بزرگترین سیاره درونی منظومه خورشیدی کدام است – ❤️ پست روزانه

همچنین به دلیل غلظت بالای هواکره، نور شدید آذرخشهای عظیم به سطح زهره نمیرسد. آزمایشگاه رانش جت ( JPL ) یک مرکز تحقیق و توسعه با بودجه فدرال و مرکز میدانی ناسا در کالیفرنیا در حال طراحی مفاهیم ماموریتی برای زنده ماندن در دماهای شدید و فشار جوی سیاره است. بهترین شخصی که میتواند برای پیج شما اسم شاخ و با کلاسی که همه خوششان بیاید انتخاب کند فقط خودتان هستید.

دوستان خوشحال میشیم که اسم و لقب هایی که برای بازی انتخاب میکنید با دیگر دوستان به اشتراک بگذارد. گذارهای زهره معمولا در چرخههای ۲۴۳ساله با الگوی دو زوج گذار در فاصلهی هشت سال و در بازههای ۱۰۵.۵ساله یا ۱۲۱.۵ سال رخ میدهند. برای آشنایی با شکلهای ماه مطلب شکل های ماه – اشکال ماه در روزهای مختلف چرا و چگونه تغییر می کند؟ شی کوچکی که در دایره قرمز رنگ این تصویر مشاهده میشود، به مجسمه یک خانم با لباس شباهت دارد. فضاپیما ونرا ۴ شوروی در سال ۱۹۶۷ به بررسی جو سیاره زهره پرداخت.

هر دو جهان دارای سطوح نسبتاً جوانی هستند و هر دو دارای جو غلیظ همراه با ابر هستند (با این وجود این موضوع و شباهت آخر ارزشی ندارد زیرا که ابرهای زهره بیشتر از اسید سولفوریک سمی ساخته شدهاند). در حقیقت، اگر خورشید را به اندازه یک گلبول سفید خرد کنیم و کهکشان راه شیری را با استفاده از همان مقیاس کوچک نماییم، راه شیری به اندازه ایالات متحده خواهد بود. رصد تلسکوپی زهره در قرنهای بعد ادامه پیدا کرد اما پس از آغاز عصر فضا بود که آمریکا و شوروی فضاپیماهای متعددی را به سمت سیاره زهره ارسال کردند که منجر به شناخت بیشتر ما از این سیاره شد.

عکس های فضایی چشمنواز تهیهشده توسط روزتا هم در کنار نشان دادن جزئیات ماموریت انجامشده، باعث شگفتی علاقهمندان به دنیای خارج از جو سیاره شد. براساس گزارش ناسا در ۱۰ مارس ۲۰۰، کاوشگر کاسینی شواهدی از مخازن آب مایع را در یخفشانها و آبفشانهای انسلادوس، ماه زحل کشف کرد. این فضاپیما با مطالعه الگوهای آب و هوای این سیاره و جستجوی آتشفشانهای فعال تا به امروز نیز در مدار ونوس قرار دارد. به عقیدهی دانشمندان این تاجها با بالارفتن مواد داغ زیر پوسته شکل گرفتهاند. مدارهای دیگر سیارههای منظومه شمسی حول منظومه شمسی بیشتر بیضوی یا بیضی شکل است. زحل هر ۱۰ ساعت و ۳۴ دقیقه یکبار یک دور حول محور خود میچرخد (حرکت وضعی زحل).

بهدلیل چرخش کند زهره به دور محور خود، یک روز زهره برابر با ۲۴۳ روز زمینی است؛ و بهاینترتیب رکورد طولانیترین روز در منظومهی شمسی را از آن خود کرده است.زهره در فاصلهی ۰.۷۲ واحد نجومی (۱۰۸ میلیون کیلومتری) از خورشید قرار گرفته است و دورهی گردش آن به دور خورشید برابر با ۲۲۴.۶۵ روز زمینی است. در آخرین بمباران شهابی تقریبا میان ۳٫۸ و ۴٫۱ میلیارد سال پیش، چندین سیارک و شهاب سنگ با زمین برخورد کرد و دگرگونیهای درخور توجهی در سطح زمین ایجاد کرد.

