از کوه البرز جعلی تا کوه البرز واقعی

سرپرست گروه باستانشناسی در ادامه افزود: «در میان یافتهها، تبر سنگیِ دو رویه که توسط متخصص این دوره، حیدری گوران، باستانشناس، تایید شده از شاخصترین کشفیات این بررسی محسوب میشود که نشان از استقرار احتمالی دوره پارینه سنگی قدیم در منطقه دارد». قبادیزاده در پایان گفت: «بررسی باستانشناسی بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت استان لرستان با درخواست ادارهی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مجوز پژوهشگاه بصورت پیمایش فشرده صورت گرفت». ولی این برنامه نخستین فصل بررسی باستانشناسی این بخش از شهرستان کوهدشت است». بررسی باستانشناسی بخش درب گنبد کوهدشت، افزونبر شناسایی۱۱۳ گستره از دورهی پارینهسنگی کهن تا قاجار، به یافتن تبر سنگی دو رویه و سفالهایی نامبردار به «جی» انجامید.

وی در دنباله افزود: «این کشفیات نشان دهندهی اهمیت این منطقه از نظر مطالعات باستانشناسی بوده که لازم است در آینده بیشتر مورد توجه پژوهشهای باستانشناسی قرار بگیرد». به گزارش ایلنا، حمزه قبادیزاده، سرپرست گروه باستانشناسی، آرمان بررسیهای گروه را کامل کردن نقشهی باستانشناسی این استان و نیز نقشهی باستانشناسی کشور بازگو کرد. محمدامین رحیمی مقدم در گفتوگو با تسنیم با اشاره به ریزش کوه در برخی از محورهای این شهرستان اظهار داشت: هماکنون 2 اکیپ اداره راهداری و حملونقل شهرستان کوهدشت با خودروهای سبک و سنگین و تجهیزات کامل در محورهای مواصلاتی این شهرستان در حال فعالیت هستند.

دیگران از مصاحبتش لذّت می بردند و روحیه می گرفتند و در جمعی که او حضور داشت شادابی و صفا و صمیمیت موج می زد .برای مشاهده کامل پست به ادامه مطلب مراجعه کنید. آیا می توانید سرسره را از اورست آویزان کنید؟ آیت الله آدینه وند بیش از 60 سال است که در حوزه علمیه قم مشغول تدریس علوم دینی است. در یایان این جلسه حمزه پور فرماندار شهرستان نیز آیت الله آدینه وند را یکی از مفاخر کشور معرفی نمود و برگزاری یک کنگره در خود جایگاه معنوی و علمی ایشان را مهم و ضروری ارزیابی کرد و اظهار داشت : این عزیز عمر خود را وقف اسلام و مردم کرده و ما نیز باید قدردان زحمات و تلاش های ایشان باشیم .

پنجشیر همواره از جایگاه مهم ارتباطی برخوردار بودهاست، چنان که یکی از عوامل پیشرفت و گسترش کابل را، اهمیت ارتباطی آبراه کابل ـ پنجشیر دانستهاند. بانه یکی از شهرهای زیبای دامنه شمال کوه های زاگرس است که در 20 کیلومتری از مرز عراق قرار دارد. او گفت: «از آنجایی که وجود دست افزارهای پارینه سنگی قدیم در زاگرس نادرند، حیدری گوران مطرح میکند که ممکن است در برخی از درههای زاگرس، همانند منطقه کوهدشت، شاهد نفوذ گروههای انسانریخت، سازندگان مصنوعات سنگی پارینه سنگی قدیم، باشیم».

آنچه که او را در ذهن من ممتاز ساخته است شخصیت جامع الاطراف اوست در عین حال که نیرویی فکور ، زیرک ، شجاع و با شهامت بود فردی بانشاط ، سر زنده ، شوخ طبع و بشّاش بود . و هر کسی هم که مهاجرت نکرده و از این شهر نرفته است مهمترین دلیلش ناتوانی اوست. مک بورني استاد دانشگاه کمبريج در آن زمان در بيان اهميت اين نقوش چنين آورده است: “نقوش دوره تاريخي که شامل گروههاي اسب سوار و مناظر جنگ و جدال و شکار حيوانات با تير و کمان است و قدمت آنها به 2000 تا 1500 سال پيش از ميلاد مي رسد و بدين سبب که هنر اسب سواري نخستين بار به وسيله ايرانيان و مقارن با تاريخ ياد شده در اين منطقه معرفي شده است، نمي توان تاريخ نقوش پيش گفته را به دوره قديمي تري مربوط دانست.

اما اگر منصفانه قضاوت کنیم، ایشان در طی دوره نمایندگی خود با پیگیری مستمر و به دور از هیاهو در صدد طرح های ملی و کلان بوده است که سد معشوره بعنوان بزرگترین سد غرب کشور و دانشگاه روزانه ملی نمونه های آن است که به لطف و عنایت خداوند بزرگ و تلاش مجدانه ایشان مبلغ پنجاه میلیارد تومان اعتبار اولیه سد بوده و بیش از یکسال است که مراحل ساخت آن آغاز شده است و همچنین دانشگاه ملی روزانه برای نیمسال دوم همین سال تحصیلی دانشجو می پذیرد که تا زمان احداث ساختمان دانشگاه برای انجام امور آموزشی و برگزاری کلاسها از ساختمان مرکز پیش دانشگاهی کوثر استفاده می شود.

ابزار جمع آوري اطلاعات پرسش نامه محقق ساخته بود که روايي آن توسط جمعي از استادان گروه ترويج و آموزش کشاورزي دانشگاه تربيت مدرس و پايايي آن با استفاده از آزمون آلفاي کرونباخ براي همة قسمت هاي پرسش نامه بالاتر از 76/0 به دست آمد و در نتيجه تأييد گرديد. وی سپس از بودجه شهرداری کوهدشت گفت و افزود : بودجه شهرداری در سال 89 حدود 6 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که طبق آمار در 6 ماهه اول سال 43 درصد آن وصول شده و احتمالا تا الان بالای 90 درصد آن محقق شده است. حدود دو سال مشغول خواندن اين كتاب بودم.

2- برنامه های که طی 2 سال ریاست در شهرداری گراب انجام دادید شامل کدام برنامه ها بوده است . نتايج اين تحليل نشان داد که مهم ترين عوامل تأثيرگذار بر موفقيت تعاوني هاي دامداران شامل پنج عاملِ دانشي-انگيزشي، حمايتي، توانمندي اقتصادي، ارتباطي وآموزشي و مقدار واريانس تجمعي تبيين شده توسط اين پنج عامل برابر 84/55 درصد است. براي سنجش عوامل مؤثر بر موفقيت تعاوني هاي دامداران از تحليل عاملي استفاده شد. هدف اصلي اين تحقيق بررسي عوامل مؤثر بر موفقيت تعاوني هاي دامداران شهرستان کوهدشت بود. اکبر چریکی بازیگر و قهرمانی ایرانی که به تازگی بر سر زبان ها افتاده کیست ؟

از ازدواج و زندگی خصوصی اکبر چریکی اطلاعاتی در دست نیست. این روزها که بحث مبارزه هالک ایرانی و مارتین فورد به سر تیتر خبرها تبدیل شده ، با ناکامی سجاد غریبی در مقابل مارتین، اکبر چریکی ساکت ننشسته و پیام هایی را با مارتین فورد رد و بدل کرده است . وی تصریح کرد : در راستای برگزاری موفق این کنگره ، کلیه ی دستگاه های اجرایی شهرستان باید از محل منابع فرهنگی خود همکاری لازم را با اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی بعمل آورند و خود را در اجرای موفق این طرح بزرگ فرهنگی مذهبی شریک کنند .

شاهین رضایی همچنین خاطر نشان ساخت : به همین منظور و با هدف همفکری با سایر دستگاه های عضور شورای فرهنگ عمومی ، دستور کار سی و سومین جلسه ی شورا را به این موضوع اختصاص دادیم و امیدواریم خروجی های این جلسه در راستای برگزاری موفق کنگره ی مذکور کارگشا و موثر باشد . از سوی دیگر جسم کشف شده آنقدر بزرگ و سنگین بود که هر گونه اقدامی را در وهله اول عقیم می ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید