه خانه هایشان را ساختند برای اینکه بتوانند باهم ارتباط بر قرار کنند به خانه های یک دیگر می رفتند .

دیدگاهتان را بنویسید