این حلقه ها باعث به وجود آمدن سایه هایی در نیم کره ی جنوبی شده و در اینجا با راه راه های تیره نشان مشخص شده اند. با پیشرفت دانش علمی، درک انسان از سیارات دگرگون گشت. این سیاره مانند سیارات خاکی و زمینی دیگر دارای یک هسته مرکزی، یک گوشته سنگی و یک پوسته جامد است. سیارات زمینی منظومه شمسی شامل عطارد، زهره، زمین و مریخ هستند. روند شبیه سازی سایر سیارات به زمین ، زمین سازی نامیده میشود. تا اواسط قرن نوزدهم تعداد سیارات به سرعت زیاد شد زیرا در آن زمان جامعه علمی هر جسم تازه کشفشدهای را که مستقیماً به دور خورشید بگردد به عنوان سیاره قلمداد مینمود.

بنابر این سعی کرد خیلی مخفیانه و در فرصتهای مناسب وارد ساختمانهایی بشود که مراقبت بیشتری از آنها می شد و تا بحال نتوانسته بود به آنها وارد بشود . او معتقد بود علم باید به گونهای باشد که تشخیص دهد ایدههای قبلی ممکن است اشتباه بوده باشند و بتواند بدون غلبه احساسات آنها را جایگزین کند. به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، زهره یا ناهید به ترتیب نزدیکی به خورشید، دومین سیاره زمینسان منظومه خورشیدی است که در مداری میان مدارهای زمین و عطارد قرار گرفتهاست. زهره گرمترین سیاره در منظومه شمسی است؛ نور آفتاب پس از نفوذ در هوا کره این سیاره و جذب توسط سطح آن به صورت گرما از سطح بازتابیده میشود، اما کربن دیاکسید موجود در هوا کره زهره این گرمای بازتابیده را به دام انداخته و از رها شدن آن در فضای بیرونی جلوگیری میکند که این جذب اضافی گرما یا همان اثر گلخانهای میانگین دمای زهره را بیش از هر سیاره دیگری در منظومه شمسی (حتی عطارد) بالا برده است.

عکسها نشان میدهند که سطح عطارد نیز چون ماه، دارای کوهها و نیز درههای فراوانی است که به نظر میآید به علت بمباران مداوم صدها هزار سنگ آسمانی صورت گرفته باشد. سیاره زهره کوه، دره و دهها هزار آتشفشان دارد. ونوس چند حلقه دارد؟ این اتفاق هر۵۸۴ روز رخ میدهد.زهره فاقد قمر طبیعی است؛ ولی درعوض دارای چند سیارک مهاجم است: شبهقمر ۲۰۰۲ VE68 و دو مهاجم موقتی دیگر بهنامهای ۲۰۰۱ CK32 و ۲۰۱۲ XE133.تجربهی یک جهنم واقعی!

اگرچه موقتی است، اما تا پذیرفتن یک تعریف پایدارتر به عنوان تعریفی ناتمام اما مؤثر باقی میماند. البته وجود حیات در زهره به هیچ عنوان قطعی و تاییدشده نیست و ممکن است در آینده سازوکارهای دیگری برای توضیح وجود فسفین در جو سیاره زهره ارائه شود. «سو اسمرکار» (Sue Smrekar) دانشمند آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا در مطلبی در مورد گرما در سیاره زهره گفت که سطح این سیاره به دلیل اثرات گلخانهای آن قدر گرم است که میتواند سرب را ذوب کند. زهره بعد از ماه، درخشانترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب در آسمان زمین دیده میشود و قدر ظاهری آن به ۴٫۶- میرسد.

دانشمندان معتقدند شرایط تایتان مشابه شرایط اولیه در زمین است، اما تنها تفاوت آن در فاصله نزدیکتر زمین به خورشید و گرمای بیشتر آن است. آنها در مقایسه با بعضی از ماههای تازه کشفشده به این سیاره نزدیکتر هستند. مگنتوسفر کوچک زهره قدرت زیادی برای محافظت از جو آن درمقابل اشعههای کیهانی ندارد.مگنتوسفر ضعیف اطراف زهره به این معنی است که بادهای خورشیدی بهصورت مستقیم با جو خارجی واکنش میدهند.

فرضیه دیگر این است که شهاب سنگ هایی در اطراف زحل به یکدیگر برخورد کرده و حلقه ها را تشکیل داده اند. در هنگام شب در آسمان چه می بینید؟ در یک نگاه اجمالی، مشتری چهارمین شیء درخشان در آسمان میباشد (پس از خورشید، ماه و ناهید) جرم مشتری ۲٫۵ بار از مجموع جرم سیارات سامانه خورشیدی بیشتر است. شرایطی که در نگاه اول برای پشتیبانی از حیات مناسب است. زهره در میان سیارات نادر است زیرا که میتوانیم عبور آن را از مقابل خورشید ببینیم.

این سیارات تا حد زیادی از مواد معدنی مقاوم مانند سیلیکات ساخته شدهاند که در پوسته و گوشته آنها قرار دارند و هسته ی آنها را آهن و نیکل تشکیل دادهاند. زهره گرمترین سیاره در منظومهٔ شمسی است. زهره نزدیکترین همسایه سیاره زمین است. این موضوع سبب میشود که ویژگیهای سیارهای قمر زمین بیش از ویژگیهای ستارهای باشد. اگرچه چنین شرایطی در واقعیت غیرممکن است و زهره سیارهای است که شاید هرگز نخواهید آن را ببینید! در چاپ جدید کتاب های درسی تجدید نظر شد و پلوتو از متون و تصاویر حذف شد.

بر اساس این طرح یک مدارگرد به زهره اعزام خواهد شد و جو این سیاره را بررسی خواهد کرد. در بالای جو زهره ، حتی ابرهایی از اسید سولفوریک نیز یافت میشود. زحل ۸۲ قمر (ماه) و در کل بیش از ۱۵۰ قمر و ماهک دارد. از میان ۸۲ قمر، فقط ۲۴ قمر، معمولی هستند. هیجان رصد نپتون هنگامی است که شما برای اولین بار بتوانید آن را همچون نقطهای از میان تلسکوپتان مشاهده کنید. هسته نپتون بسیار داغ است. سطح این ماه مملو از جریانهای متان و اتان است که کانالهای رودخانهای و دریاچهای بزرگ را تشکیل میدهند.

وجود کربن دیاکسید در هواکره این سیاره دمای آن را به مقدار بسیار چشمگیری افزایش دادهاست (تا ۴۸۰ درجه سلسیوس در سطح سیاره). در سطح نیز سنگهای موجود سایههای مختلفی از خاکستری دارند، مانند سنگهای روی زمین. نزدیکترین ثوابت به کره زمین، خورشید است، که از زمین ما ۱۴۹ میلیون کیلومتر فاصله دارد. مطابق با زمان زمین، زحل هر 29.4 سال یکبار به دور خورشید میگردد! شکل غیرمعمول این سنگ، ظاهری شبیه به چهره انسان با لب، چشم، بینی، پیشانی، چانه و … توپوگرافی سطح زهره دارای سه وجه اصلی است.(آ)اراضی مرتفع آتش فشانی که در حدود 70 درصد سطح سیاره را می پوشاند.(ب)دشت های پست که در حدود 20 درصد سطح را اشغال می کنند.(پ)ارتفاعات کوهستانی که در حدود 10 درصد سطح سیاره است.دشت های پست ناحیه هایی هستند که گدازه ها در آن ها جریان یافته اند.عوامل گوناگون حاکی از آن اند که فعالیت های آتش فشانی نقش عمده ای در شکل گیری سطح زهره داشته اند.نواحی مرتفع دو قاره را در سطح زهره مشخص می کنند.یکی در شمال استوا موسوم به ارض ایشتر که به وسعت استرالیا است.این نامگذاری از ایشتر خدای بابلی عشق وام گرفته شده است.قله ی اصلی ارض ایشتر،مکسول مونتز،یازده کیلومتر از کف دشت ها مرتفع تر است.

دیگر مواد احتمالی در ابرها شامل فریک سولفات، آلومینیوم کلرید و فسفریک انیدرید هستند. تراکم مواد زیستی در آبفشانها بیست برابر بیشتر از انتظار دانشمندان است. مواد تشکیل دهنده این حلقهها سنگهایی به اندازه یک متر (یک یارد) هستند. جاذبه این قمرها همچنین باعث میشود که بین این حلقهها فاصلههایی دیده شود. نیروی جاذبه در سطح سیاره ۲٫۴ برابر بیش تر از سطح زمین میباشد. در طول گذار، زهره را میتوان از زمین بهصورت یک نقطهی سیاه کوچک مشاهده کرد که از مقابل خورشید عبور میکند.

دیدگاهتان را بنویسید