تا «شرلوک هولمز در فرار بزرگ

حرارت مرکز خورشید بسیار بیش ازاین است ، یعنی در حدود ۱۴ میلیون درجه سانتی گراد . حرارت سطح خورشید در حدود ۶ هزار درجه سانتی گراد است که می تواندهر چیزی را که در کرۀ زمین یا فت می شود ، بخار کند. ALMA برای اولین بار توانسته تا اثر انگشت الکل متیلیک گازی، یا متانول (CH3OH) را در یک صفحه گازی بیابد. پاسخ: برای خرید از کیسه های پارچه ای استفاده می کنیم تا کیسه های نایلونی آن را آلوده نکنند – زباله ها را در رودخانه ها و محلّ زندگی گیاهان و جانوران نمی ریزیم.

پس چرا نمی کوشیم با نمک زدایی آب دریاها این کمبود ها را برطرف کنیم و عطش نیاز روز افزون جامعه ها را فرو نشانیم؟ ماه درست همانند هر چیز که روی زمین می افتد، به وسیله جاذبه زمین کشیده می شود؛ با وجود این به زمین اصابت نمی کند، زیرا با سرعتی زیاد در چرخش است و به جای افتادن، در مداری دایره وار به دور زمین قرار می گیرد که میانگین آن ۳۸۴ هزار کیلومتر و یا ۳۰ برابر قطر زمنی است. هزاران سیارک دیگر نیز وجود دارد که قطر آن از چند کیلومتر بیشتر نیست.

در فضای دوردست، ابرهای عظیمی از گاز و غبار وجود دارند که سحابی نامیده می شوند. پس از پایان این فاصله، فضای میانستارهای آغاز میشود. در ابتدا این سوال مطرح میشود که چگونه حیات از primordial soup یا سوپ ماقبل تاریخ (مادهای غنی از عناصر طبیعی که در اقیانوسهای اولیه وجود دارد و فرضیهای مبنی بر اینکه این مایع منشا حیات است، مطرح شده است) آغاز شده است؟ خورشید از چه زمانی درخشش خود را آغاز کرد؟ خورشید درخشش خود را از حدود ۵۰۰۰ میلیون سال پیش آغاز کرد. هر چه این فشار و تراکم بیشتر می شد حرارت مرکز آن افزایش پیدا می کرد.

هر چه که باشد، تا کنون این سیاره بیشتر از هر سیاره کشف شده دیگری شرایط مناسب برای حیات بیگانه را دارد. شما برای حفاری کردن به حرارت نیاز دارید تا موادی که داخل دریل هستهای وجود دارد را گرم کنید. در سطح زمین نیز حفره های وجود دارند. به معنای واقعی باید بگویم یکی از لذتبخش ترین سیستم های گشت و گذار و اکتشاف که تا امروز در بازی های مختلف دیده ام مربوط به همین عنوان Journey to the Savage Planet است که کاری می کند واقعا در روند این ماجراجویی و گشت و گذار به شما خوش بگذرد و خسته نشوید و تازه برخی مواقع هم حسابی بخندید!

این توده به تدریج کوچکتر و متراکم تر می شد . این را یادآوری روزانه خود در نظر بگیرید که منظومه شمسی حتی بسیار وحشتناک تر از آن چیزی است که فکر می کردید: در اورانوس و نپتون، دانشمندان طوفان های بارانی از الماس های جامد را پیش بینی کردند. آنها در کمربندی بزرگ در بین مریخ و مشتری به دور خورشید می گردند. جرم های آسمانی بی شماری به نام سیارک ها در کمربندی به نام کمربند سیارک ها پیرامون خورشید در گردشند . خورشید یک ستاره از نوع ستاره های نوع جی رشته اصلی ــه. دورترین ستاره تا زمین چقدر فاصله دارد؟

دورترین ستارگان آن سوی کهکشان، در فاصله ی حدود ۸۰ هزار سال نوری از خورشید قرار دارند ، هر چند که میلیونها کهکشان دیگر دی فاصله ی بسیار دورتر هستند که آنها نیز شامل میلیونها ستاره اند. حرارت آن به قدری بالا است که باعث به وجود آمدن نوری سفید رنگ و گرم می شود. تا آنجا که حرارت آن به قدری بالا رفت که شروع به پرتو افشانی کرد و خورشید به وجود آمد.

وزن آن ۳۳۳ هزار برابر وزن زمین است و حجم آن به قدری زیاد است که می تواند یک میلیون و سیصد هزار زمین را در خود جای دهد. از آنجایی که استقبال از فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه بسیار بالا بوده، احتمال ساخت قسمت جدید آن بسیار زیاد است. در پانزدهمین قدم از لیست برترین بازی های کامپیوتری، World of Warcraft که یک بازی آنلاین چند نفره بسیار فانتزی و یکی از بهترین بازی های PC است و بر دوش غول هایی مانند Ultima و EverQuest ایستاده، بیش از 15 سال است که به طور مداوم خود را احیا میکند و اخیراً حال و هوای بازی را مانند گذشته کرده تا بدین طریق گیمرهای قدیمی را هم دوباره به این مجموعه برگرداند.

ولی فرض بر این است که هاگهای دی اکسید کربن موجود در جو زهره را جذب کرده، از طریق فتوسنتز اکسیژن آزاد خواهند کرد. جو سیاره با جذب نور قرمز توسط متان در بالای سطح سیاره موجب رنگ آبی سیاره است ، این جو از : 83 % هیدروژن – 15 % هلیوم و 2 % متان تشکیل شده است . به نظر می رسد دمای بالای سیاره زهره به خاطر اثر پدیده گازهای گلخانه ای باشد. خورشید متحرک به نظر می رسد در صورتی که زمین می چرخد نه خورشید.

به نظر می رسد که خورشید از طلوع تا غروب در آسمانها حرکت می کند. این درحالی است که ستاره های کوتوله اشعه های قدرتمندی منتشر می کنند. نام حلقه گاله از نام ستاره شناس آلمانی ، یوهان گاله (1910-1812) ، که نپتون را کشف نمود گرفته شده است. امروزه شنبه در تمام کشورهای آلمانی زبان به طور رسمی Samstag نامیده میشود. به گفته این کار شناسان در منظومه خورشیدی غیر از زمین سه گزینه وجود دارد که احتمال پیدایش حیات بر روی آنها بررسی میشود.

اساتید بزرگ و برگزیده یا ماسونهای سری از این تاریخ به عنوان سالی یاد میکنند که کار ساخت معبد سلیمان، تقریبا در سال ۹۵۰ قبل از میلاد مسیح، به اتمام رسید. این تجربه باعث شد آنتوان دوسنت اگزوپری خلبانی را بسازد که در یک کویر فرود آمده و با پسربچهای به نام شازده کوچولو (یا شهریار کوچولو و یا شاهزاده کوچولو) آشنا شود. تصاویر نزدیکتری از زحل و حلقههای آن تهیه شد؛ ولیکن مشکلات فنی باعث شد که این فضاپیما نتواند به قدر کافی تصویر از زحل تهیه کند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلیمیل، بررسیها نشان میدهد رودخانههای تیتان، تنها قمر زحل عمیقتر از آن چیزی است که تصور میشد و میتواند به ناسا در جستوجوی نشانههای حیات کمک کند. مقاله اروپا قمر مشتری را از دست ندهید. کاوشگر هویگنس آژانس فضایی اروپا همچنین در سال ۲۰۰۵ به اندازهگیری سیگنالهای رادیویی سطح این قمر پرداخت که نشاندهنده اقیانوسهایی در عمق ۵۵ تا ۸۰ کیلومتری زیر سطح یخی تایتان هستند. سازمان فضایی ناسا به منظور گرامیداشت اولین سالگرد عبور این فضاپیما از فراز پلوتون با انتشار یک کلیپ ویدئویی، مراحل کلی و تئوریک ارسال کاوشگر به پلوتون پوشیده از یخ را در دسترس علاقهمندان قرار داد.

چرا سطح ماه از حفره پوشیده شده است؟ سطح سیاره تیر پوشیده از دهانههای آتشفشانی است که حاصل برخوردهای تصادفی سیارکها و ستارههای دنبالهدارهستند. در سطح ماه تا چه ارتفاعی می توان پرید؟ در سطح ماه می توان تا ارتفاعی بیشتر از آنچه در روی زمین ممکن است، پرید. و در حین این عمل حرارت بسیار زیادی تولید می شود. این ستاره مانند زمین چرخش دارد ولی با سرعتی بسیار آرامتر . پر نورترین ستاره آسمان کدام است؟

خورشید کره عظیمی از گازهای داغ است. نزدیکترین ستاره به کره زمین ، خورشید که با ما ۱۵۰ میلیون کیلومتر فاصله دارد. بقیه آن توده ابر مانند نیز تبدیل به سیارات ، ستاره های دنباله دار و اقمار و شهاب سنگها شد. ویژگی های سطح ماه های مختلف برای اولین بار مشاهده شد. یكی از بومیان این سیاره ، یك سرباز پیاده آلای دوكی به زمین منتقل شد و به جامعه پیشرفته آن معرفی شد. تعدادی از این سحابیها تابانند و پرتو افشانی می کنند. این گاز در درون خورشید به تدریج به گاز دیگری به نام هلیم تبدیل می شود .

بنابراین، حتی اگر جامعهای پیشاصنعتی و ساکن درهی کوهستانی کوچکی را هم در نظر بگیریم، اعضای این جامعه درجات بالایی از «هماهنگی» را البته در مفهوم نظمی ساده بروز میدهند. البته خورشید نیز حرکت می کند اما به شکلی دیگر. ستارگاه در توده های ابر مانندی از غبار و گاز تشکیل می شوند, درست مانند خورشید. این ستاره از توده ای ابر مانند از گاز و غبار معلق در فضا پدید آمده است.

نورانی ترین ستاره آسمان شب، سیروس است. سیستم پیشرفت (Progression) این بازی متعلق به عناوین نقش آفرینی است و در آن عناصری همانند پناهگاه، ابزارآلات و کیمیاگیری نیز دخیل هستند. هر چند این مساله باعث نمی شود که بتواند بر روی ماه شش برابر ارتفاعی که روی زمین می پرید،بپرید، چرا که در ماه باید لباسهای فضایی سنگین و بزرگی بپوشید تا شما را زنده نگه دارد. این پدیده هر 248 سال یکبار روی می دهد این زمان معادل یکسال پلوتونی است. هر چهار هفته یک بار شکل ماه از هلال ماه از هلال ماه نو به ماه کامل تبدیل می شود و مجدداً به حال اول بر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید