بررسی کامل بازی Alien Worlds

اورانوس و نپتون تقریباً به اندازه یکدیگرند و بخش اعظم آن ها از گاز و گازهای مایع تشکیل شده است. در شهریور ۱۳۹۹ بود که نشانههای احتمالی از حیات(وجود گاز فسفین) در این سیاره دیده شد. در نوامبر سال 1976، لرزشی ثبت شد که همه مشخصات زلزله ای با مقیاس 6 درجه ریشتر را دارا بود; اما بدون اطلاعات اضافی که لرزه نگار از کار افتاده قرار بود فراهم آورد، تعیین دقیق مرکز زلزله و تعیین ماهیت درون سیاره ناممکن بود. سیارهشناسان، زندگی روی سطح تیتان را محتمل میدانند، اما نه مانند حیات روی زمین. برویم فرورفتن آفتاب را تماشا کنیم…

دیموس نصف فوبوس بوده و چنانچه از مریخ به آن نگاه کنیم این ماه بیشتر شبیه به یک ستاره خواهد بود تا یک ماه. در این مقاله قصد داریم تا بهترین بازی های دونفره کامپیوتر را برایتان معرفی کنیم. محققان امیدوارند این مشاهدات امکان مرحلهبندی شکلگیری ابرطوفان در سطح مشتری و مقایسه این مراحل با مراحل شکلگیری طوفان در سیاره زحل را فراهم آورد. از لحاظ اندازه و ساختار شبیه به سیاره همسایهاش ، اورانوس ، می باشد. اخه خدا بهش یه دختر داده بود که اسمش رو گذاشتته بود پروین و روشیشه عکاسخونه هم با خط خوب عمو حیدری که خدابیامرز یه دستم بیشتر نداشت بزرگ نوشته بود : عکاسی پروین .قاسم کار روتوش عکس رو خیلی خوب میدونست و رو شیشه عکس ها ویا رو فیلم ها خوب کار میکرد وبا مداد سوسمار روی میز شیشه مورب که یک دایره روشن وسطش بوداصلاح میکرد ، بهمین خاطر مشتری خیلی داشت .در کنار عکاسی هنر شاعری رو هم تکمیل کرده بود و با تخلص ” آشفته ” شعر می سرود.

بعد چند سال رفت تهران و با پس اندازش یک دوربین شیشه فیلم خور حسابی خرید و شروع کرد به گرفتن عکس برقی و بعدشم پشت عکس مهر میزد که عکاسی پروین . این کار شب های زمستون ما پشت کرسی و شبهای پر ستاره تابستون تو ایوون و زیر نور لامپا بود .قاسم از پدرش یاد گرفته بود وهر از گاهی دور ازچشم بابا دو بیت شعری میگفت وتو دفترچه بغلیش یادداشت میکرد . نور مرئی فقط شیار کوچکی در وسط طیف تابش را اشغال می کند. اثر گازهای گلخانه­ای در جو سبب می­شده است که دمای سطح مریخ آنقدر بالا رود که آب امکان وجود روی آن را پیدا نماید.

دكتر حسین الهی قمشه ای در مقدمهای كه بر اشعار پریش در دیوان شعر وی نوشته است، وی را اینگونه توصیف میكند: پریش ذوق و مستی را از پدر كه خود از شاعران بنام شهرضا است به میراث برده و به سبب همدمی و انس دایم با شاعران آسمانی ادب پارسی هم از شور و حال و شراب شهود در جام شعر آنان سرمست شده است. نتیجه آنکه به­نظر وی، متعلَق ایمان چه از حیث مادی و چه از حیث صوری، بدان سبب که با خداوند و حقیقت الهی ارتباط دارد، چیزی جز حقیقت اولی نیست (Aquinas, p.1552-1553).

گفتنی است هر کس که بخواهد از مراسم عشاء ربانی و مناجات الهی در روز یکشنبه حظ و بهرهای ببرد، الزاماً بایستی در مراسمی که شنبه شب برگزار میشود شرکت کند. پریش در سال 1323 در شهرضا، شهری كه بزرگانی چون آقا محمدرضا قمشهای متخلص به صهبا و حكیم الهی قمشهای را در دامن پرورانده است، متولد شد و در سال 1363 و در سن 40 سالگی سرودن اشعار را به صورت رسمی آغاز كرد. دانشمندان برای درک بهتر این سیستم تصمیم گرفته اند منظومه شمسی را در سه دسته طبقه بندی کنند. دهانهٔ آتشفشان تقریباً ۲۷ کیلومتر بالاتر از سطح مریخ است، سه بار بلند­تر از کوه اورست!

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران افزود: کاوشگر «امید» پس از حدود ۴۹۴ میلیون کیلومتر، ۲۱ بهمن ساعت ۱۹ بوقت ایران سرعتش را از ۱۲۱۰۰۰ کیلومتر به ۱۸۰۰۰ کیلومتر در ساعت رساند و به سیاره بهرام رسید. میانگین شعاع مریخ 3.390 کیلومتر یعنی تقریبا نصف شعاع کره زمین است. آقای “کوین لوئیس” که یکی از استادان علوم زمین و علوم سیاره ای دانشگاه جانز هاپکینز در مورد این کشف این گونه گفت:”این نظریه کمی جای بحث و گفتگوی دارد و این شاید مقداری به دور از تصور باشد که یک صخره بسیار بزرگ در مریخ به مرور زمان در حال ساییده شدن است و این میزان ساییدگی در سرتاسر این کره قرمز رنگ پخش شده است”.

از طرفی کره زمین نیز در امرداد هر سال از این مکان میگذرد. بنابراین مقابله نزدیک دو سیاره همیشه در امرداد یا شهریور هر ۱۵ تا ۱۷ سال رخ میدهد. به گفته این مقام مسئول، مأموریت Tianwen-۱ چین به سیاره بهرام، توانست پس از سوزاندن ۱۵ دقیقهای سوخت، عصر روز چهارشنبه، ۲۲ بهمن در ساعت۱۵:۳۳:۳۰ بوقت ایران وارد مدار سیاره سرخ بهرام شود. سیاره بهرام در این روزها میهمان صورت فلکی شیر است و رفته رفته به ستاره دل شیر (قلب الاسد) نزدیک می شود. جُدَی یا آلفا خرس کوچک یک ستاره است که در صورت فلکی خرس کوچک قرار دارد.

فرضیات حاکی از آن هستند که این گودال به صورت خودکار ایجاد شده و یا فعالیتهای آتشفشانی منجر به ایجاد آنان شده است. همچنین دارای حلقه هایی است که در فاصله 11 هزار و 200 کیلومتری آن جای گرفته اند. همچنین جمعه (28 مرداد) از ساعت 15 و 30 دقیقه مراسم بزرگداشت دیگری در مسجد جامع شهرك غرب تهران برای این دو شاعر شهرضایی برگزار میشود. مراسم هفتمین روز درگذشت قاسم و بهرام سیاره امروز چهارشنبه (26 مرداد) از ساعت 16 تا 18 و 30 دقیقه در مسجد بیتالاصغر شهرضا برگزار میشود. در ادامه حقایقی جالب و شنیدنی درباره سیاره مریخ ارائه خواهیم کرد که احتمالا برای شما نیز شگفت انگیز خواهند بود.

عتیقی ادامه داد: کاوشگر Tianwen-۱ چین به بهرام ۲۲ بهمن وارد مدار سیاره سرخ شد؛ پنجشنبه، ۳۰بهمن نیز کاوشگر perseverance ناسا به سیاره سرخ میرسد. کراوس میگوید: از آنجایی که این الماسها از محیط اطراف خود سنگینتر هستند، از آسمان فرو میریزند و با محیط اطراف خود اصطکاک برقرار میکنند و در برخی مواقع هنگامیکه به هستهی سیاره میرسند، تولید گرما میکنند. کیوان از جنبه های زیادی شبیه مشتری است جز اینکه در اطراف آن چندین حلقه شگفت انگیز وجود دارد. این اکتشافات این احتمال را ایجاد میکند که سرانجام میتوان به سوالات اصلی در مورد این سیاره از اینکه آیا زمانی یک اقیانوس داشته و قابل سکونت است یا اینکه هنوز آتشفشان فعال دارد یا خیر، پاسخ داد.

این سیاره هم اکنون در فاصله 128 میلیون کیلومتری زمین و 241 میلیون کیلومتری خورشید قرار دارد. این سیاره در ساعت 22 هر شب طلوع می کند و در نیمه شب به وضعیت مناسب رصدی خواهد رسید.منجمان برای رصد این جرم آسمانی می توانند در ساعت 22 نگاهی به افق شمال شرقی بیندازید و به دنبال جسم آسمانی نورانی و قرمز رنگی در این محدوده باشند. اگر مسیر حرکت آن را دنبال کنید می توانید شاهد حرکت برگشتی این سیاره در طی چند هفته آینده باشید. پس از مشتری، دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی کیوان است. در سال ۱۶۱۰ گالیه ۴ قمر بزرگ مشتری با نامهای آیو، گانیمد، اروپا و کالیستو را کشف کرد که امروزه به قمرهای گالیلهای مشهور هستند.

این تیم پیش از این نیز مگا کریپتو پولس (MegaCryptoPolis)، یک بازی متاورسی مبتنی بر اتریوم را در سال 2018 منتشر و میلیونها کاربر جذب کرد. در این لحظه، مریخنورد کنجکاوی متوجه وجود یک شی براق شد که آغازی بر ثبت یک تصویر دیگر از اجسام عجیب بر روی سیاره مریخ شد. بهرام سیاره متخلص به “پریش شهرضایی” شاعر پرآوازه شهرضا كه همچون پدر و پدربزرگ از ذوق و طبع شعر فراوانی برخوردار بود، پس از 67 سال زندگی دعوت حق را لبیك گفت. پیكر این دو شاعر عصر پنجشنبه (20 مرداد) با حضور هنرمندان و مردم شهرضا تشییع و در جوار امامزاده شاهرضا -صحن علما- به خاك سپرده شدند.

ترجمه انگلیسی به فارسی : هر یک از جملات زیر را با فرم تفضیلی یا عالی صفت های درون جدول زیر کامل کنید. مدیر انجمن نجوم آماتوری افزود: دومین کاوشگر از ۳ مأموریت امسال به سمت سیاره بهرام، Tianwen-۱ (سوالات آسمانی) از کشور چین است که یک روز پس از مدارگرد مریخی”الأمل” امارات، با موفقیت وارد مدار سیاره سرخ بهرام شد. فرسوده بودن بیشتر دهانههای برخوردی سیاره بهرام نشاندهندهٔ فعالیت زیاد زمینشناختی در این سیارهاست. شهر که بزرگ شد ، کار قاسم هم زیاد شد ، او مجبور شد پسرش بهرام رو که درسش تموم شده بود و تصدیق گرفته بود رو اورد تو عکاسی .

فرسوده بودن بیشتر دهانههای برخوردی سیاره بهرام نشاندهندهٔ فعالیت زیاد زمینشناختی در این سیاره است. اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سیاره بهرام (مریخ) و کیوان (زحل) میهمان آسمان نیمه شب خواهند بود که این زمان فرصت مناسبی برای رصد مسیر این سیارات است. زحل با چشم برهنه مانند ستاره ای زرد رنگ و درخشان به نظر میرسد. مگنتوسفر سیاره زحل چگونه است؟ این جسم همان سیاره بهرام است. همچنین، در اپیزودِ هفتمِ فصل سوم (همان اپیزودی که به رئیسجمهور شدن مورتی شرور اختصاص داشت)، گفته میشود که ریک ساده (همان ریکی که از خاطراتش برای مزهدار کردنِ بیسکویتهای ویفر استفاده میشد) از جهانی میآید که «۱۶ دور از منحنی متناهی مرکزی فاصله دارد».

امید هر ۵۵ ساعت به دور مریخ میچرخد. اگر روزی حیات در مریخ وجود داشته است، انتظار یافتن شواهد آن ­را تنها در زیر سطح مریخ می­توان داشت. دیگر مشخصه­های قابل رؤیت بر سطح مریخ به­خوبی نشان می­داد که جریان آب در آنجا وجود داشته است. یک دلیل ممکن، میتواند برخورد یک سیارک یا جسمی دیگر مشابه یک سیاره در گذشته باشد که گردش مداری آن را تغییر داده است. اکنون ستاره شناسان امیدوارند که با استفاده از تلسکوپهای دیگر روی زمین بتوانند این موضوع را پیگیری کنند.

این نظریهها تشکیل سیارات را براساس تکامل تدریجی آنها بیان میکند که در زیر آنها را به ترتیب قدمت بررسی میکنیم. آنها سه آزمایش انجام دادند و گرچه فعالیت شیمیایی غیرمنتظره­ای را در خاک مریخ یافتند، اما به هیچ­گونه گواهی دال بر وجود موجودی زنده دست پیدا نکردند. دانشمندان دریافتند که در زمان­ فعالیت این آتشفشان­های عظیم­الجثه، حدود سه میلیارد سال قبل، جو مریخ بسیار غلیظ­تر از حال بوده است. خیر. جو سیاره سرخ بسیار رقیق است، به طوری که برسطح سیاره فشار جوی معادل یک صدم فشار جو زمین در سطح دریاست. در نتیجه Hope امارات و Tianwen-۱ چین، پس از ایالات متحده، هند، اتحاد جماهیر شوروی سابق و اروپا، کشورهای متبوع خود را به پنجمین و ششمین قدرتهایی تبدیل کردند که با موفقیت به همسایه سرخ زمین یعنی سیاره بهرام رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید